Zlatý a stříbrný Vánoční turnaj mini ve Strakonicích (15. 12. 2012)

V sobotu 15. prosince zajížděly minižačky na další nesoutěžní turnaj tentokrát do Strakonic. Hrálo se ve dvou kategoriích - mini 4+1 a mini 6+1.

Vzhledem k velké nemocnosti a velkému náledí na poslední chvíli několik družstev odřeklo účast.

Házená 6+1

V šestkové házené se tak utkali: kluci z Talentu Plzeň, Úval, Strakonic, smíšené družstvo z Třeboně a holky z DHC Plzeň.

Hned první utkání svedlo proti sobě již tradiční rivaly - holky z DHC a kluky z Talentu. Po poločase 3 : 4, kdy jsme my holky převážně dotahovaly, jsme ani ve druhém poločase nenašly recept na výborně hrajícího Honzu Šmrhu (6 gólů v utkání). V útoku jsme několikrát chybovaly při rozhodování a tradičně nepřesně střílely. Po relativně vyrovnaném průběhu jsme prohrály 6 : 9. Branky: Drozdová 2, Hornsteinerová 3, Kantnerová 1.

Druhé utkání proti Úvalům bylo bohužel také naším poměrně typickým utkáním. Obrovskou herní převahu jsme jen s potížemi dokázaly přetavit v branky. Po poločase 3 : 1 pro nás se ve druhém poločase dlouho hrálo bez branek. Pak konečně ranou z dálky Sára Kantnerová dokázala prostřelit vše, co jí stálo v cestě, a dala uklidňující čtvrtou branku. Celkově jsme vyhrály 5 : 2. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 2, Vaňková 2.

Třetí utkání proti Kapříkům z Třeboně jsme prvních pět minut naprosto zapomněli bránit, a tak v polovině prvního poločasu byl stav téměř vyrovnaný. Druhý poločas ale přinesl naši výraznou brankovou převahu a zvítězily jsme s jistotou 17 : 7. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 4, Kantnerová 3, Klementová 2, Lásková 1, Turková 1, Vaňková 5.

Poslední utkání se Strakonicemi bylo znovu ve znamení naší mizerné obrany na začátku utkání.  Pak ale přišla velká spousta branek a zvítězily jsme 18 : 5. Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 1, Kantnerová 4, Klementová 4, Rittichová 1, Turková 2, Vaňková 2, Malá 1.

Celkově:

Nejlepší hráčkou našeho družstva byla jednoznačně Malina. Kromě dvou laciných branek z křídla chytala po celý turnaj nadstandardně. Je velká škoda, že se nevyhlašovaly nejlepší jednotlivci - byla jednoznačně nejlepší brankářkou celého turnaje.

Hra v útoku byla pestrá - opět jsme si procvičily některé signály. Zapojovaly se všechny hráčky - každá si dala gól.

Branky:

Drozdová 7, Hornsteinerová 8, Kantnerová 10, Klemetnová 6, Lásková 1, Rittichová 1, Turková 3, Vaňková 9, Malá 1.

Házená 4+1

Vynikajícího úspěchu dosáhlo družstvo mini 4+1. V konkurenci dvou chlapeckých družstev (Strakonic a Úval) se nenechalo zahanbit a zvítězilo!!!

Naše družstvo i přes neúčast několika omluvených mužstev sehrálo čtyři kvalitní utkání díky dvoukolovému systému turnaje. Za oba soupeře nastoupili hlavně kluci a bylo to znát na důrazu, hlavně při hře na osobní obranu.

Naše hráčky však dokázaly, že kolektivní hra, založená na těch nejzkušenějších z nejmladších v DHC, může být cestou k úspěchu.

První utkání s družstvem pořádajících Strakonic byla bitva o každý míč a nakonec díky úspěšné střelbě tria spojek Haluzincová, Pitulová a Tomanová jsme dokázaly zvítězit o jediný gól!

Druhé utkání proti Sokolu Úvaly bylo jasně v naší režii. Gólově se zapojily všechny hráčky a zaslouženě jsme zvítězily 14:3.

Tímto výsledkem bylo jasné, že druhé utkání s domácím celkem rozhodne o konečném vítězi tohoto turnaje.

Průběh druhého vzájemného utkání kopíroval to první. Ve vedení se střídala obě družstva, a asi i díky našim neproměněným pokutovým hodům byl stav po poločase jen 7:7. Ve druhém poločase jsme vedly o dva góly, ale také 2 min. před koncem o dva góly prohrávaly!  Nakonec velké drama skončilo zaslouženou remizou a bylo jasné, že když nezaváháme v posledním utkání, můžeme se radovat z vítězství v celém turnaji!  Poslední utkání jsme vyhráli 11:3 a bylo rozhodnuto, že perníkové medaile za první místo jsou naše !! Všem hráčkám je třeba poděkovat za bojovnost a kolektivní nasazení.