Mladší žačky v Lovosicích až druhé (6. 1. 2013)


Mladší žačky v Lovosicích až druhé (6. 1. 2013)

V neděli 6. 1. 2013 se mladší žačky zúčastnily speciálního turnaje nazvaného Házená s Jirkou. V jedné hale současně probíhal dívčí i klučičí turnaj (v obou skupinách startovalo po čtyřech družstvech). Kromě tradičního turnajového klání byly pro děti připraveny i soutěže.

Naše hráčky zahájily turnaj výhrou proti Bělé pod Bezdězem (15 : 3). V zápase jsme se střídavými úspěchy především procvičovaly obrany 1 : 5 a 5 : 1. V útoku se pak dařilo oprášit některé kombinace. Branky: Kantnerová 1, Klementová 1, Kkliková 2, Kutáková 8, Vaňková 2, Walterová 1.

Následovala první dovednostní soutěž. Všechny přítomné hráči i hráčky byly rozděleni do osmi družstev a každé družstvo dostalo svého patrona z řad lovosických extraligových hráčků. Jedno družstvo mělo za patronku reprezentantku Hanu Martinkovou. První dovednostní soutěží byla překážková dráha, po kotrmelci, přeskoku překážky a slalomu pokračovali hráči pro tenisák, který na lžíci nesli do cíle.

Druhé utkání proti Ústí, které proti nám nastoupilo až s příliš velkým respektem, jsme také v pohodě zvládly a zvítězily 9 : 1. Přestože se opět podařilo sehrát několik kombinací, předvedená hra nebyla nijak oslnivá. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 2, Klementová 3, Kutáková 1, Vaňková 1, Walterová 1.

Následovala další soutěž - tentokrát karaoke - teamy se proměnily v hudební skupiny a společně zazpívali za doprovodu hudby vybranou píseň.

Poslední utkání proti Lovosicím bylo po většinu utkání naší jednoznačnou záležitostí. Tři minuty před koncem jsme ještě vedly dokonce o čtyři branky (7: 3). Závěr jsme ale naprosto nezvládly. K chybám v obraně se přidaly neproměněné šance v útoku a bohužel i chyby rozhodčích. Utkání, ve kterém jsme byly lepší, jsme pouze remizovaly 7 : 7. Bohužel celkové skóre měla lepší lovosická děvčata, a na nás zbylo jen stříbro. Branky: Kantnerová 2, Kutáková 5.

Následovala poslední dovednostní soutěž - táckovaná. Družstva musela postupně sesbírat očíslované tácky.

Pak se uskutečnilo slavnostní vyhlášení celého turnaje. Všichni se odvezli pěkné ceny. Nejlepší jednotlivkyně pak dresy hráčů a hráček nejvyšších soutěží.

Branky celkem:

Drozdová 1, Kantnerová 5, Klementová 4, Kliková 2, Kotlanová, Kutáková 14, Rittichová 1, Svobodová, Vaňková 3, Walterová 2, chytaly Malá a Netrvalová.

Celkově:

Předvedená hra nebyla po Vánočních svátcích nijak pohledná. Dařilo se zejména Kutákové, která byla vyhlášena i nejlepší střekyní turnaje. V brance převýšila všechny ostatní brankářky Veronika Netrvalová a zaslouženě si odvezla trofej pro nejlepší brankářku (úspěšnost zásahů 80 %).

Konečné pořadí:

  1. Lovosice
  2. DHC Plzeň
  3. Spartak Ústí n. L.
  4. Běla pod Bezdězem 

2013-01-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň