Mladší žačky B zahájily soutěž (16. 9. 2012 HC Plzeň)

V neděli 16. 9. se konal první soutěžní turnaj mladších žákyň. Hrálo se v krásném areálu v Plzni - Božkově. Soutěže se v letošním ročníku účasní šest družstev - DHC Plzeň A, DHC Plzeň B, HC Plzeň, Cheb A, Cheb B, Tachov.

Mladší žačky B

Vstoupily do turnaje zápasem proti HC Plzeň. Díky chybám v obraně a nízké úspěšnosti střelby v prvním poločase (12 střel a jen 1 gól) jsme o poločase prohrávaly 1 : 3. Zlepšenou střelbou v druhém poločase (dařilo se zejména Drozdové a jednou se trefila i Fousková) se podařilo dotáhnout na rozdíl jednoho gólu v poslední minutě. V závěrečný hvizd rozhodčího znamenal i devítimetrový hod po čase pro naše družstvo. A Drozdová ho proměnila! Remizovali jsme 5 : 5 (Branky: Drozdová 3, Fousková 1, Rybáková 1).

Druhé utkání proti Chebu mělo zcela opačný průběh. Dařilo se nám vypracovat si náskok a v první polovině zápasu jsme jasně dominovaly. Bohužel ve druhém poločase jsme polevili v obraně a na konce jsme se báli o výsledek. Naštěstí všechno dobře dopadlo a zvítězili jsme 9 : 8.

Třetí utkání proti začínajícím hráčkám startujícím za Cheb B bylo znovu ve znamení naší velmi nepřesné střelby v prvním poločase. Z vyložených šancí jsme dali jen 5 branek,5x jsme nastřelili tyč a 5x netrefili branku. Ve druhém poločase se zlepšila obrana a zlepšila se i úspěšnost střelby. V nepříliš pohledném zápase jsme zvítězily 13 : 6. Branky: Denková 1, Drozdová 2, Fousková 1, Kutáková 3, Rybáková 2.

Další utkání proti Tachovu se nám bohužel vůbec nevydařilo. Nepříliš zkušené hráčky soupeře ohrožovaly branku zejména z větší vzdálenosti a vzhledem k výšce našich brankářek byly jejich střely úspěšné (z 15 branek jsme dostali 14 těsně pod horní břevno, do míst, kam ani jedna brankářka nedosáhla). Prohrávali jsme prakticky po celý zápas. Před koncem druhého poločasu se nám podařilo díky osobní obraně po celém hřišti dotáhnout na nerozhodný stav, ale poslední slovo měla zase děvčata z Tachova a opět střelou do horní části branky utkání rozhodla. Prohráli jsme 14 : 15. Branky: Denková 1, Fousková 5, Kotlanová 2, Kutáková 6.

V posledním utkání proti DHC Plzeň A jsme zahráli výborný první poločas a dařilo se nám držet krok. Poločasových 8 : 8 je pro naše družstvo skvělou vizitkou, předváděná hra dosahovala úrovně z prvních dvou velmi pěkných zápasů. Bohužel ve druhém poločase jsme odpadli střelecky - 14 minut jsme nedali gól. Dva góly v poslední minutě už nedokázaly na naší prohře nic změnit. Prohráli jsme 10 : 15. Branky: Denková 1, Fousková 4, Rybáková 2, Trnková 1, Vaňková 1, Haidemeierová 2.

Celkově:

Předvedená hra byla velmi dobrá. Pochvalu zaslouží všechny hráčky. V útoku vynikaly zejména na spojce hrající Fousková a na křídle Kutáková. V obraně velmi dobře bránily Rybáková s Rittichovou. V brance se (kromě zápasu s Tachovem) dařilo i Kačce Černíkové i Míše Malé.

Pět získaných bodů z pěti zápasů je slušným základem pro další boje v této soutěži.