Minižačky přivezly ZLATO ze slávistického Mináčku

V neděli 20. května se minižačky zúčastnily na tradičního turnaje přípravek - slávistického Mináčku. Startovat mohly pouze hráčky ročník narození 2002 a mladší, tedy ty, které budou ještě příští rok hrát soutěž minižactva.

Hned v prvním utkání narazily naše hráčky na nepříjemného soupeře praktikujícího osobní obranu po celém hřišti Sokol Kobylisy. Byl to v podstatě klasický "náš" zápas. Ohromné množství našich vyložených šancí a jen velmi málo gólů. Poločasový výsledek 1 : 1 rozhodně nevyjadřoval naši herní převahu. Ve druhém poločase jsme začaly přesněji střílet, a protože nás v brance držela Míša Malá, dokázaly jsme gólově odskočit na 7 : 4. Branky: Hornsteinerová 3, Kantnerová 1, Klementová 1, Vaňková 2.

Druhý zápas proti Slávii Praha byl v podstatě soubojem šesti proti jedné. Největší nebezpečí slávistek představovala nejlepší střelkyně turnaje Veronika Holečková. Osobní obrana na tuto hráčku ve druhém poločase zápasu nám ale umožnila vypracovat si pohodlný náskok, o který jsme špatnou obranou a chybami v závěru téměř přišly. Vedení až o pět branek se smrsklo na závěrečných 9 : 7 pro nás. Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Kantnerová 5, Klementová 1, Vaňková 1.

Třetí utkání proti Sokolu Písek, za který hrály pouze hráčky r. 2003 a 2004, bylo bojem o to, aby si všechny hráčky na turnaji daly gól. Nakonec se to podařilo, i když někeré k tomu potřebovaly více pokusů. Nejvíce všechny překvapila krásná samostatná akce Evy Kabátníkové, která odchytala celý zápas a v závěru po úžasné kličce zakončila a dala gól. Vyhrály jsme 19 : 1. Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 3, Kabátníková 1, Kantnerová 3, Malá 2, Pitulová 1, Rittichová 1, Tomanová 1, Turková 1, Vaňková 3.

Poslední utkání proti Pardubicím už bylo jasné, že turnaj pro nás skončí zlatým úspěchem. Možná proto náš výkon nebyl optimální, v brance se nedařilo Míše Malé a my jsme po celý poločas soupeřky udržovaly "v naději" na zisk bodů. Ve druhém poločase ale začala lépe fungovat obrana. My jsme začaly přesněji střílet a během pár minut bylo o zápase rozhodnuto. Vyhrály jsme 15 : 9. Branky: Drozdová 5, Hornsteinerová 2, Kantnerová 3, Klementová 4, Rittichová 1.

Pochvalu zaslouží všechny hráčky za bojovný a snaživý výkon. Nejlepší hráčkou družstva byla Lucka Klementová. Nejlepší brankářkou celého turnaje byla zvolena Míša Malá.