Vyhodnocení sezóny - minižačky


Vyhodnocení sezóny - minižačky

V pátek 22. června ukončily svoji letošní sezónu minižačky - tradičně utkáním rodiče proti dětem. Zhodnocení sezóny najdete v článku.

Sezóna, kterou mají za sebou minižačky by se dala označit jako dobrá. Všechny hráčky udělaly velký pokrok a turnaj od turnaje se zlepšovaly.

Ve čtyřkové házené, kde jsme příliš nekoukaly na výsledky, šlo především o to, aby si holky co nejvíce zahrály a nabraly zkušenosti. V těžších skupině A se jim většinou dařilo velmi dobře, skoro všechny hráčky dávaly góly a z pěti družstev ve skupině vždy nejméně jedno skončilo na medailové pozici. Nejvíce se nám povedl turnaj v Rokycanech, kde jsme porazily i Talent A! 

V "soutěžních" turnajích v šestkové házené se nám dařilo naplňovat předsezónní cíle. Po základní části, ve které byly hráčky rozděleny do dvou vyrovnaných družstev, se podařilo jednomu družstvu kvalifikovat do nadstavbové skupiny A o konečné 1. - 5. místo a druhému družstvu do skupiny B o konečné 6. - 10. místo.

Po přerozdělení hráček se v nadstavbové části představily dva jiné teamy. V nadstavbové skupině B se nám výborně dařilo a obsadily jsme druhé místo. Vyzdvihnout je třeba zejména výkon Káji Klikové, která byla tahounem družstva.

V nadstavbové skupině A jsme na prvním turnaji s přehledem uhrály třetí místo (porazily plzeňskou Slávii i Slavoj Tachov). Na druhý turnaj jsme nastoupily v oslabené sestavě (bez čtyř hráček) a dokázaly, že družstvo je nesmírně vyrovnané a góly dávají opravdu všichni. Porazily jsme znovu nejen Slávii, ale i Tachov a s přehledem jsme si dokráčely pro bronzové medaile.

Na nesoutěžních turnajích se nám tolik nedařilo. Na silně obsazených dívčích turnajích jsme končily v první polovině - na pátém nebo šestém místě. Na chlapeckých turnajích jsme dokázaly trápit i nejsilnější družstva. Největší úspěchy jsme zaznamenaly na domácím listopadovém turnaji (2. místo) a na turnaji přípravek na Slavii Praha (1. místo)

Většinu zápasů v sezóně jsme vyhrály. Zápasy, které jsme prohrály, zejména ty s vyrovanými soupeři, byly často ve znamení naší ohromné herní převahy a velkého množství šancí (někdy až dvojnásobný počet střel než soupeř), bohužel efektivita naší střelby byla velmi malá, a tak jsme prohrávaly i zápasy, ve kterých jsme byly jasně lepší.

Silnou stránkou družstva byly dvě vyrovnané brankářky (Netrvalová a Malá) a vyrovnaný hráčský kádr - góly dávaly všechny hráčky.

Hodnocení hráček

Drozdová Lucie - nejlepší střelkyně družstva (celkem za sezónu 207 branek). Měla velmi dobrou sezónu, nedařilo se jí až v samém závěru. Zlepšila se v obraně. Pokud zapracuje na správné technice odhodu, bude pro soupeře představovat nesmírné nebezpečí.

Hornsteinerová Jana (156 branek) - dokáže střílet hodně velké rány - bohužel střelbu dost často neumístí. Je to univerzální hráčka, která dokáže zahrát na všech postech. Ještě musí pracovat na rychlejším rozhodování a větším přehledu při hře.

Jurčová Iva (7 branek) - většinu zápasů odchytala v brance. Má velmi dobrý brankářský styl, ale i ona na sobě musí dále pracovat - začít se více odrážet, aby kryla i umístěné střely k tyčím. V útoku by měla hrát více aktivně.

Kabátníková Eva (2 branky) - i ona většinu zápasů odchytala. Pokud hraje proti stejně starým soupeřkám, dokáže být oporou družstva - o tom svědčí i třetí místo jejího teamu na Memoriálu Karla Šulce. Až se jí podaří ještě lépe zkoordinovat svoje tělo, bude úspěšná i v poli.

Kajerová Nela (28 branek) - chodí na házenou necelý rok. Udělala ohromný pokrok - má výbornou kličku. Ještě ale musíme zapracovat na technice střelby.

Kantnerová Sára (170 branek) - spolehlivá hráčka, která vždy odevzdá na hřišti maximum. Výborně brání. V závěru sezóny se také ona trápila s proměňováním vyložených šancí, ale to se určitě v příští sezóně zlepší.

Klementová Lucie (102 branek) - protrápila se prvními jarními měsíci. I ona výborně brání a dře v každém zápase. Že se blýská na lepší časy i v útoku, ukázala na posledních turnajích.

Kliková Karolína (86 branek) - po nepříliš vydařeném podzimu, přišla výborná jarní sezóna, kde se Káje dařilo v obraně i v útoku. Kája zapracovala na technice střelby a umí se i velmi dobře uvolnit. Ještě musíme trénovat rozhodování - kdy je čas vystřelit a kdy odehrát.

Kotlanová Michaela (93 branek) - po nevýrazných výkonech v zimní sezóně se začala rozherávat k velkými výkonům. Byla naším dalším obranným pilířem. V útoku příliš nechybovala. Bohužel ji zbrzdilo zranění a posledních turnajů se nemohla zúčastnit.

Kutáková Anna (124 branek) - na většině odehraných turnajů opakovaný vítěz v počtu chyb na zápas. Skoro celou sezónu špatně bránila. Na posledním turnaji v Liberci ale ukázala, že bránit umí a že v útoku dokáže nechybovat. V Liberci byla jednoznačně nejlepší hráčkou družstva. Také ona ale musí ještě pracovat na zpřesnění střelby.

Lásková Pavlína (133 branek) - velká bojovnice a kamarádka do party. Svými výkony na pivotu (v šestkové házené) i na spojce (ve čtyřkové házené) byla vždy spolehlivým článkem teamu. Ale i ona musí zapracovat na technice střelby.

Malá Michaela (71 branek) - dokáže odchytat výborné zápasy a být družstvu oporou. Přestože je ročník 2003, její výkony jsou naprosto srovnatelné s výkony brankářek ročník 2001. Pokud se nebude špulit, může toho ještě hodně dokázat.

Netrvalová Veronika (27 branek) - spolehlivá součást teamu - v rozhodujících chvílích dokáže družstvo podržet. I ona si ale dokáže vybrat slabší chvilku a dostat laciné góly (zejména vinou vlastní nepřipravenosti na rychlou střelu soupeře).

Nosková Barbora (36 branek) - také ona je velký pracant a zlepšuje se trénink od tréniku. Kromě střelby z dálky se musí v útoku pokoušet i o uvolnění.

Plešmídová Michaela (2 branky) - zlepšila výrazně odhodovou techniku (při přihrávce i střelbě). Musí ještě získat větší přehled na hřišti.

Raslová Karolína (12 branek) - dokáže chytit neuvěřitelné a dokáže báječně vystřelit. Pak ale vinou nepozornosti pustí laciný gól a v útoku zbytečně zahodí míč. Bude-li se při tréninku i zápase více soustředit, dokáže působit soupeřům ohromné problémy.

Rittichová Natálie (85 branek) - podle roku narození kategorie přípravka, podle hlavy někdy starší žačka. V první polovině sezóny výborně dělala prostory pro ostatní. Ve druhé polovině sezóny výborně bránila. Spojí-li obě činnosti od začátku příští sezóny bude postrachem soupeřek.

Svobodová Michala (4 branky) - nenápadná, ale poctivá a pilná hráčka je nejoblíbenější hráčkou teamu. Zlepšila se v práci s míčem. Až dokáže to, co umí při tréninku, prodat při zápase, bude i ona dávat více branek.

Šauerová Kristýna (1 branka) - nováček v teamu. Z počátku pro ní bylo všechno velice náročné, na konci sezóny se ale i ona zlepšila. Její čas teprve přijde.

Turková Anna (20 branek) - společně s Nelou největší zlepšení. Během jediné sezóny dokázala dohnat to, co se některé hráčky učí i několik let. Výborně brání, doufejme, že se bude i více prosazovat v útoku.

Vaňková Barbora (155 branek) - také ona je hráčkou, na kterou se mohou trenéři spolehnout. Podává stabilní výkony. Na podzim špatně bránila, ale teď na jaře už to bylo o hodně lepší. Ještě musí zapracovat na technice chytání míče.

Vojtěchová Adéla (1 branka) - usměvavá a kamarádská, brzy se začlenila do kolektivu. V herních činnostech má ale ohromnou ztrátu. S chutí a nadšením, s jakým trénovala v květnu a červnu, jistě ostatní brzy dožene.

Walterová Natálie (205 branek) - rychlá a pohyblivá hráčka s velmi dobrou kličkou. Dokáže se snadno prosadit v útoku. Také ona se zlepšila v obraně. Nejvíce musí zapracovat na přesnosti střelby - proměňování šancí bylo na jaře její největší slabinou. Vzhledem k poctivému až příkladnému přístupu k tréninku se jí jistě podaří brzy střelbu zlepšit.

Soupeřky, těšte se!

Krásné prázdniny!

2012-06-25 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň