Druhý turnaj mladších žaček (DHC Plzeň 13.10. 2012)

V sobotu 13. 10. 2012 proběhl v hale 31. ZŠ Plzeň druhý turnaj Plzeňské ligy mladších žaček.

DHC Plzeň A

Ihned v prvním zápase druhého soutěžního turnaje plzeňské soutěže mladších žaček se střetla obě domácí družstva. V pohledném utkání zvítězil favorit družstvo "A" v poměru 13:8 .

V dalších utkáních "áčko" pokračovalo v dobrých výkonech a postupně porazilo HC Plzeň 17:9, Loko Cheb B 34:2, Slavoj Tachov 18:8 a Loko Cheb  "A" 17:15. Vedle hráček, které loni vyhrály mistrovský titul, se začínají prosazovat i mladší, které loni hrály ještě v minižačkách. Divákům se musely líbit samostatné akce S .Kantnerové nebo L. Klementové, rychlost N. Walterové a brankářské umění V. Netrvalové.

Branky DHC "A" v turnaji:

A. Šmrhová 24, B. Jetlebová 15, V. Oravcová 13, T. Poslední 12, S. Kantnerová 8, J. Franková a N. Walterová po  7, A. Tomíšková 6, L. Klementová 4, a V. Netrvalová 3 ,dále se o vítězství zasloužily I. Jurčová, B.Nosková a P.Lásková.

DHC Plzeň B

V úvodním derby proti DHC Plzeň A tahalo DHC B od začátku za kratší konec. Zaostávaly jsme zejména v úspěšnosti střelby. Po prohraném prvním poločase 3 : 8, jsme druhý hrály vyrovnaně 5 : 5. V součtu se však z vítězství zaslouženě radovalo DHC Plzeň A.

Druhé utkání proti DHC Plzeň B jsme během prvních pěti minut dokázaly pochopit základy obrany 5 : 1. Snadno jsme získávaly míče a z rychlých útoků (celkem 20) snadno skórovaly. Pochválit je třeba všechny hráčky - předváděly pohledné akce a krásné rychlé přechody korunované brankami. Zvítězily jsme 33 : 4.

Ke třetímu utkání proti Tachovu jsme nastoupily s chutí oplatit soupeřkám prohru z minulého turnaje. Tentokrát proti nám nastoupilo družstvo o hodně silnější. Přesto jsme od začátku vedly a byly dlouho lepším týmem. Bohužel ve druhém poločase jsme nedůrazně bránily a znovu nepřesně střílely. Závěrečnou část utkání jsme nezvládly a prohrály jsme 12 : 14.

Třetí utkání proti HC Plzeň bylo utkání s pro nás šťastným koncem. Dařilo se zejména Křišťanové na křídle. Tentokrát jsme si dokázaly dramatický závěr pohlídat a zvítězily jsme o jediný gól 13 : 12.

Poslední utkání proti Chebu A bylo naším nejhorším na celém turnaji. Obrana úplně vyhořela a v útoku jsme nedokázaly vážněji ohrozit branku soupeřek. Za poločas jsme udělaly 6 chyb a vstřelily jen jediný gól. Poločas utkání jsme prohrály 1 : 6. Utkání nebylo dohráno pro neoprávněný start hráčky soupeře.