Minižačky na turnaji na Slávii (2. 6. 2012)

V sobotu 2. 6. 2012 se v areálu HK Slavia VŠ Plzeň odehrál tradiční turnaj pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Hrálo se ve třech skupinách na třech travnatých hřištích.

DHC Plzeň A

Družstvo nastoupilo ke svému prvnímu utkání proti klukům z Jičína. Na minulém turnaji šlo o nesmírně vyrovnaný zápas, ve kterém padalo jen velmi málo branek. I teď se vše vyvíjelo obdobně. Souboj zarputilých obran i výborných brankářek na konec skončil lépe pro Jičín - a to nejtěsnějším vítězstvím 3 : 2, když naše hráčky nedaly 4 jasné šance (dva náskoky ze šestky, trhák a sedmimetrový hod). Branky: Kantnerová 1, Klementová 1.

Druhé utkání proti HC Plzeň klukům jsme odehrály v pohodovém tempu a se zaměřením na nácvik vysunuté obrany. Zvítězily jsme jasně 10 : 2. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 1, Klementová 1, Kotlanová 1, Netrvalová 1, Rittichová 1, Walterová 3.

Také třetí utkání proti DHC Slavia Praha B bylo v podobném stylu - na ukazateli svítilo v závěru 16 : 2. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 3, Klementová 2, Kotlanová 3, Kutáková 2, Netrvalová 1, Walterová 4.

Čtvrté utkání proti Úvalům bylo rozhodující pro postup mezi nejlepších šest týmů. Naše hráčky zaspaly začátek, ale už na konci prvního poločasu se dokázaly vrátit do utkání a výsledek poločasu byl vyrovnaný 5 : 5. I ve druhém poločase pokračovala přetahovaná o branky a zejména přetlačovaná s nejlepším hráčem Úval a později nejlepším hráčem turnaje. O hlavu větší a fyzicky vyspělejší hráč na konec rozhodl celé utkání. Přestože naše hra byla výborná a kolektivní, rozhodla nakonec fyzická vyspělost jednoho hráče soupeře. Po pěkných akcích jsme si dokázaly vypracovat vedení 8 : 6, ale v závěru jsme o ně bohužel přišly a prohrály 8 : 9. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 2, Kutáková 1, Vaňková 2, Walterová 1.

Kvalifikovaly jsme se tedy do semifinálových bojů o 7. - 12. místo. Nejprve jsme nastoupily proti domácím HK Slavia VŠ. První poločas nám střelecky nevyšel a prohrály jsme 2 : 0, přestože za Slávii hrál tradičně také jen jeden hráč. Ve druhém poločase jsme ale dokázaly vývoj zápasu otočit a vedení si udržet až do samého závěru. Zvítězily jsme 6 : 4, a tím jsme se kvalifikovaly do skupiny o konečné 7. - 9. místo. Branky:  Drozdová 1, Kantnerová 2, Klementová 2, Walterová 1.

Na výbornou jsme zvládly další utkání proti Českým Budějovicím (pohyblivým soupeřům, jimž záda kryla mohutná brankářka vysoce převyšující sníženou branku pro miniházenou). Po poločasovém vedení 7 : 5 jsme zvítězily 11 : 8. Na naše soupeře platil především náš nacvičený rychlý přechod do útoku, a také hra na dva pivoty. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 3, Klementová 1, Kutáková 2, Vaňková 2, Walterová 2.

Poslední utkání proti smíšenému družstvu z Vršovic se nám nedařila střelba a znovu jsme zbytečně chybovaly. A tak jsme se soupeřem, s kterým jsme si na minulém turnaji s přehledem poradily, prohrávaly prakticky celý zápas. Remízu zachraňovala sedmičkou proměněnou po skončení hrací doby Drozdová. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 3, Kotlanová 1, Vaňková 1.

Na turnaji jsme obsadily celkově 7. místo z 15 zúčastněných družstev. S oběma silnými chlapeckými soupeři jsme sehrály vyrovnanou partii - chyběl jen kousek štěstí. Ze čtyř dívčích družstev, která se turnaje zúčastnila, jsme skončily na 2. místě.

Branky celkově: Drozdová 7, Kantnerová 15, Klementová 7, Kotlanová 5, Kutáková 5, Netrvalová 1, Rittichová 1, Vaňková 5, Walterová 11, Svobodová.

DHC Plzeň B

Družstvo DHC Plzeň B bylo nalosováno do velice těžké skupiny společně s Libercem A, Slávií Praha A, HK Slavia VŠ Plzeň a Loko České Budějovice.

Družstvo opírající se především o střelbu Hornsteinerové a Klikové v prvním zápase dlouho trápilo domácí HK Slavia VŠ Plzeň. Bod bychom si za sympatický a bojovný výkon určitě zasloužily. Zvítězily ale domácí 7 : 5. Branky: Hornsteinerová 2, Kliková 1, Raslová 2.

Ve druhém utkání jsme hrály proti fyzicky vyspělejším klukům z Liberce. Nedokázaly jsme se vyrovnat s osobní obranou po celém hřišti a snadno ztrácely míče - vinou špatných přihrávek i nekrytého driblinku. Prohrály jsme 2 : 14. Branky. Hornsteinerová 1, Kliková 1.

Také třetí utkání proti Slavii Praha bylo ve znamení značné převahy soupeře. Špatně jsme bránily a soupeřky se snadno prosazovaly. Prohrály jsme 5 : 15. Branky: Hornsteinerová 3, Kliková 2.

Čtvrté utkání proti Českým Budějovicím znovu nefungovala obrana a ještě se přidala nepřesná střelba na vysokou brankářku soupeřek. Prohrály jsme 3 : 12. Branky: Kliková 2, Raslová 1.

Páté utkání proti klukům z HC Plzeň jsme si pohlídaly a zvítězily 10 : 7. Branky: Hornsteinerová 3, Kliková 4, Raslová 1, Plešmídová 1, Šuhajdová 1.

Šesté utkání proti holkám z HC Plzeň jsme se dlouho držely, ale v závěru nás opakovaně vychytala výborná brankářka HC. Prohrály jsme 2 : 6. Branky: Kliková 2.

Celkově jsme na turnaji obsadily 14. místo. V silné konkurenci to mělo družstvo složené převážně z mladších nebo krátce házenou hrajících děvčat velice těžké. Přesto je třeba všechny pochválit za snahu. Velmi dobrý výkon podávala po celý turnaj v brance chytající Iva Jurčová.

Branky celkově: Hornsteinerová 9, Jurčová, Kabátníková, Kliková 12, Pitulová, Plešmídová, Raslová, Šauerová, Tomanová, Turková, Vojtěchová, Šuhajdová.