Mladší žačky MISTRYNĚMI České republiky


Mladší žačky MISTRYNĚMI České republiky

Mladší žačky DHC bojovaly o prvním červnovém víkendu v domácím prostředí o titul Mistra ČR v házenkářském desetiboji. Právo účasti si vybojovali jen vítězové krajských soutěží. Za Prahu HC Háje, za severní Čechy Spartak Ústí nad Labem, v jižních  Sokol Písek, ve  východních DHK Slavoj Žirovnice, ze severní Moravy SK P.E.M.A. Opava, z jižní Moravy HK Ivančice a ze západních Čech DHC Plzeň.

Děvčata se utkala v devíti bodovaných disciplínách (pěti dovednostních a čtyřech herních). Desátou disciplínou byla samostatně hodnocená soutěž slušnosti, která se

nakonec stala kořistí děvčat z Ústí nad Labem.

Domácí hráčky dokázaly zvítězit ve všech pěti dovednostních disciplínách, kterými byly rychlý běh 2x15, pětiskok, překážková dráha, střelba na přesnost a hod míčem na dálku. To jim již zajistilo slušný náskok před vyhodnocením herní části.

V herní části dokázaly, že výborné celoroční výsledky nebyly náhodné. I přes to, že již před začátkem soutěže zůstali pouze v hledišti „zasádrované" Terezy Eksteinová a Poslední, a v prvním zápase se zranily obě pivotmanky Bára Jetlebová  a Simona Paulusová (obě již do hry nezasáhly), neztratilo DHC v utkáních s normální obranou ani bod, stejně jako v soutěži trháků. DHC zvítězilo i v soutěži aktivity, a tak jedinou soutěží, kde přenechaly triumf soupeřkám bylo utkání s osobní obranou, kde obsadily čtvrté místo.

Konečných 67 bodů ze 70-ti možných je rekordem minimálně za posledních pět let soutěže. Děvčata dokázala, že tak jak válcovala soupeře celou sezonu, dokážou hrát i v oslabené sestavě na klíčovém turnaji sezony.

Obdiv patří i organizátorům z DHC, kteří na přípravě pracovali několik týdnů a jejich poctivá práce se vyplatila. Turnaj a kvalita jeho organizace se pohybovala ve zcela jiných dimenzích než na loňském mistrovství v Olomouci. Dík patří i neúnavným fanouškům, kteří tým podporují.

Branky DHC:

Sedláková 19, Franková a Šmrhová po 14, Bušauerová 13, Franzová 12, Oravcová 8, Tomíšková 6, Bláhová, Jetlebová a Vodičková po 3.

V brance se střídaly Jiskrová a Šafaříková.

Nejužitečnější hráčkou DHC se stala Tereza Šafaříková. Do all stars turnaje se probojovaly Andy Jiskrová, Julča Franková a Adéla Tomíšková. Individuální ocenění za vítězství v dovednostních disciplínách obdržely Tereza Bušauerová (3x),Denisa Franzová (2x) a znovu Anička Jiskrová.

Konečné pořadí:

  1. DHC Plzeň               67
  2. HC Háje Praha        53
  3. HK Ivančice             45
  4. Spartak Ústí n.L.     41
  5. DHK S. Žirovnice     37
  6. Sokol Písek              28
  7. P.E.M.A. Opava       18

2012-06-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň