První soutěžní turnaj mini 6+1 (23. září 2012 DHC Plzeň)

V neděli 23. 9. 2012 zahájila svoji soutěž v klasické házené i dvě družstva DHC Plzeň. Zatímco Špuntovky (DHC Plzeň B) přijely na božkovský ostrov sbírat první zkušenosti s šestkovou házenou, jejich starší kamarádky (DHC Plzeň A) vstoupily do soutěže s cílem jasně si zajsitit postup do silnější nadstavbové skupiny a v ní zlepšit loňské třetí místo.

Hráčky DHC Plzeň A nastoupily k prvnímu zápasu za pětistupňové teploty již v osm ráno. Jejich soupeřem bylo nevyzpytatelné HC Plzeň. V loňském ročníku startovala tato družstva dvě - dívky, kterým jen těsně unikla účast ve finálové skupině, a chlapci, kteří teprve sbírali zkušenosti. Letos přihlásili do soutěže jen jedno smíšené družstvo. Naštěstí naše hráčky vstoupily do turnaje velmi dobře a jednoznačně zvítězily 9 : 1. Branky: Drozdová 2, Hornsteinerová 1, Kantnerová 2, Klementová 2, Vaňková 2

Druhé utkání proti Šťáhlavům slibovalo zajímavější podívanou. Chlapcům, se kterými jsme loni bojovali ve čtyřkové házené, vůbec nevyšel vstup do utkání. My jsme naopak ovládli první polovinu a snadno vstřelili pět branek. Bohužel obrana nefungovala úplně ideálně, tak jsme tři obdrželi. Ve druhém poločase obě družstva zlepšila obranu, a tak padli jen tři branky. Naštěstí dvě byly do šťáhlavské sítě - zvítězili jsme 7 : 4. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Kantnerová 3, Vaňková 2.

Třetí utkání proti Tachovu bylo spíše tréninkem na vysunutou obranu. Zvítězili jsme 7 : 0.

Čtvrté utkání jsme hráli proti Talentu. Talent nebyl na tomto turnaji v nejsilnější sestavě, přesto dokázal všechny zápasy vyhrát (a v dramatické koncovce zvítězil i nad Šťáhlavami). Bylo to tedy utkání o pomyslné čelo tabulky. Zápas nám vyšel podle našich představ - od začátku se nám dařilo v obraně i v útoku. Bohužel tři naše chyby byly potrestány brankou, a tak o poločase svítilo na ukazateli 5 : 3 v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a dokázali ublokovat několik nebezpečných střel. V brance nás držela Raslová. A v útoku nadále řádily Drozdová, Kantnerová a Vaňková. Nad našimi tradičními rivaly jsme zvítězili nečekaně vysoko 11 : 3! Branky: Drozdová 4, Kantnerová 5, Klementová 1, Vaňková 1.

Do soutěže jsme vstoupili úžasně. Zbývá jen doufat, že forma vydrží i po zbytek sezóny!