Mladší žačky DHC „B" na turnaji v Kynžvartu 9. - 10. 6.2012

V sobotu a v neděli 9. - 10.6. 2012 se družstvo mladších žaček DHC B zúčastnilo svého posledního turnaje letošní sezony. Turnaj byl organizátory perfektně připraven, což korespondovalo i s naším záměrem: důstojnými výsledky se rozloučit s letošní sezonou, vyzkoušet hráčky na nových hráčských pozicích, pobavit se a hlavně, jelikož se hrálo na asfaltu, nezranit se před prázdninami.

Hrálo se ve třech kategoriích. V kategorii ml. žaček hrály kromě DHC B ještě naši letos tradiční soupeři - HC Plzeň, Slavoj Tachov a Jiskra Cheb. Hrálo se každý s každým, dvoukolově, každé družstvo sehrálo 6 zápasů, 2x15 minut.

Tradičně ospalý výkon prvních zápasů se tentokrát nekonal, nahradila ho však opatrnost, obavy z asfaltového povrchu. Poločas 0:5  - bez gólů není úspěchu. Z 0:6 ve druhém poločase se podařilo ještě snížit na 4:7 pak už střílely góly jen hráčky Tachova. Výsledek 7:11.

Dalším soupeřem bylo družstvo Chebu a tedy ve čtyřčlenné skupině boj o  třetí místo. Děvčata se na asfaltu osmělila, ubylo zbytečné opatrnosti a zápas dovedla do vítězného konce 11:8.

Třetí zápas proti HC Plzeň, který byl nejhorším utkáním turnaje , prohrála děvčata vysoko 9:25. Děvčata se zřejmě šetřila na následující ob zápas opět s Chebem o třetí místo, který nesměla prohrát o více jak 3 branky. Po bojovném výkonu zopakovala děvčata výsledek z prvního zápasu 11:8 a měla jistotu třetího místa. Protože HC Plzeň prohrálo s Tachovem oba zápasy, byla ještě šance na druhé místo, ovšem jen v případě vítězství v obou zbývajících nedělních zápasech s Tachovem i s HC.

Zbytek sobotního odpoledne a večer byl ve znamení her, diskotéky (tančit museli i trenéři) a organizátoři turnaje nám ugrilovali i maso, které jsme si naložené přivezli.

První nedělní zápas hrála děvčata s Tachovem s jasným úkolem - uhlídat č. 6 - Schneiderovou. A dařilo se. Poločas 3:3 . Méně se už dařilo po přestávce. Dvě zbytečné chyby v rozehrávce a bylo 3:5.

Děvčata stačila ještě srovnat na 4:5 a 5:6 a pak opět rozhodovala jedna hráčka soupeře o výsledku 5:9.

Poslední zápas s HC Plzeň, kdy už o pořadí bylo rozhodnuto skončil 7:15 .

Kačka Černíková byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje v kategorii mladších žaček.

Černíková, Měsíčková, Trnková 1, Rybáková 5, Denková 9, Beránková 13, Prochásková 6, Marková, Schejbalová 1, Němečková, Fousková 1, Říhánková, Křišťanová 11.