Mladší žačky na Vangl cupu v Ivančicích (22. - 23. 9. 2012)


Mladší žačky na Vangl cupu v Ivančicích (22. - 23. 9. 2012)

Družstvo mladších žaček DHC sestavené ze 6 hráček z tréninkové skupiny P. Lhotské a T. Jiskry, 2 hráček od V.Gosti a L.Netrvala a 5 "mláďat" z tréninkové skupiny J. Šmrhové a V. Jordanovové se o tomto víkendu zúčastnilo Vangl cupu v Ivančicích, kde DHC Plzeň obhajovalo loňské zlato. Turnaje se účastnilo deset nejlepších družstev z ČR.

V úvodním utkání se Sokolem Písek se družstvo teprve sehrávalo a trenéři hledali ideální sestavu i systém hry. Porážka 8:12 neodpovídala příliš obrazu hry. Bohužel 8 nemastných neslaných střel Písku skončilo pod břevnem, kam mladé brankářky nemohly ani při veškeré snaze dosáhnout.

Ve druhém zápase se Sokolem Vršovice se projevil lepší pohyb plzeňských spojek. Režii zápasu vzala do ruky J. Franková, která sama vstřelila šest branek a pomohla tak k vítězství 13:10.

Třetí zápas s Veselím byl rozhodně nejhorším výkonem DHC na turnaji. Naprostá střelecká indispozice a pouhé čtyři branky v síti Moravanek znamenaly zbytečnou porážku 4:7.

Západočešky si z tohoto zápasu vzaly poučení do dalších dvou sobotních utkání. Nejprve smetly Jiskru Otrokovice 12:3, když hlavními oporami v utkání byly pětibranková střelkyně A. Šmrhová a bezchybná brankářka M. Malá, která udržela čisté konto po celý druhý poločas. Naopak v posledním zápase neuvěřitelně excelovala v brance V. Netrvalová. Z 13 střel, které na ní hráčky Zlína 2001 vyslaly, pustila za svá záda jen jeden sedmimetrový hod a tak DHC v pohodě zvítězilo 7:2.

V prvním nedělním zápase s kandidátem na medaile Slavií Praha podalo družstvo výborný výkon. Ještě pět minut před koncem drželo remízu 8:8. V závěru po několika zbytečných chybách způsobených únavou prohrálo 9:13. I přes prohru to byl nejlepší zápas DHC na turnaji.

Ani další zápas proti pohyblivému Zlínu 2000 nebyl vůbec špatný. Bohužel zde brankářky obdržely 10 branek z 13 střel, a tak přišla trochu nespravedlivá prohra 7:10. V předposledním zápase proti HC Háje se brankářky výrazně zlepšily a z 24 střel jich pustily jen 10. Bohužel plzeňské střelkyně nedokázaly z dvaceti střel překonat velmi dobrou hájskou brankářku více než pětkrát, takže prohrály 5:10.

V posledním utkání proti již jasnému vítězi (domácím Ivančicím) se trenéři dohodli na nasazení hráček z lavičky ,většinou roč.2001. Zajímavé utkání, které bohužel nenašlo pochopení u části domácích diváků, skončilo smírně 4:4.

Velmi pěkný turnaj byl trochu poznamenán velmi slabou úrovní rozhodčích, kteří velmi zaostávali za kvalitou družstev. Družstvo DHC zanechalo na turnaji velmi dobrý dojem. V žádném zápase nepropadlo, většinu favoritů trápilo až do posledních minut. Nejlepší hráčkou DHC byla vyhlášena V. Oravcová, srdcem družstva byla J. Franková a své kvality potvrdila A. Šmrhová. Zápas od zápasu se zlepšovala T. Poslední, která dohání tréninkový výpadek způsobený zraněním s nemocí. M.Bláhová, K. Rybáková a M. Fousková odvedly to, co umí a střídaly pěkné momenty s velkými nepřesnostmi. Z "mláďat" se líbilo nejvíce levoruké křidélko A. Kutáková a mladá (roč. 2003) brankářka M. Malá. Ostatní se těžko vyrovnávaly s rychlostí, která je v této kategorii u nejlepších družstev samozřejmostí. Zkušenosti, které na tomto turnaji získaly, jistě zúročí v dalších zápasech.

Branky DHC:

Oravcová 17, Franková 16, Šmrhová 15, Kutáková a Walterová po 4, Rybáková a Bláhová po 3, Fousková, Kotlanová a Poslední po 2, Kliková 1.

Konečné pořadí:

  1. HK Ivančice 17 bodů
  2. HC Háje  14 b.
  3. Slavie Praha 14 b.
  4. Veselí 12b.
  5. Sokol Písek 9b.
  6. Zlín 2000 8b.
  7. DHC Plzeň 7b.
  8. Zlín 2001  6b.
  9. Vršovice 2b.
  10. Otrokovice 1b.

 

2012-09-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň