Minižačky vezou zlato z Vršovic (20. 4. 2013)


Minižačky vezou zlato z Vršovic (20. 4. 2013)

V sobotu 20. dubna 2013 jely minižačky na další turnaj do Prahy - tentokrát do Vršovic. Kromě letos již tradičního soupeře dívek z Kobylis nás čekaly ještě zápasy proti klučičím (Talent Plzeň) nebo smíšeným družstvům (Vršovice A, Vršovice B, Kutná Hora).

Stejně jako v loňském roce i letos pro nás turnaj začínal zápasem proti Talentu. V brance nastoupila Malina (Míša Malá), která měla minule na čtyřkovém turnaji rozhodující podíl na výhře. Tentokrát se jí bohužel vůbec nedařilo a z 9 střel chytila jen tři. Pak jí vystřídala v brance Rasl (Karolína Raslová) - a té se naopak dařilo výtečně - ze sedmi střel pustila jen jedinou. Bohužel v poslední minutě, a to branku, která znamenala konečnou remízu 7 : 7. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Kantnerová 3, Vaňková 2. Byla to škoda, protože v utkání jsme byly herně lepším týmem. Zároveň to znamenalo, že pokud žádné z těchto dvou družstev už neklopýtne, bude rozhodovat skóre.

Druhý zápas představoval pro nás téměř derby - se Sokolem Kobylisy jsme se v této sezóně utkaly už po několikáté. Naštěstí v tomto utkání se nám od začátku dařilo přecházet přes vysunutou obranu soupeřek a s přehledem jsme střílely branky. Navíc k úplně jinému zápasu nastoupila Malina a s přehledem likvidovala i ty nejnebezpečnější střely soupeřek. Zvítězily jsme 9 : 4. Branky: Hornsteinerová 1, Kantnerová 3, Klementová 1, Rittichová 2, Vaňková 1.

Následující tři utkání vypadala téměř shodně. Měnil se jen druh obrany a výše skóre. Za nás střílely branky všechny hráčky. Výsledky: Kutná Hora 16 : 3 (Drozdová 1, Hornsteinerová 2, Lásková 4, Malá 1, Raslová 1, Rittichová 1, Svobodová 4, Turková 1, Vaňková 2), Vršovice B 18 : 1 (Drozdová 4, Hornsteinerová 2, Kantnerová 3, Klementová 1, Lásková 2, Raslová 1, Rititchová 2, Vaňková 3), Vršovice A 12 : 3 (Drozdová 1, Hornsteinerová 2, Kantnerová 5, Klementová 1, Lásková 1, Vaňková 1). 

Díky tomu jsme měly celkově lepší skóre a podařilo se nám vybojovat pomyslné zlato (před druhými kluky z Talentu a třetími dívkami z Kobylis).

Herně se dařilo všem hráčkám. Velmi dobrý výkon předvedly obě brankářky - Malině se sice nedařilo s Talentem, i tak má úspěšnost 71 %. Rasl tentokrát ještě lépe - 77 %. V útoku je třeba pochválit úplně všechny - každá hráčka odvedla poctivou práci v obraně a vstřelila několik branek v útoku.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Pavlína Lásková (80% úspěšnost střelby, výborná obrana a chytrá poziční hra v útoku).

Branky:

Drozdová 7, Hornsteinerová 8, Kantnerová 14, Klementová 4, Lásková 8, Malá 1, Raslová 2, Rittichová 5, Svobodová 4, Turková 1, Vaňková 9.

2013-04-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň