Třetí turnaj mladších žaček (3. 11. 2012 Tachov)

V sobotu 3. 11. se v Tachově konal již třetí turnaj dlouhodobé soutěže Plzeňské ligy mladších žaček. Zúčastnila se již tradičně dvě družstva DHC Plzeň, HC Plzeň, Slavoj Tachov a dvě družstva Lokomotivy Cheb (obě hrající mimo soutěž).

Doplněno o hodnocení družstva DHC A a o počet branek a chyb u obou družstev.

DHC Plzeň A

Hned v prvním zápase se proti sobě střetla obě družstva DHC Plzeň. Zápas bohužel neprobíhal tak, jak by si trenéři představovali. Především ze strany družstva DHC A proběhlo velké množství technických chyb a hráčky zápas podcenily. Ač byl konečný výsledek 11:7 ku prospěchu DHC A, nelze zápas hodnotit kladně.

V druhém zápase nastoupilo družstvo DHC A proti slabšímu soupeři Chebu B. Tento zápas probíhal předem očekávaným stylem. Hra bylo rychlá, založená především na rychlém útoku a naše hráčky zde svému soupeři nedaly téměř šanci. Tomu odpovídá i konečný výsledek 30:1.

Ve třetím utkání se naše děvčata střetla s domácím soupeřem, poté následovalo čtvrté a páté utkání s družstvy Cheb A a HC Plzeň. V těchto zápasech bylo opět vidět, že se hráčky stále sehrávají. Bylo zde znovu velké množství technických chyb, absence střelby z dálky či správného dokončení signálů.

V celém turnaji nelze tentokrát vyzdvihnout výkon žádné z hráček, jelikož u každé z nich stojí proti kladům a vstřeleným brankám značné množství technických chyb. Co se týče brankařky Veroniky Netrvalové, předvedla v zápasech celkem stabilní výkon, kterým své družstvo podržela. Kladem tohoto turnaje jistě je, že si v každém zápase zahrály všechny hráčky vyrovnanou dobu, a tím mohly sbírat cenné zkušenosti. Celkově je na výkonu družstva vidět, že hráčky i trenéry čeká ještě velký kus práce, ale žádný učený z nebe nespadl a za každým úspěchem stojí velké dřina.

Branky a chyby celkově:

Bláhová 2 branky + 0 chyb, Franková 10 branek + 6 chyb, Jetlebová 8 branek + 6 chyb, Kantnerová 12 branek + 7 chyb, Klementová 1 branka + 5 chyb, Lásková 1 branka + 5 chyb, Nosková 1 branka + 3 chyby, Oravcová 12 branek + 12 chyb, Poslední 5 branek + 5 chyb, Šmrhová 12 branek + 5 chyb, Tomíšková 11 branek + 5 chyb, Walterová 3 branky + 1 chyba

DHC Plzeň B

Hned při svém prvním vystoupení na turnaji se střetla obě družstva DHC Plzeň. V zápase, ve kterém množství technických chyb předčilo počet branek (10 chyb DHC B : 17 chyb DHC A), lépe střílelo DHC A a zvítězilo 11 : 7 - po poločase 6 : 5. Branky: Denková 1, Drozdová 1, Křišťanová 3, Rybáková 2).

Velice pěkné utkání jsme sehráli proti HC Plzeň. Nejprve jsme rychle vedli a vypadalo to, že zápas bude naší jednoznačnou záležitostí. Pak ale HC Plzeň dotáhlo na poločasových 3 : 3. I druhá půle byla velmi vyrovananá, ale naše děvčata se semkla k bojovnému a kolektivnímu výkonu. V poslední minutě za našeho vedení 7 : 6 jsme šli do útoku a měli míč. Po dohrané lajně stvrdila naše vítězství krásnou brankou z pravého křídla Vaňková. Zvítězili jsme 8 : 6.

Třetí utkání proti Chebu B bylo nepříliš pohledné a z naší strany poměrně nepovedené. Špatné časování v obraně a znovu neproměnění celé řady šancí spolu s osmi chybami nejsou příliš dobrou vizitkou. Přesto jsme zvítězili 21 : 5. Branky: Denková 3, Drozdová 3, Fousková 2, Kotlanová 1, Křišťanová 4, Kutáková 2, Rybáková 5, Trnková 1.

Pak přišel náš klíčový duel proti Tachovu. Zápas měl bohužel podobný průběh jako předchozí dva (které jsme sehráli na prvním a druhém turnaji). Vedli jsme po dlouhou dobu, poločas skončil smírně 7 : 7. Ve druhém poločase jsme chybovali v obraně a znovu neproměňovali. Chyběla bojovnost. Prohráli jsme možná až příliš vysokým rozdílem 10 : 14. Branky: Denková 3, Drozdová 1, Fousková 1, Křišťanová 3, Kutáková 1, Vaňková 1.

Poslední utkání proti Chebu A nám ale vyšlo. Od začátku jsme byli lepším teamem, dařilo se v útoku (vynikala zejména Křišťanová) i v obraně (Kotlanová výborným výkonem dokázala eliminovat nejlepší hráčku soupeřek). Zvítězili jsme jednoznačně 13 : 9. Branky: Denková 2, Fousková 3, Křišťanová 5, Kutáková 2, Vaňková 1.

Branky a chyby:

Denková 10 branek + 4 chyby, Drozdová 6 branek + 2 chyby, Fousková 6 branek + 4 chyby, Kotlanová 2 branky + 1 chyba, Křišťanová 17 branek + 2 chyby, Kutáková 7 branek + 10 chyb, Rittichová 0 branek + 1 chyba, Rybáková 7 + 3 chyby, Trnková 1 branka + 1 chyba, Vaňková 3 branky + 2 chyby.