Zlatý Minicup (Praha 23. - 24. 3. 2013)

O víkendu 23. - 24. 3. vyrazily minižačky do Prahy na tradiční turnaj Minicup, který pořádají Háje Praha. Jak už na tomto turnaji bývá zvykem, sešla se nejlepší družstva z celé republiky.

Naše družstvo po výsledcích z předchozích turnajů jelo s cílem získat medaili. Uvědomovali jsme si, že to nebude nic jednoduchého, hrát bez zraněné Sáry Kantnerové a v sobotu i bez Lucie Klementové. Naštěstí družstvo prokázalo, v čem je jeho síla.

Na rozjezd nás čekal Havlíčkův Brod. Bez větších problémů jsme si s ním poradily  8 : 3 (Branky: Drozdová 1, Haluzincová 1, Hornsteinerová 3, Rittichová 1, Vaňková 2).

Druhé utkání proti Slávii Praha bylo už těžší. Přesto díky agresivní obraně 1 : 5 jsme i tohle utkání bez problémů zvládly a zvítězily opět 8 : 3 (Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 2, Raslová 1, Vaňková 4).

Třetí utkání nás čekal nevyzpytatelný Zlín. Po prvním poločase, plném našich chyb jsme vedly 5 : 3. Ve druhém poločase jsme už dokázaly méně chybovat a lépe bránit. Zvítězily jsme 9 : 4 (Branky: Drozdová 2, Hornsteinerová 1, Pitulová 1, Rittichová 1, Vaňková 4).

Čtvrté utkání proti domácím Hájům jsme nejprve bez problémů zvládly první poločas 5 : 2. Pak ale přišel herní i střelecký útlum a dvě laciné branky. Rázem to bylo 5 : 4 a už zbývaly jen necelé tři minuty do konce utkání. Do branky se vrátila zpět Malá, v útoku jsme konečně protrhly střeleckou smůlu a zvítězily 7 : 4. (Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 2, Vaňková 2).

Páté utkání proti Chebu jsme znovu zvládly v herní pohodě a po poločase, který skončil "jen" 3 : 1, jsme celkově zvítězily 11 : 2. Branku levou rukou ze sedmimetrového hodu vstřelila "sádra" Sára Kantnerová (Branky: Drozdová 3, Haluzincová 1, Hornsteinerová 1, Malá 1, Svobodová 2, Vaňková 2, Kantnerová 1).

Šesté utkání proti Karviné bylo jasné, že jde o medaile. Karvinští přijeli do Prahy s velkým množtvím fanoušků, kteří každé jejich vystoupení hlasitě povzbuzovali nejen pomocí hlasivek, ale i bubnů. V bouřlivé atmosféře se naše družstvo předvedlo v tom nejlepším světle. Vynikající obrana v čele s výbornou brankářkou Malou, nedala soupeřkám nejmešní šanci vstřelit branku. Všechny střely, které na branku šly a neskončily v blocích, Malina s jistotou chytla. I v útoku se nám nad očekávání dařilo. Nejprve třemi rychlými brankami (po každé jiným způsobem a z jiné pozice) soupeře zaskočila Vaňková. Pak už na hřišti kralovala především Drozdová. Přesně přihrávala, střílela i rozehrávala ostatním. Karvinská obrana jí nedokázala zastavit. A tak nakonec původně očekávaný nervák skončil výsledkem 11 : 1 pro naše hráčky. Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 3, Rittichová 1, Svobodová 1,Vaňková 3.

V neděli ráno nás čekal další adept na medaile - tradiční soupeř z Kobylis. Zápas byl vyrovnaný od začátku až do samého konce. Na naše góly z postupného útoku dokázaly Kobylisy odpovídat zejména po našich chybách a snižovat z rychlých útoků. Tři minuty před koncem za stavu 3 : 3 zdaleka nebylo o vítězi rozhodnuto. Pak nám ale v útoku rozhodčí zasignalizoval pasivní hru a nepříliš povedená střela, kterou vyslala Klementová na branku, naštěstí skončila v síti. V dalším útoku to byla opět Klementová, která konečně poslechla rady trenérek a změnila kličku a zvýšila již na 5 : 3. Poslední slovo pak řekla Vaňková, která po kombinaci z devítimetrového hodu dala náš šestý gól. Kobylisy v závěru ještě jeden gól vsítily, ale na našem vítězství už to nic nezměnilo. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Klementová 2, Vaňková 2.

Poslední utkání proti Kynžvartu jsme si užily my i maličké soupeřky. V útoku jsme bez problémů střílely jednu branku za druhou, a tak jsme si v obraně "mohly dovolit" dostat branku od úplně těch nejmenších, ještě do školky chodících, házenkářek. Sice to dalo docela práci, než se trefily všechny tři kynžvartské naděje, ale nakonec se to povedlo :-) Zvítězily jsme 13 : 4. Branky: Haluzincová 3, Hornsteinerová 1, Klementová 2, Lásková 3, Malá 2, Pitulová 1, Svobodová 1.

Celkově: Hlavní tíha při utkáních ležela na Báře Vaňkové, která bez problémů unesla zodpovědnost a oddřela, co bylo potřeba. Velmi dobře hrály i Drozdová s Hornsteinerovou a Rittichová. Aktivitou mile překvapila Svobodová. Výborně chytaly i obě brankářky - Malá (82 % úspěšnost), Raslová (76 % úspěšnost). Naše vítězství bylo vydřené a zasloužené. Doufejme, že se bude dařit i v dalších turnajích.