Mladší žačky na Mikulášském turnaji v Mostě (7. - 9. 12. 2012)


Mladší žačky na Mikulášském turnaji v Mostě (7. - 9. 12. 2012)

I mladší žačky se zúčastnily Mikulášského turnaje v Mostě. Tentokrát DHC Plzeň reprezentovaly výhradě hráčky ročníků 2001 až 2003.

V prvním zápase jsme se utkaly se Slávií Praha B a první polovinu utkání jsme byly výrazně lepším týmem. Pak ale přišel brankový výpadek a dramatický závěr. Nejprve jsme z remizového stavu mohly rozhodnout v náš prospěch z jasné šance, ale nedaly jsme. Byla řada na Slávistkách a ty měly pár vteřin před koncem sedmimetrový hod. Naštěstí neproměnily a tak utkání skončilo zaslouženou remízou 6 : 6. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 3, Kotlanová 2.

Druhé utkání proti Ústí nad Labem jsme měly jasnou převahu - a tentokrát jsme ji dokázaly udržet po celý zápas. Zvítězily jsme zaslouženě 12 : 7. Největší brankový podíl na vítězství měla Kutáková, která dokázala obranou soupeřek projít, kdy se jí zachtělo. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 1, Kutáková 7, Vaňková 2, Walterová 1.

Třetí utkání proti Písku jsme předvedly nádherných sedm minut plných krásných akcí, ze kterých jsme bohužel dokázaly nastřelovat pouze tyčky nebo výborně chytající píseckou brankářku. Branky dávaly ale písecké házenkářky, a to především z rychlých útoků založených na našich nepřesných střelách. Se starším a zkušenějším Pískem jsme prohrály 3 : 14. Branky: Kutáková 2, Walterová 1.

Čtvrté utkání (a první sobotní) proti Lovosicích jsme odvedly disciplinovaný a zkušený výkon a zvítězily jsme zaslouženě 5 : 4. Vyzdvihnout je třeba výkon Kantnerové, které dokázala eliminovat nejnebezpečenější hráčku soupeřek. Branky: Kantnerová 1, Kutáková 3, Walterová 1.

Další utkání proti Vršovicím jsme prvních pět minut prospaly v obraně. Pak jsme ale přitvrdily a neprodaly kůži lacino. Přesto jsme prohrály se staršími a výrazně vyššími soupeřkami 4 : 12. Branky: Drozdová 1, Kliková 1, Kotlanová 1, Kutáková 1.

Utkání proti domácímu Mostu bylo nejprve naší jednoznačnou záležitostí (vedly jsme 5 : 2). Pak ale znovu přišel výpadek a domácí hráčky otočily. V závěru svítil na ukazateli výsledek 6 : 8 v náš neprospěch. Po oficiálním skončení zápasu byl ještě upraven na 7 : 8. Podle našich statistik ale utkání skončilo remizou (což nám druhý den potvrdil i jeden z rohodčích). Branky: Kantnerová 2, Kutáková 6.

První nedělní utkání proti Chebu bylo Západočeským derby, na které jsme se všichni těšily. Naše hráčky odehrály zápas s chutí a nasazením - bohužel už bez zraněné Kantnerové. Tu dokázala v obraně výborně nahradit Klementová (ubránila nejlepší hráčku Chebu). Zvítězily jsme zaslouženě 6 : 3. Branky: Kotlanová 1, Kutáková 4, Rittichová 1.

Poslední utkání proti Slávii Praha A bylo opět ve znamení většího brankového přídělu od starších a vyšších Pražaček. Ty výbornou obranou donutily naše hráčky k technickým chybám (celkem 12 chyb za 20 minut).  Branky: Kutáková 1, Vaňková 1, Walterová 1, Netrvalová 1.

Celkově jsme obsadily šesté místo s bilancí tří výher, jedné remízy a čtyř proher. Nejvíce mrzí prohra s Mostem. Před námi skončily též Lovosice, které jsme ale dokázaly porazit. Naše hráčky předváděly velmi pěknou házenou - dařila se jim obrana a někdy i nacvičené kombinace.

Vyzdvihnout je třeba tři hráčky - Kutákovou (nejlepší střelkyně družstva, hrála výborně v útoku a poměrně dobře bránila), Netrvalovou (odvedla stabilní výkon a byla družstvu oporou zejména v klíčových okamžicích) a Kantnerovou (ta předvedla výkon hodný kapitánky - perfektní obranu a výbornou organizaci hry v útoku).

Branky:

Drozdová 3, Kantnerová 7, Klementová, Kliková 1, Kotlanová 4, Kutáková 24, Rittichová 1, Svobodová, Vaňková 3, Walterová 4, Netrvalová 1, Raslová.

Konečné pořadí:

  1. Sokol Písek
  2. Sokol Vršovice
  3. DHC Slavia Praha
  4. DHK Baník Most
  5. Lovosice
  6. DHC Plzeň
  7. .....

2012-12-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň