Podzimní cena JM Praha - mladší žačky - 5. místo

O víkendu (9. - 11. 11. 2012) proběhl třídenní turnaj mladších žaček Podzimní cena Jžiního Města Praha 2012.

V pátek pro nás byly prvním soupeřem Praha Háje. (Tento tým skončil na turnaji na prvním místě.) Úvod zápasu se hráčkám vydařil, i když poločas skončil 3:5, vývoj utkání probíhal  s nasazením a bojovností všech hráček. V druhém poločase však nastaly technické chyby celkem 12 za zápas, a tak se  Pražské Háje dostaly na koně a přehrály nás. Konec zápasu tedy 5:14. Góly Fousková 1, Franková 3, Křišťanová 1.

Druhý zápas v pátek nás čekal HC Zlín 2000. Průběh zápasu byl po celou dobu vyrovnaný. Závěrečnou část utkání jsme však nezvládly a prohrály 11 : 14 - opět nás dostaly technické chyby (15 za zápas), a  také přišlo zranění jedné z klíčových hráček Aničky Šmrhové. Góly Franková 3, Oravcová 2, Šmrhová 3, Křišťanová 3.

Na úvod sobotního hracího dne nás čekal Sokol Písek. Do utkání jsme nastoupily s nasazením a chutí, ale musím přiznat, že nás Písek odzbrojil skvělou obranou. Aktivní včasné přistupování obránkyň nám dělalo problémy a naše hráčky se nedokázaly přiblížit k brance a vystřelit. Přesto se nevzdávaly a celý zápas soupeře trápily. Přesto prohrály 8 :14. Góly Franková 4, Bláhová 1, Křišťanová 3.

Druhým sobotním soupeřem byla Slavie Praha. V tomto zápase jsme výhru neočekávaly, ale přesto jsme naordinovaly hráčkám novou obranu 1:5 s Kristýnou Křišťanovou na hrotu. Pro pražskou Slávii byl první poločas oříškem - poločasový stav 5 : 6 je pro nás skvělou vizitkou.  Slavie však pro nás byla příšliš těžký soupeř a fyzické síly nestačily, a tak jsme v závěru zápasu soupeři nahrály na 4 rychlé útok,y a to nás zlomilo (konec zápasu 10:18). Góly Křišťanová 4, Fousková 2, Franková 2, Walterová 1, Bláhová 1.

Konečně přišly pro nás srovnatelní a přijatelní soupeři - Veselí nad Moravou, Jindřichův Hradec a Havl. Brod. Zde byl cíl jasný vyhrát.

Prvním soupeřem, a tedy třetím sobotním zápasem, bylo Veselí nad Moravou. Byl to nejslabší soupeř celého turnaje, a přesto jsme se z počátku trápily. Dokázaly jsme si vytvořit spoustu střeleckých šancí z individuálních akcí nebo po sehraných signálech, trefovaly tyče či brankařku a nedej bože vedle. Poločas skončil výhrou 6:2, ale střel na branku jsme za poločas měly 16. Druhého poločasu se naše hráčky zhostily lépe, zpřesnily střelbu, a tak zápas dovedly do vítězství 15 :7. Góly Křišťanová 5, Oravcová  4, Franková 2, Walterová 2, Kutáková 2.

Posledním zápasem  v sobotu byl Jindřichův Hradec. Do tohoto utkání hráčky nastoupily s chutí a s výbornou obranou. Soupeř dostal minimum šancí na střelu a nám se dařila každá akce. Konec zápasu tak skončil 15:3. Góly Franková 6, Křišťanová 4, Kutáková 2, Bláhová 1, Oravcová 1, Walterová 1.

K poslednímu zápasu  - třetí hrací den (v neděli) - jsme nastoupily proti Havlíčkovu Brodu. Nutno dodat, že tento zápas rozhodoval o tom, kdo skončí na  5. či 6. místě. Věděli jsme dobře, že do tohoto zápasu musíme dát vše. Hráčky se tohoto zápasu zhostily výborně. Začátek zápasu byl vyrovnaný, gólové příležitosti se přelévaly z jedné strany na druhou a nutno dodat, že zde nás držela nad vodou brankářka Verča Netrvalová. Hasila, co se dalo, a tak jsme měly v útoku klidnější ruku. V zápase se prosazovaly všechny hráčky, soupeř nevěděl koho dřív bránit. V tomto zápase si totiž daly branku všechny hráčky, a tak utkání skončilo 12:6. Góly: Křišťanová 3, Fousková 2, Franková 2, Bláhová 1, Kotlanová 1, Kutáková 1, Walterová 1, Oravcová 1.

Družstvo, které bylo složeno z hráček z různých týmu DHC Plzeň, zvládlo svoji roli na turnaji výborně. Herní výkon se po celou dobu turnaje sjednocoval a zároveň se zvyšovala i jeho kvalita. S každým soupeřem dokázaly holky odehrát větší utkání část vyrovnaně. Největší příčinou ztráty bodů zejména ve vypjatých závěrech zápasů byly technické chyby.

Pilířem celého teamu byla Franková Julie - její  vyrovnaný výkon a zkušenosti vedly družstvo vzhůru. Sloupy pilíře pak tvořily další zkušené hráčky Kristýna Křišťanová (zároveň i nejlepší střelkyně družstva), Věrka  Oravcová, Anička Šmrhová a Markéta Fousková, které nenechaly Julču na holičkách a podpořily ji střelecky i výbornou obranou (Martina Bláhová). Nutno dodat, že i hráčky s menšími herními zkušenostmi (Míša Kotlanová, Natálie Walterová, Anna Kutáková) se nenechaly zahanbit a makaly v obraně i v útoku. Brankařky Veronika Netrvalová a Míša Malá se svého úkolu též zhostily jak nejlépe uměly.