Mladší žačky A - první turnaj na HC Plzeň

Nově vytvořené družstvo mladších žaček A začalo své účinkování v  Západočeské lize mladších žaček v krásném prostředí božkovského ostrova a prvním turnaji ze šesti pořádaném plzeňským HC.

V úvodním utkání proti Slavoji Tachov zvítězilo DHC 15:3,  a to i přesto, že se hráčky na hřišti seznamovaly jedna s druhou. Seznámení asi nebylo dostatečné, protože v dalším utkání s domácím HC prohrály po hrůzostrašném výkonu 6:7. Po tomto "hvězdném vystřízlivění" družstvo zvládlo chebský dvojboj a porazilo Lokomotivu Cheb "A" 16:8 a "B" 13:4. V posledním utkání turnaje zdolalo áčko vlastní béčko ve velmi pěkném utkání 15:10 po vyrovnaném poločase 7:7.

Úvodní turnaj lze hodnotit jako úspěšný, přestože trenéři měli po každém utkání množství připomínek, a to především k bojovnosti  hráček. Cílem tohoto turnaje bylo, aby hráčky roč.2000 vzaly odpovědnost na sebe. Tentokrát se již nemohou spolehnout na své o rok starší kolegyně ze starších žaček. Hráčky 2001 se měly vedle zkušenějších spoluhráček naopak přiučit něčemu novému. Tento cíl byl splněn jen částečně a bude třeba na tom zapracovat v dalších turnajích. Nemá cenu hodnotit jednotlivce, důležité je především to, že si všichni dostatečně zahráli.

Branky DHC:

Šmrhová 16, Oravcová 13, Paulusová 9, Jetlebová 8, Tomíšková 7, Walterová 5, Bláhová 4, Poslední a Klementová po 1. Dále hrály Raslová, Lásková a Kliková. V brance slušně chytaly Jurčová a Nervalová - ta předvedla výborný výkon především v posledním poločase proti DHC "B".