Minižačky přivezly ZLATO z pardubického Pramínku!


Minižačky přivezly ZLATO z pardubického Pramínku!

V sobotu 17. 11. Odjely minižačky na tradiční turnaj Pramínek Cup do Pardubic. Dvoudenního turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev a hrálo se systémem každý s každým.
První utkání proti DHC Slavia Praha bylo z naší strany zbytečně nervózní. Padaly nám balony a zejména v první desetiminutovce se nedařila střelba. Pak ale přišlo uklidnění v podobě branek z ruky Kantnerové, v brance se začalo dařit Raslové a zvítězily jsme 7 : 2.

Druhé a třetí utkání proti Havlíčkovu Brodu a Kutné Hoře byla spíše „tréninkem" rychlých útoků. Zvítězily jsme 13 : 3 a 14 : 2.

Čtvrté utkání proti Žirovnici mělo pro nás zvláštní příchuť - v loňské sezóně se nám proti tomuto družstvu abnormálně nedařilo a dokázaly jsme uhrát nejlépe remízový výsledek. V letošním roce ale bylo všechno jinak. Obrana 1 : 5 s vynikající Kantnerovou na hrotu nepustila soupeřky téměř k ničemu. Dařilo se i v útoku - i přesto, že množství chyb (10!) bylo nad naším tradičně vysokým průměrem. Zvítězily jsme 8 : 3.

Další utkání proti Kobylisům B bylo znovu ve znamení rychlých útoků. Zvítězily jsme 16 : 2.

Obdobně i zápas s Turnovem  - zde jsme se pokoušely o to, aby si každá hráčka vstřelila branku. To se záhy podařilo, a tak jsme se mohly soustředit na to, aby i menší a mladší soupeřky zaznamenaly alespoň jeden čestný úspěch :-).  Zvítězily jsme v pohodovém tempu a s úsměvem na rtech 19 : 1.

V neděli ráno jsme nastoupily proti nebezpečným domácím. Ty s bouřlivou podporou domácích fanoušků nastoupily se snahou zvítězit. Naše hráčky ale přidaly plyn a soupeřky jasně přehrávaly. Hrály zodpovědně v obraně a účinně v útoku. Byla to znovu Kantnerová, která nejvíce trápila domácí - v obraně hrála na hrotu obranného systému 1 : 5 a v útoku byla neomylná (4 střely, 4 branky). Zvítězily jsme s přehledem 8 : 1.

Následné utkání proti Hájům, se kterými jsme se letos už několikrát utkaly, představovalo větší oříšek, než jsme čekaly. Obměněná základní sestava a Kabátníková v brance dlouho dovolily soupeřkám držet s námi krok. Až druhou polovinu zápasu jsme zpřesnily střelbu a přestaly dostávat branky. Zvítězily jsme 11 : 4.

Poslední utkání proti Kobylisům A pro nás představovalo výzvu v podobě agresivní vysunuté obrany. S přehledem jsme se s ní vyrovnaly a vyhrály jsme jednoznačně 10: 3.

Celkově:

Hrály jsme velmi dobře. Proti silnějším soupeřům jsme se vždy dokázaly vyburcovat ke kvalitním výkonům. Velmi dobře fungovala obrana, v útoku jsme se prosazovaly převážně do nepostavené obrany, ale dokázaly jsme sehrát i několik kombinací v postupném útoku. Herně se družstvo opíralo o výbornou Raslovou v brance (Raslová byla i vyhlášena nejlepší hráčkou našeho družstva). V poli patřily k největším oporám již tradičně Kantnerová a Vaňková. Drozdové se dařilo zejména v obraně a také výtečně zakládala rychlé útoky. Solidní výkon v obraně i v útoku podala Rittichová (ale musí ještě zapracovat na odrazu při střelbě). Klementová velmi dobře bránila a dokázala dávat branky v důležitých okamžicích. Kajerová dokázala využít svoji rychlost a velice přesně střílela, ale musí ještě zlepšit disciplínu v obraně. Lásková několikrát výborně spolupracovala se spojkami, ale musí ještě zapracovat na umístění střelby. Svobodová podala velmi dobrý výkon s minimem chyb. Dokázala se prosazovat i Tomanová. Hornsteinerová překvapila několika pěknými záběhy. Kabátníková si naštěstí vybrala všechno špatné v zápase s Hájemi a v ostatních zápasech byla oporou.

Statisticky:

Odehrály jsme devět vítězných zápasů. Nejméně jsme zvítězily o pět branek. Naše celkové skóre bylo 108 : 21. Udělaly jsme celkem 59 chyb. Raslová pustila za svá záda jen 8 branek a měla úspěšnost zásahů 85 %. Kabátníková pustila za svá záda 13 branek a měla úspěšnost zásahů 13 %.

Branky daly všechny hráčky: Drozdová 9, Hornsteinerová 11, Kabátníková 1, Kajerová 12, Kantnerová 23, Klementová 8, Lásková 7, Raslová 4, Rittichová 3, Svobodová 6, Tomanová 4, Vaňková 18.

2012-11-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň