Minižačky na Memoriálu Karla Šulce zlaté, bronzové a páté

I minižačky DHC Plzeň vstoupily do klubové historie, když v kategorii 4+1 braly hned dvě medaile - zlato a bronz. O něco hůře se dařilo minižačkám v šestkové házené, které skončily páté.

Minižačky 4+1

DHC Plzeň A

Již po prvním turnajovém dni bylo víceméně jasné, že o vítězství by domácí hráčky mohla připravit snad jen velká smůla. V turnaji, který se při osmi účastnících hrál dvoukolově, porazily naše hráčky všechna ostatní družstva. Nejvyrovnanější zápasy jsme odehrály s hráčkami z české házené, které startovaly pod názvem KNS SK Plzeň Bolevec. První utkání bylo plně v naší režii (9 : 1), ve druhém jsme se trápily celý první poločas - všechny naše jasné brankové příležitosti končily buď na tyčích nebo v rukou brankářky. Ve druhém poločase jsme ale dokázaly otočit a zápas si pohlídat (7 : 5).

S celkovým skóre 237 : 34 jsme suverénně zvítězily (skóre druhého nejlepšího družstva bylo 152 : 61).

Obrovskou pochvalu zaslouží všechny hráčky - soupeřky předčily zejména v pohybu a v míčové technice. Krásná uvolnění Vaňkové (zaslouženě nejlepší hráčky turnaje v této kategorii), góly Láskové a Hornsteinerové i dobrá obranná činnost Rittichové byly klíčem k úspěchu družstva. V brance i v poli se dařilo i Raslové. Dobře hrála i Šauerová. V brance suverénním způsobem chytala Míša Malá - nejlepší brankářka celého turnaje.

Branky: Vaňková 59, Hornsteinerová 59, Lásková 55, Rittichová 35, Malá 23, Raslová 7

DHC Plzeň B

I druhé družstvo DHC Plzeň B podalo vynikající výkon. Družstvo složené ze čtyř špuntovek (Šuhajdová, Pitulová, Tomanová, Křížová) a ze čtyř hráček z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové (Kabátníková, Kajerová, Turková, Vojtěchová) se rychle sehrálo. V útoku vynikaly zpočátku zejména Pitulová s Tomanovou, později se přidala i Kajerová. V obraně byla jednoznačně nejlepší Turková. Výborné výkony v brance podávala Eva Kábátníková.

Družstvo prohrálo z 14 zápasů pouze čtyřikrát - s družstvy DHC Plzeň A a Bolevce (s tím nevysokými rozdíly 4 : 9 a 3 : 5), dvakrát remizovalo (jednou s každým z družstev Kobylisy).

Bronzové medaile jsou těžce vybojované a velice cenné. Pochvala i poděkování patří všem hráčkám - pochvala za výkony a poděkování za příjemné překvapení v podobě bronzové medaile, kterou nikdo nečekal.

Branky: Tomanová 28, Kajerová 26, Pitulová 24, Turková 10, Šuhajdová 6, Kabátníková 1, Vojtěchová 1.

Minižačky 6+1

Minižačky hrající velkou házenou vstoupily do turnaje suverénním vítězstvím proti Chebu 21 : 2. Ve druhém zápase pak nastoupily proti Žirovnici s cílem vyrovnat nevyřízené účty (prohra z turnaje v Praze Hájích). Po poločasovém vedení 2 : 0 a jasné převaze, při které jsme si vytvořily spoustu šancí, přišel útlum ve druhém poločase a my jsme bohužel vstřelily jen jednu branku. V zápase jsme ztratily bod a jen remizovaly 3 : 3. Třetí utkání proti Hájům B bylo podobné prvnímu zápasu. Jasné vítězství 22 : 3. Čtvrté utkání proti Astře bylo podobné zápasu se Žirovnicí. Měly jsme herní převahu, dostávaly se do šancí, ale góly jsme nedávaly. Celkem jsme vypálily na branku soupeřek 28 ! střel. Soupeřky vystřelily jen osmkrát. Přesto zápas skončil remízou 4 : 4 !!!

První nedělní utkání proti Ústí bylo opět jednoznačné 21 : 5. Pak jsme nastoupily proti silnému soupeři - hráčkám Písku. Naštěstí fungovala obrana a v brance se dařilo Netrvalové. Podaly jsme dobrý výkon a zvítězily zaslouženě 14 : 7. Tím jsme se kvalifikovaly do skupiny o 1. - 6. místo. Do ní jsme si přinášely jednu remízu s Astrou. Cesta k medaili byla stále otevřená.

Nejprve jsme se utkaly s tradičním pražským soupeřem - týmem Hájů. Přestože jsme je dokázaly dlouho trápit, opět jsme ve druhém poločase měly střelecký útlum a daly jen jednu branku. To bylo proti pozdějšímu vítězi turnaje málo. Prohrály jsme 5 : 10.

Poslední nedělní utkání proti Slávii bylo obrovským soubojem brankářek. Utkání mělo vyrovnaný průběh a my jsme pražské favoritky dlouho trápily. V závěru nás ale slávistická brankářka vychytala a my jsme prohrály 4 : 6. (Pro zajímavost naše Netrvalová z 19 střel pustila za záda 6, slávistická Řezáčová z 27 střel jen 4).

Nedělní utkání proti HC bylo téměř kopií zápasu s Žirovnicí. Po naší jednoznačné převaze v prvním poločase a vedení 5 : 3, přišel útlum a pouze jedna branka v poločase druhém. Opět nás vychytávala brankářka - zejména z křídel byla téměř stoprocentní a chytila i trhák. Znovu jsme ztratily bod a jen remizovaly 6 : 6.

Před posledním utkání s Ivančicemi naděje stále žila - v případě našeho vítězství bychom braly bronz. Po rychle obdržené první brance jsme se brzy vzapamatovaly a dokázaly otočit na 5 : 3 v náš prospěch. Pak ale přišly nevynucené chyby a ivančická děvčata o poločase znovu vedla 5 : 6. I druhý poločas byl velmi vyrovnaný a obě družstva předváděla pohlednou házenou. Nakonec se štěstí zaslouženě přiklonilo na stranu ivančických - a ty zvítězily 10 : 8.

Celkově jsme obsadily páté místo, což odpovídá předvedeným výkonům. Znovu se ukázalo, že umíme hrát vyrovnaně i s těžkými soupeři (Háje, Slávie, Ivančice) - nedokážeme však výborný a bezchybný výkon udržet po celý zápas. V rozhodujících chvílích nás zradí buď nepřesná střelba nebo řetězec chyb (upadnuté míče, nepřesné přihrávky, kroky). Nicméně výkony družstva mají stoupající tendenci - lepší se obrana a zvyšuje se variabilita hry. Kádr v družstvu se vyrovnává a hráčky umí hrát na různých postech. Všechny hráčky hrají s chutí a snaží se. Na úspěchy v šestkové házené si však musíme ještě chvíli počkat.

Branky: Kantnerová 36, Kliková 5, Vańková 3, Nosková 1, Drozdová 18, Walterová 21, Kutáková 14, Říhánková 1, Kotlanová 7, Klementová 11, Hornsteinerová 7, Netrvalová 4, Jurčová.