Jarní turnaj mladších žaček (16. 3. 2013, DHC Plzeň)

V sobotu 16. března se v hale 31. ZŠ Plzeň konal Jarní turnaj mladších žaček. Kromě družstva HC Plzeň a pražských hostů z Astry a Kobylis se představila i tři domácí družstva (každé z jedné tréninkové skupiny). Doplněno o hodnocení DHC Plzeň A. Doplněno o hodnocení DHC Plzeň B.

DHC Plzeň A

Družstvo DHC A potvrdilo roli favorita turnaje. Aby také ne, vždyť v družstvu nastoupila řada hráček, které pravidelně a úspěšně nastupují v Žákovské lize starších žaček. Všechny zápasy byly jen otázkou skore. Přesto bylo vidět množství chyb a zmatků, které by takové hráčky již dělat nemusely. Hvězdou družstva i turnaje byla Julie Franková. Hráčka se světlou budoucností nejenže dokázala dát branku a uvolnit se téměř vždy, když se jí to zdálo nutné, ale dokázala rozdat množství skvělých přihrávek a byla příkladem v obraně. Právem si odnesla cenu za nejlepší hráčku turnaje. Velmi dobře jí sekundovala Věra Oravcová na druhé spojce. Hráčka, která letos konečně odolává nemocem, se zlepšuje zápas od zápasu. Trochu ještě zápasí s fyzickou kondicí. Velmi dobře se uvedli oba pivoti Bára Jetlebová a Simona Paulusová. Zvláště výkon Simony, která se trápila půl roku se zraněným kolenem, velmi potěšil a je příslibem do poslední třetiny sezony. Svoji nenápadnou a účinnou hrou si řekla o nejužitečnějšího hráče družstva. Z křídel svojí rychlostí zaujala Adéla Tomíšková a bojovností a výborným přístupem Tereza Poslední. Bojovala i Martina Bláhová, která by za dvacet nastřelených tyček zasloužila cenu za smolaře turnaje. V brance odvedla slušný výkon zapůjčená Iva Jurčová, která až na několik chybiček odchytala dobrý turnaj. Turnaj byl skvělou přípravou na červnové Mistrovství republiky.

Branky:

Poslední 7, Bláhová 3, Franková 17, Oravcová 13, Tomíšková 12, Jetlebová 15, Paulusová 15, Jurčová

DHC Plzeň B

Turnaj sehrála děvčata bez svých starších spoluhráček r. 99. Stejně však jako v Třeboni, chyběl hráčkám pohyb a kreativita v útoku, některým i odvaha. První zápas s HC Plzeň sice vyhrála děvčata po boji 7 : 6, ale již v dalším utkání se Sokolem Kobylisy se naplno projevila největší bolest - pohyb. Když se k tomu přidalo 6 neproměněných jasných gólových příležitostí ze šestky a 5 darovaných trháků po technických chybách, přišla porážka 7 : 11. Trápení se vstřelením branky pokračovalo i v dalším utkání s Astrou Praha, které skončilo prohrou 5 : 7, přičemž  v obou prohraných utkáních byl poločasový stav 2:2. Čtvrté utkání s DHC C skončilo povinnou výhrou 10 : 7,  a páté proti DHC A, které děvčata neomluvitelně vypustila,  5 : 15. A tak jediným pozitivem turnaje byl výkon V. Schejbalové, která konečně našla odvahu útočit z křídla a také se prosadila. Nejlepší hráčkou družstva byla vyhodnocena K. Křišťanová. Spolehlivou exekutorkou 7 m hodů byla opět K. Denková. Zápasovou atmosféru si  v brance prvně vyzkoušela  M. Šlehoferová.

Hrály :

K. Černíková, M. Šlehoferová, A.Trnková, K. Rybáková 3, K. Denková 9/3, Š. Haidelmaierová 1, L. Kučerová 1, V. Schejbalová 1, M. Fousková 4, K. Křišťanová 15.

DHC Plzeň C

Hráčky z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové a Věry Jordanovové odehrály turnaj bohužel bez těch hráček, pro které byl určen především. Katnerová s Kutákovou, obě se sádrou na ruce, celý turnaj zapisovaly. Kotlanová s Klikovou se kvůli nemoci nemohly zúčastnit vůbec. Při současném konání turnaje mini 4+1 v Tachově nebylo vůbec jednoduché turnaj odehrát.

První utkání proti pozdějšímu vítězi DHC Plzeň A bylo jednoznačnou záležitostí od začátku až do konce. Po z naší strany bezgólovém poločase jsme se trochu vzpamatovaly v tom druhém. Přesto celkový výsledek 17 : 3 pro DHC A odpovídá vývoji utkání. Branky: Rittichová 1, Vaňková 1, Walterová 1.

Druhé utkání proti HC Plzeň bylo ve znamení našeho nevýrazného výkonu, a také naprosto nedůrazné obrany. Po poločase 2 :6, jsme ve druhém přidaly na střelecké aktivitě a druhou půli jsme remizovaly. Celkově to samozřejmě nestačilo. Prohrály jsme 7 : 11. Branky: Drozdová 3, Haluzincová 1, Hornsteinerová 1, Vaňková 1, Walterová 1.

Třetí utkání proti Kobylisům bylo z naší strany poměrně vydařené. S družstvem, které nakonec skončilo druhé, jsme sehrály velmi vyrovnanou partii, když po většinu zápasu jsme vedly. Jednou dokázaly pražačky otočit, ale vzápětí jsme si vzaly vedení zpět. Nakonec utkání skončilo smírnou remízou 10 : 10. Branky: Drozdová 6, Rittichová 1, Vaňková 3.

Čtvrté utkání proti DHC Plzeň B bohužel vůbec nevyšlo podle našich představ. V první půli jsme opět kupily technické chyby a ještě velmi nepřesně střílely. Druhou půli jsme sice o gól vyhrály, ale celkově to bohužel nestačilo. Prohrály jsme 8 : 10. Branky: Drozdová 4, Vaňková 4.

Poslední utkání proti Astře jsme byly házenkářsky lepším týmem a předvedly jsme řadu krásných akcí. Bohužel o výsledku rozhodují góly a ne předvedená hra. V tomto zápase nás zradila koncovka. Z 24 střel jsme daly jen 5 gólů. Smolařkou zápasu se stala Bára Vaňková, která neproměnila 7 vyložených šancí. Branky: Drozdová 4, Vaňková 1.

Celkově je třeba holky pochválit. V posledních třech zápasech nebyla na střídání žádná hráčka z pole, pouze brankářky. Přesto družstvo, složené z větší části z minižaček, předvedlo pěkné akce a odvedlo výkon na hranici svých možností.

Nejlepší hráčkou družstva byla zaslouženě vyhlášena Bára Vaňková.

Nejlepší střelkyní celého turnaje se stala Lucie Drozdová.