Soutěž minižactva 6+1 (nadstavbová skupina B, 26. 5. 2012, HC Plzeň)


Soutěž minižactva 6+1 (nadstavbová skupina B, 26. 5. 2012, HC Plzeň)

V sobotu 26. května 2012 nastoupila minižákovská družstva k odvetnému turnaji v nadstavbové skupině B. Nejlepší výchozí pozici mělo HC Plzeň dívky, naše děvčata obhajovala druhou pozici z předchozího turnaje.

A hned v úvodu se utkala s chlapci z Rokycan. I první utkání v Chebu bylo poměrně vyrovnané a nyní nás chlapci z Rokycan zaskočili rychlým  nástupem. Záhy jsme prohrávaly 2 : 0. Naštěstí zlepšenou obranou a hlavně lepším proměňováním šancí jsme po vyrovnaném poločase dokázaly otočit utkání v náš prospěch do dvoubrankového vedení. V závěru jsme se ale zase bály o výsledek. Nakonec jsme zvítězily 7 : 6. Branky: Hornsteinerová 1, Netrvalová 3, Kliková 2, Nosková 1.

Druhé utkání proti Chebu jsme se snadno prosazovaly v útoku a v prvním poločase měly 100% úspěšnou střelbu! Druhý pločas přibyly nepřesnosti, přesto jsme soupeřky jasně přehrávaly. Zvítězily jsme 13 : 6. Branky. Hornsteinerová 4, Netrvalová 2, Kliková 2,  Nosková 4, Rititichová 2.

Třetí utkání proti klukům z HC Plzeň nám připomnělo, kolik jsme si "vytrpěly" v uplynulých dvou sezónách, kdy jsme pořád byly my - ty malé. Teď tomu bylo naopak. My jsme byly ty velké. Prosazovaly se téměř všechny hráčky. Zvítězily jsme 16 : 3. Branky. Hornsteinerová 3, Netrvalová 3, Svobodová 1, Kliková 1, Nosková 5, Šuhajdová 1, Pitulová 1.

Ve čtvrtém utkání proti dívkám z HC Plzeň zbývala ještě "teoretická" naděje na zlato - i když prvný zápas jsme s nimi prohrály 3 : 11 - takže bychom nyní musely zvítězit nejméně o devět branek. To nám samozřejmě výborně chytající brankářka HC nedovolila. Na střely a šance jsme v zápasu jednoznačně dominovaly, na góly zvítězilo HC Plzeň 6 : 4. Branky. Kliková 1, Nosková 1, Turková 2.

Celkově je třeba vyzdvihnout výkon brankářky Ivy Jurčové - odchytala celý turnaj. Přestože si v každém zápase vybrala jednu slabší chvilku, celkově byla pro družstvo oporou.

Celkové druhé místo v této nadstavbové skupině je zasloužené - holky měly z vybojovaných stříbrných medailí radost.

Branky celkem:

Horsnteinerová 8, Netrvalová 8, Svobodová 1, Kliková 6, Nosková 11, Rittichová 2, Šuhajdová 1, Šauerová 1, Turková 2, Pitulová 1, Votěchová, Tomanová, Jurčová.

Konečné pořadí:

  1. HC Plzeň dívky
  2. DHC Plzeň B
  3. HK Rokycany
  4. Lokomotiva Cheb
  5. HC Plzeň kluci

2012-05-27 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň