Minižačky desáté na Mega Mini

Od pátku 14. 6. do neděle 16. 6. proběhl v Liberci tradiční turnaj Mega Mini za účasti 23 minižákovských družstev. Kromě minižákovské chlapecké špičky, startovala i tři dívčí družstva (kromě DHC Plzeň ještě domácí DHK Lokomotiva Liberec a německé družstvo HV Radebeul).

A Němky byly i našimi soupeřkami hned v úvodním zápase. Naše děvčata se dobře vyrovnala s vysunutou obranou soupeře i s jejich místy až chaotickým přebíháním v útoku a zvítězila hladce 16 : 4. Naše krásné útočné kombinace i rychlé přechody kalilo jen snad množství vyrobených chyb (10). Branky: Svobodová 1, Drozdová 3, Hornsteinerová 1, Kantnerová 2, Klementová 2, Kutáková 1, Netrvalová 2, Rittichová 1, Walterová 3.

Druhé utkání proti "oranžovým" hochům z Liberce jsme byly papírovými favoritkami, ale dlouho jsme nedokázaly brankově odskočit a téměř až do samého závěru jsme se bály o výsledek. Nakonec jsme ale získaly tolik potřebné dva body za vítězství 8 : 6. Branky: Kantnerová 3, Klementová 1, Kliková 2, Walterová 2,

Také třetí utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm A bylo těžké. my jsme ale zejména výborným výkonem v první půli (6 : 3 pro nás) dokázaly hochy zaskočit a utkání dovést do vítězného konce i přes obrovské množství technických chyb (13!). Branky: Drozdová 1, Kantnerová 2, Kutáková 2, Rittichová 1, Vaňková 1, Walterová 1.

Čtvrté utkání prvního dne a zároveň utkání o prvenství ve skupině proti Jičínu A jsme začali famózně a v páté minutě už jsme vedli 3 : 0. Pak se nám ale přestala dařit střelba a ani z nejvyloženějších pozic jsme nedokázaly dávat branky. Prohrály jsme po bojovném a dobrém výkonu 3 : 5. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 1, Kutáková 1.

V sobotu ráno už jsme v semifinálové skupině nastoupily proti Olomouci. Přestože herně byla obě družstva vyrovnaná, kluci dokázali střílet branky, kdežto my jsme trefovaly tyče nebo brankáře. Prohrály jsme 4 : 8. Branky: Kantnerová 1, Klementová 1, Kutáková 1, Walterová 1.

Druhé utkání proti německému celku Radebeul HV I (hoši) jsme jednoznačně byli lepším týmem. Poměr střel 21 : 11 jasně hovoří v náš prospěch. Bohužel házená se nehraje na herní převahu ale na branky. A protože jsme nedokázaly skórovat ani z těch nejvyloženějších pozic, dali kluci o jednu branku více. Prohrály jsme 6 : 7. Branky: Kutáková 4, Vaňková 1, Walterová 1.

Třetí sobotní utkání proti favoritům z domácího chlapeckého klubu jsme začaly výborně a ještě o poločase držely nadějný výsledek 3 : 3. Poté ale znovu přišla střelecká nemohoucnost. Prohrály jsme 8 : 4. Branky: Kantnerová 1, Kutáková 2, Walterová 1.

Čtvrté utkání proti smíšenému družstvu z Vršovic mělo obdobný průběh jako předchozí zápas s Libercem. Vyrovnaný první poločas, špatná střelba v poločase druhém - z 12 střel ve druhém poločase jen jeden gól, dvě sedmičky neproměněné. Soupeři se třikrát trefili z dálky - na umístěné střely, zvlášť když se hrálo celý turnaj bez břeven, neměla brankářka šanci dosáhnout. Prohrály jsme 4 : 6. Branky: Klementová 1, Kliková 1, Kutáková 2.

V nedělním utkání o konečné umístění proti Úvalům jsme si pro změnu vybraly slabší chvilku již v prvním poločase (prohrály jsme ho 1 : 6). To, že jsme hru vyrovnali v poločase druhém, ale už na výsledku tolik nezměnilo. Prohrály jsme 6 : 13. Branky: Kantnerová 4, Hornsteinerová 1, Walterová 1.

Celkově jsme obsadili 10. místo, což je při silně obsazeném turnaji dobrý výsledek (pro lepší představu o úrovni turnaje - kluci z Talentu byli 7.). Byly jsme nejlepší z dívčích klubů. Na druhou stranu je ale škoda zejména zápasu s německými kluky, který jsme měly jasně vyhrát a i v další dvou zápasech jsme byly herně lepší než soupeř, ale nezvítězily. Naše umístění mohlo být ještě lepší.

Na druhou stranu ale předvedená hra byla velmi pěkná a branky dávaly všechny hráčky. Nadstandardní výkon předvedla Kutáková - kromě pestré hry v útoku i dobře bránila!

Počet branek a počet střel: Svobodová 1/1, Drozdová 5/24, Hornsteinerová 2/6, Jurčová 0/0, Kantnerová 14/36, Klemetnová 4/14, Kliková 6/20, Kutáková 12/43, Netrvalová 2/2, Rittichová 2/3, Vaňková 2/8, Walterová 10/23.

Brankářky: Netrvalová - úspěšnost zásahů 52 % (120 střel, 58 branek), Jurčová - úspěšnost zásahů 30 % (10 střel, 7 branek).