Mladší žačky na zkušené na Holiday Cupu ve Zlíně (24. - 26. 8. 2012)

DHC Plzeň se zúčastnilo ve dnech 24. - 26. 8. turnaje ve Zlíně. V kategorii mladších žaček (v letošní sezóně ročníky 2000 a 2001) se představilo družstvo složené ze čtyř hráček ročník 2001, čtyř hráček ročník 2002 a jedné hráčky ročník 2003.

Hned první zápas v této kategorii byl pro naše hráčky křest ohněm. Větší, vyspělejší a rychlejší soupeřky z Havlíčkova Brodu si snadno vypracovaly náskok. Naše hráčky se jim nedokázaly v rychlosti vyrovnat, navíc kupily chybu za chybou. Havlíčkův Brod zvítězil zaslouženě a přesvědčivě 18 : 5. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 1, Kotlanová 1, Walterová 1.

Druhý zápas proti Velké nad Veličkou byl poznamenán naším výpadkem v začátku utkání. Pak už se ale holky chytly a hrály více než vyrovnanou partii. Druhá polovina prvního poločasu a začátek poločasu druhého byly v naší režii a i stav na ukazateli byl vyrovnaný a chvílemi i pro nás příznivější. Bohužel závěr opět patřil Veličce a ta zvítězila 7 : 11 (především opět díky našim chybám v rozhodujících okamžicích). Branky: Drozdová 2, Kantnerová 2, Vaňková 1, Walterová 2.

Třetí utkání proti Zlínu C bylo opět ve znamení raketového nástupu našich soupeřek. Naše hráčky zaostávaly opět především v rychlosti. Po jednoznačném prvním poločase přišel vyrovnaný poločas druhý (první jsme prohrály 2 : 8, druhý „jen" 5 : 6). Nastřelily jsme v průběhu utkání celkem 7 tyček! Poprvé s námi hrála také Bláhová (r. 2000) a ukázala se být posilou zejména v obraně. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 1, Kutáková 1, Rittichová 1, Walterová 1.

Tím skončil náš první hrací den. Vyzdvihnout je třeba především výkon Rittichové (r. 2003), která proti starším a vyspělejším soupeřkám odehrála na pivotu bez střídání všechny tři zápasy a která zejména v obraně patřila k pilířům družstva.

V sobotu nás čekalo na úvod velice těžké utkání proti Zlínu D, který předchozí den porazil Havlíčkův Brod, našeho přemožitele z úvodního zápasu. Naše děvčata však už dokázala zúročit zkušenosti z předchozího dne. Starších a vyspělejších soupeřek se nezalekla a po celý zápas předváděla nadstandardní výkon. V brance se dařilo Netrvalové (úspěšnost 70 %!). Po poločase 2 : 6 jsme prohrály jen 4 : 10, a to s pozdějším medailistou turnaje. Branky: Kotlanová 1, Kutáková 1, Walterová 2.

Po čtyřech prohrách v základní skupině jsme hrály o konečné 13. - 15. místo. Prvním naším soupeřem byla Opava. Soupeřky (tři větší a jedna těžší než my trenérky) se na první pohled zdály nepřekonatelnou překážkou. Další nepříznivým faktorem byl míč - ač podle nápisu velikost č. 1, nafouknutý se zdál ještě větší a žádná z našich hráček nedokázala míč v ruce udržet. Výhodu měla Míša Kotlanová, která je z české házené zvyklá hrát velkým míčem. I přes nepříznivé okolnosti hra na hřišti byla vyrovnaná. Naše hráčky podávaly statečný výkon a dobře bránily. Poločasové vedení 3 : 2 jsme bohužel ve druhém poločase nedokázaly uhájit, a tak zápas skončil remízou 4 : 4. Přesto jde o cenný bodový zisk proti starším soupeřkám. Branky: Drozdová 1, Kotlanová 2, Bláhová 1.

V sobotu večer se nám podařilo domluvit přátelské utkání minižaček v miniházené 4+1 proti družstvu Velké nad Veličkou. Utkání mělo výbornou atmosféru a všichni účastníci si ho náležitě užily. Pro nás trenéry pak bylo dobrým ujištěním, že start v této kategorii by sice patrně vedl k medailovému úspěchu, ale zlepšení hry a zkušenosti z těžkých zápasů by určitě nepřinesl.

V neděli nás čekal Zlín B, družstvo složené spíše ze začínajících hráček ročníku 2001. Díky vysunuté obraně, při níž se dařilo zejména Walterové, jsme dokázaly zvítězit přesvědčivě 8 : 3. Branky: Kantnerová 2, Klementová 1, Walterová 4, Bláhová 1.

Celkově jsme obsadily 13. místo z 15 ti zúčastněných družstev. Holky si dokázaly udělat představu o tom, jak těžké zápasy je v nadcházejícím soutěžním ročníku čekají. Zároveň se přesvědčily, že bojovnost je silnou zbraní proti každému soupeři a že když budou chtít, dokážou i v této kategorii některé zápasy vyhrávat a i silné soupeřky trápit.