MČR mladší žačky. Do třetice všeho dobrého??


MČR mladší žačky. Do třetice všeho dobrého??

Po předloňském druhém místě a loňském mistrovském titulu se i na potřetí mladší žačky DHC Plzeň probojovaly na závěrečný finálový turnaj Mistrovství České republiky v házenkářském desetiboji, který se tentokrát koná v rodišti Vladimíra Menšíka, jihomoravských Ivančicích.
Turnaj se hraje druhý červnový víkend podle nového modelu o šesti družstvech - pět se jich kvalifikuje z regionálních kvalifikací a šestým je pořádající klub (HK Ivančice). Kromě v poslední době nejúspěšnějšího družstva Západních Čech v žákovských kategoriích (DHC Plzeň) se kvalifikovaly ještě HC Háje, HC Zlín, Sokol Karviná a Jiskra Havlíčkův Brod.

Loňský mistr z Plzně tentokrát vyšle do boje o další cenný kov družstvo složené z hráček tří tréninkových skupin, které se budou sehrávat v rámci zápasů Západočeské ligy a Memoriálu Karla Šulce. Poslední měsíc před závěrečným turnajem jsou pro ně připraveny speciální tréninky zaměřené na desetibojařské disciplíny. V širší nominaci je osm mistryň republiky 2012 - Julie Franková, Bára Jetlebová, Adéla Tomíšková, Anna Šmrhová, Martina Bláhová, Tereza Poslední, Simona Paulusová a Věra Oravcová. Dále nováčkové Kristýna Křišťanová, Karolína Denková, Markéta Fousková, Karolína Rybáková, Šárka Haidelmaierová, Míša Kotlanová, Iva Jurčová, Veronika Netrvalová a Bára Vaňková. Pokud se včas uzdraví ze zranění mají šanci i Anna Kutáková a Sára Kantnerová. Z této dvacítky bude vybráno čtrnáct hráček, které v červnu budou bojovat o vysněné medaile.

Budeme holkám držet palce, aby se jim vyhýbala po zbytek sezony zranění a mohly v Ivančicích vybojovat třetí medaili v řadě. Stejně tak klukům z Talentu, kteří se o to samé budou pokoušet ve Velké Bystřici.

2013-03-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň