Minižačky braly bronz v dlouhodobé soutěži

V sobotu 9. 6. proběhl v hale na Slávii poslední letošní turnaj minižactva v házené 6+1. Jednalo se o turnaj pěti nejlepších týmů po základní části - Talent Plzeň, Háje Praha, DHC Plzeň, HK Slavia VŠ Plzeň a Slavoje Tachov.

Naše hráčky byly po prvním turnaji na průběžném třetím místě a bylo jasné, že aby měly medaili jistou, potřebují dvakrát vyhrát, a to především se soupeři, kteří je mohou ohrozit - HK Slavia VŠ a Slavoj Tachov.

Družstvo bylo značně oslabené - Netrvalová a Klementová byly na škole v přírodě, Lásková na ozdravném pobytu, Svobodová nemocná a Kotlanová má zlomený prst na noze. Velmi dobře však chybějící hráčky nahradily s chutí hrající Kliková, Hornsteinerová, Nosková i Kabátníková.

Veledůležité bylo hned první utkání turnaje. Naše družstvo mělo famózní vstup a soupeře přehrávalo. Bohužel za stavu 2 : 0 přestalo dávat branky, přestože převahu mělo i nadále. Poločas skončil remízou a vstup do druhého lépe vyšel klukům a rázem jsme prohrávaly 4 : 2. Pak se ale zlepšila především obrana a znovu jsme začaly dávat góly. Otočily jsme na 6 : 4. Soupeř minutu před koncem  snížil na 6 : 5 a my jsme měli v držení míč. Pozdě zahoukaný time-out bohužel překazil branku Vaňkové 30 s před koncem utkání. Po time-outu jsme bohužel ztratily míč a soupeř měl ještě šanci vyrovnat. Naštěstí po technické chybě v polovině hřiště o míč opět přišel a my jsme si mohly oddechnout - zvítězily jsme 6:5. V tuto chvíli už bylo jasné, že pokud nedojde k žádnému překvapivému výsledku, budou bronzové medaile naše.

Druhé utkání proti Hájům mělo poměrně "standardní" průběh - nedokázaly jsme udržet dvě nejlepší hráčky soupeře a podlehly rozdílem třídy 10 : 17. Toto utkání také vůbec nevyšlo brankářkám - z 20 střel soupeřek uspěly jen třikrát!

Třetí utkání proti Tachovu jsme měly opět dobrý nástup, ale pak znovu polevily. Po poločasovém vedení 4 : 3, pokračovala přetahovaná i ve druhé půli. Naštěstí jsme stále tahaly za delší konec. Zvítězily jsme 9 : 6.

Poslední utkání proti Talentu poznamenal nevydařený první poločas, který jsme prohrály 1 : 9, přestože jsme na branku soupeře vystřelily dokonce vícekrát než kluci na naší. Ve druhé půli soupeř prostřídal a my jsme srovnali hru - druhý poločas skončil remízou 5 : 5 - v celkovém součtu ale výsledek vyzněl jednoznačně pro Talent - 14 : 6.

Všechny hráčky předvedly standardní výkon a zejména základní sestava velmi dobře bránila.