Plzeňská liga mladších žaček - 4. turnaj Cheb (21. 4. 2013)

Po více než pětiměsíční přestávce se znovu sešly účastníci Plzeňské ligy mladších žaček, aby změřily své síly. Doplněno o hodnocení DHC Plzeň A.

DHC Plzeň A

Mladší žačky DHC "A" ,skupina připravující se na červnové Mistrovství republiky v Ivančicích se v neděli 21.4. vydala bojovat o další body do Plzeňské ligy mladších žaček i o vlastní nominaci na MČR. První zápas proti vlastnímu béčku nelze hodnotit jako příliš povedený. Vlažný začátek s množstvím chyb, bojující soupeř. V deváté minutě byl stav 2:2. Pak podle dohody trenérů začala obě družstva hrát celohřišťovou osobní obranu (nácvik na MČR). Tady se projevila větší zkušenost áčka a konečný výsledek 20:8 vypadá lépe než předvedená hra.

Druhý zápas proti Chebu "B" začal podobně. Osmá minuta 4:3 pro DHC. Od té doby až do konce utkání se Chebu podařilo vsítit už jen jednu branku. DHC také jednu,ale každou minutu!! Konečný výsledek byl 27:4.

Další zápas proti HC Plzeň byl trochu jiný. DHC v prvním poločase odskočilo na 6:3 a ve druhém si výsledek pohlídalo na 13:10. HC bylo velmi dobrým soupeřem. Zvláště sestry Maršálkovy zlobily a vsítily 6 z 10 branek.

Čtvrtý zápas proti Tachovu byl pod kontrolou od začátku do konce. Střelecky se dařilo A. Šmrhové (9), ovoce nesla i spolupráce J. Franková (4) s B. Jetlebovou (6). Své asi první dvě branky v mladších žačkách vstřelila šikovná Bára Vaňková.

Poslední zápas proti dosud neporaženému Chebu "A" nevzaly hráčky na lehkou váhu. Sedmá minuta 7:0. Pak už ve slušném tempu výsledek jen přikrmovaly, až ho vykrmily na 24:10.

Branky v turnaji:

Šmrhová 29, Franková 15, Rybáková 14, Jetlebová 9, Poslední, Bláhová, Fousková po 8, Paulusová 7, Křištanová 6, Denková 5, Vaňková 2.

Osobní hodnocení:

Lídrem týmu jsou jednoznačně J.Franková (velký přehled v útoku, organizátor obrany, pokud by chtěla, dá asi trojnásobek branek) a A. Šmrhová (zdravá drzost, šikovná levá ruka). K nim by se po nemoci měla přidat V. Oravcová. Na pivotu se střídají B. Jetlebová a S. Paulusová. Tyto hráčky jsou extrémě platné v obranné činnosti, pomáhají spojkám i v útoku. Jmenované hráčky by měly spolu s brankářkami V. Netrvalovou a I. Jurčovou mít nominaci do Ivančic jasnou. V Chebu si o nominaci nahlas řekla K.Rybáková. Příjemně překvapila pohybem i přesnou střelbou.rochu zmatkovala při osobní obraně. Slušný turnaj odehrály M. Bláhová, M. Fousková, K. Křišťanová i T. Poslední. K. Denková má trochu problémy s pohybem. Velmi příjemně překvapila mladá B. Vaňková. Přehledem v obraně i útoku předčila mnohé
starší a zkušenější spoluhráčky. Zatím jí samozřejmě chybí síla a kila. Posledně jmenované dostanou šanci poprat se o nominaci v dalších turnajích spolu s dalšími hráčkami širšího výběru.

DHC Plzeň B

Za družstvo DHC Plzeň B nastoupilo pět hráček z tréninkové skupiny Václava Gosti a devět hráček z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové.

Smíšené družstvo dokázalo v prvním zápase několik minut trápit favorita DHC Plzeň A - až osobní obrana (kterou hráčky nacvičují na finále Házenkářského desetiboje) rozhodla o jednoznačném vítězství Áčka 20 : 8.Za Béčko hrály výborně Kotlanová (zejména v postupném útoku), při osobní obraně pak Walterová.

Druhé utkání proti HC Plzeň bylo ve znamení opakovaných chyb v naší obraně a neproměňování šancí v útoku (jasné příležitosti ze šestky nebo trhák). Lépe začala hrát Kliková, stále se dařilo Kotlanové s Walterovou. Přesto bylo HC lepší a zvítězilo 12 : 7.

Třetí utkání proti Chebu A, který hrál vysunutou obranu, jsme pohybově nezvládly. Výborným pohybem dokázala obranu soupeřek opakovaně překonávat jen Walterová, ostatní hrály příliš staticky. Za zmínku stojí ještě výkon Drozdové, která vstřelila 5 branek z našich 10. Utkání nevyšlo brankářkám - nejprve  Černíkové (z prvních pěti střel dostala pět branek) a později ani Šlehoferové - té vyšel úvod prvního poločasu, ale v závěru si připsala stejnou bilanci jako Černíková - z pěti střel pět branek. Prohrály jsme 10 : 15.

Čtvrté utkání proti Chebu B jsme konečně "utrpěly" vítězství. Konečně se trochu dařilo brankářkám a v útoku se probudily spojky (vstřelily 11 branek ze 13). Dobře hrála Lásková a opakovaně se dařila kombinace Klikové s Kotlanovou. Bohužel v obraně stále docházelo k řadě nepřesností. Přesto jsme utkání s odřenýma ušima dotáhly do vítězného konce 13 : 12.

Poslední utkání proti Tachovu byl pro nás největším limitem míč - sice velikosti 1, ale velký a kluzký. Spojky nebyly schopné ho udržet tak, aby účinně ohrozily branku soupeřek (ze 13 střel nedaly ani gól). Z křídel se dokázala prosadit jen Kučerová. Druhý poločas byl pak ve znamení naší úplné apatie - pravděpodobně se projevila únava z celého dne (u některých dokonce z dvoudenní zátěže). Prohrály jsme 6 : 8.

Celkově:

Z hlediska bodového zisku nebyl pro družstvo DHC Plzeň B turnaj úspěšný. Předvedená hra ale zdaleka tak tragická nebyla. Samozřejmě se projevila nesehranost jednotlivých hráček. Přesto jsme předvedly řadu pěkných akcí (zejména kombinace Klikové s Kotlanovou a spolupráce Drozdové s Láskovou). Velmi dobře hrála Walterová, která ale stále zápasí s nižší úspěšností střelby. V brance předvedla řadu pěkných zákroků Šlehoferová, bude-li na sobě i dál pracovat, bude jednou oporou družstva. Turnaj příliš nevyšel Černíkové (tři pěkné zákroky za celý turnaj je opravdu málo). Hornsteinerové se dařilo úspěšně proměňovat sedmimetrové hody, ale musí zlepšit rozhodování při samotné hře. Pro Kutákovou to byla první zápasová zátěž po zranění. Přestože se jí zpočátku příliš nedařilo, postupně se začala rozehrávat a na příštím turnaji snad přidá i více branek. Ludvíková se Schejbalovou byly po celou dobu turnaje téměř neviditelné - v obraně chybovaly ve stejné míře jako ostatní a v útoku je jedna střela od každé za celý turnaj opravdu velmi málo. Spolehlivý výkon podaly i všichni tři pivoti - největší pomocí pro spojky byla Lásková, výborně bránila i Rittichová a zlepšenou hrou se prezentovala i Nosková. Vyzdvihnout je třeba výkon Lucky Kučerové - jednoznačně největší bojovnice ze všech hráček na hřišti, její snaha byla zaslouženě korunována jejím prvním gólem v handballu.