Druhý turnaj minižactva v házené (Šťáhlavy 20. 10. 2012)

V sobotu 20. 10. 2012 se ve Šťáhlavech sešla k dalším utkáním dlouhodobé soutěže minižákovská družstva z Plzně, Kynžvartu, Prahy Hájů. Nechyběli ani domácí.

DHC Plzeň A nastoupilo nejprve proti Hájům. Po gólově nevýrazném prvním poločase (3 : 0 pro nás) jsme se rozehrály k lepšímu výkonu a přidaly i více branek v poločase druhém (13 : 1). Branky: Drozdová 2, Kantnerová 3, Klementová 1, Lásková 2, Malá 1, Svobodová 1, Šauerová 1, Tomanová 1, Vaňková 1.

Druhé utkání proti Šťáhlavům bylo vyvrcholením celého turnaje. Naše družstvo hrálo velmi dobře, ale bohužel herní převahu v poločase prvním jsme nedokázaly zúročit více brankami (poločas 5 : 4 v náš prospěch). Po dvou nepřesnostech rozhodčího na začátku druhého poločasu jsme místo dvoubrankového náskoku ztratily vedení a na ukazateli svítilo 5 : 5. Naštěstí jsme i nadále pokračovaly ve velmi dobré hře - dařilo se zejména Drozdové (5 střel, 4 góly) a Kantnerové (4 střely, 3 góly). Po další nepřesnosti rozhodčího v závěru utkání (tentorkrát v náš prospěch) jsme zvítězily nakonec o dvě branky 9 : 7. Branky: Drozdová 4, Kantnerová 3, Tomanová 1, Vaňková 1.

Třetí utkání jsme hrály proti Slavii VŠ Plzeň a čtvrté utkání proti Lázním Kynžvart. Obě utkání jsme bez problémů zvládly a zvítězily 16 : 2, resp. 13 : 0.

Po druhém turnaji jsme si upevnily vedení v čele soutěže.

To ovšem nic neznamená - rozhodujíci budou jarní nadstavbové turnaje, které se budou hrát o medaile (v těchto turnajích se ale bude hrát znovu od nuly).

Pochvalu zaslouží všechny hráčky. Vyzdvihnout je třeba výkon Šauerové - která odehrála zatím svůj nejlepší turnaj a přidala i dvě branky; a Tomanové, která se dokázala herně i střelecky prosadit i proti klukům ze Šťáhlav.