Tak jsme první no a co! (Listopadový turnaj minižaček 4. 11. 2012)

detail Tak jsme první no a co! (Listopadový turnaj minižaček 4. 11. 2012)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

"Tak jsme první no a co..." zazpívaly si s chutí minižačky, které po výborném výkonu zvítězily na domácím Listopadovém turnaji minižaček v šestkové házené.

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev: Sokol Kobylisy A, Sokol Kobylisy B, DHC Slavia Praha, Sokol Písek, HC Plzeň, DHC Plzeň A, DHC Plzeň B a DHC Plzeň Špuntovky.

DHC Plzeň A

Hráčky DHC A nastoupily nejprve proti Špuntovkám. Čisté konto se podařilo udržet oběma brankářkám a skórovalo celkem 7 různých hráček. Zvítězily jsme 10 : 0. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 2, Klementová 1, Vaňková 1, Lásková 1, Hornsteinerová 1, Rittichová 2.

I druhé utkání proti Kobylisům B bylo jednoznačné od samého začátku. Tajenkou byla jen výše vstřelených a obdržených branek. Zvítězily jsme 21 : 1, skórovalo hned 9 z 10 hráček. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 2, Klementová 3, Vaňková 3, Lásková 1, Hornsteinerová 3, Svobodová 2, Rittichová 3, Raslová 2.

Třetí utkání proti DHC Slavia Praha mělo přinést odpověď na otázku, kdo z naší skupiny půjde z prvního místa do závěrečného play-off. Naše děvčata k zápasu přistoupila zodpovědně a od začátku měla herní převahu. Skóre tomu ale neodpovídalo - ještě ve druhé polovině prvního poločasu svítilo na ukazateli 3 : 2 pro nás. Ve druhém poločase jsme přidaly na důrazu při zakončování a gólově jsme soupeřkám odskočily. Zvítězily jsme 9 : 3. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 2, Vaňková 3, Hornsteinerová 1, Svobodová 1.

Play-off jsme zahájily zápasem proti HC Plzeň. Cíl byl jasný - zvítězit a zajistit si tak "jistotu" medaile.  Od začátku až do konce jsme šly za svým cílem a soupeřkám dovolily za 20 minut pouze 7x vystřelit na branku! Vyhrály jsme 10 : 2. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 3, Klementová 2, Malá 1, Vaňková 2, Svobodová 1.

Po téměř dvouhodinové pauze jsme v podvečer nastoupily k vytouženému finále proti družstvu Kobylis A. Naše poslední měření sil skončilo naší těsnou jednogólovou výhrou. První dva útoky jsme dovolily soupeřkám dostat se do dobrých střeleckých příležitostí z křídel. Po změně obranného systému na 1 : 5 se nám začala dařit obrana - vynikala zejména Rittichová, která "hasila, co mohla" a objevila se vždy ve správný čas na správném místě. V útoku dominovaly Kantnerová s Drozdovou, ale výborně hrály i ostatní - Klementová, Vaňková, Svobodová. Byly jsme nebezpečné ze všech pozic. A dávaly jsme branky. Naši branku neuvěřitelným způsobem zaklela Malina - od poloviny prvního poločasu až do samého závěru nedostala gól. Výjimkou byl jediný smolný v samotném závěru zápasu, který už nemohl na našem vítězství nic změnit. Zvítězily jsme zaslouženě 12 : 3 po výborném výkonu celého družstva! Branky: Drozdová 2, Kantnerová 4, Klementová 4, Vaňková 2, Rittichová 1.

Nejlepší hráčka družstva: Bára Vaňková

Nejlepší hráčka celého turnaje: Sára Kantnerová

Branky celkem:

Drozdová 9, Kantnerová 13, Klementová 10, Malá 1, Vaňková 11, Lásková 2, Hornsteinerová 5, Svobodová 4, Rittichová 5, Raslová 2.

DHC Plzeň B

Pěkné výkony předváděly i hráčky z DHC Plzeň B.

První utkání s dramatickou koncovkou proti HC Plzeň nakonec skončilo smírně 4 : 4. Branky: Haluzincová 1, Kajerová 2, Turková 1,

Druhé utkání proti Kobylisům A bylo jednoznačnou záležitostí našich soupeřek. Vyrobily jsme neuvěřitelné množství chyb (13!) a prohrály 1 : 12. Branky: Kajerová 1.

Třetí utkání proti Písku jsme naopak zvládly velmi dobře. K postupu do horní finálové skupiny jsme potřebovaly vyhrát o 10 branek. Po poločase 5 : 0 jsme bohužel nedokázaly stejný počet branek vstřelit v poločase druhém, a tak nám postup do finálové skupiny utekl o jediný gól. Je to škoda, protože šance jsme měly - 3 neproměněné trháky a jeden sedmimetrový hod. V brance výborně chytala Šuhajdová. Branky: Kabátníková 1, Kajerová 5, Pitulová 1, Turková 2.

Nadstavbovou část jsme zahájily proti Špuntovkám. Všichni hrály s chutí, v brance se dařilo Kabátníkové. Zvítězily jsme 9 : 0. Branky: Haluzincová 1, Kabátníková 1, Kajerová 2, Pitulová 1, Tomanová 2, Turková 2.

Poslední utkání o konečné 5. nebo 6. místo jsme sehrály proti Kobylisům B. Ve vyrovnaném utkání šance střídala šanci, ale branek moc nepadalo. V poli vynikaly Kajerová s Tomanovou. V dramatickém závěru jsme měly více štěstí než soupeřky a zvítězily jsme 3 : 2. Branky: Kajerová 2, Tomanová 1.

Nejlepší hráčka družstva: Nela Kajerová.

Haluzincová 2, Kabátníková 2, Kajerová 12, Pitulová 2, Říhánková 0, Salzmanová, Šauerová, Šuhajdová, Tomanová 3, Turková 5