Mladší žačky vstoupily do klubové historie

21. ročník Memoriálu Karla Šulce má své nové vítěze. Mladší žačky "A" si po loňském ročníku slíbily, že příště udělají pro úspěch vše. Jak se jim to podařilo, posuďte sami.

Do turnaje vstoupily bez zraněné opory Terezy Eksteinové, ale s velkou chutí hrát a dostát svému tajnému označení "výkladní skříň DHC". V desetičlenné skupině v sobotu dopoledne postupně bez jakýchkoliv problémů porazily Loko Cheb 19:4,Turnov 24:2, Astru Praha "A" 11:6. Po obědě se přesunuly do haly k soubojům s vyspělejšími soupeři ,ale ani ti domácí družstvo příliš neprověřily -Sokol Písek 16:8, Velká nad Veličkou 13:5 a Ústí nad Labem 13:5.

V sobotu zkomplikoval turnajový program krátký ,ale vydatný déšť právě ve chvíli, kdy DHC vyučovalo pražské Vršovice na venkovní ploše, a tak se družstva dohodla, že bude platit poločasových 8:1.

Potom, co DHC za 25 minut rozstřílelo mladé hráčky Veselí "B" 29:2, bylo jasné, že o vítězi skupiny se rozhodne v posledním zápase s pražskou Slavií. V utkání s řadou žákovských hvězdiček (slávistická spojka Tereza Holečková byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje a domácí strážkyně svatyně Anna Jiskrová nejlepší brankářkou turnaje) rozhodla větší vyrovnanost hráček domácího týmu a kvalita v brance DHC. Konečný výsledek 10:3 pro domácí se zdá v tomto pohledném utkání až příliš krutý. Přesto obě družstva postoupila do finálové čtyřky.

V pondělí dopoledne se DHC ve finálové skupině s druhým týmem skupiny "B" Veselím nad Moravou "A". Po dobrém začátku přišel útlum a vyrovnaný poločas. Družstvo ukázalo svoji vnitřní sílu a vybojovalo vítězství 10:7. Očekávané finále s pražskými Hájemi začalo chvilku po pondělním poledni. Soustředěný výkon v prvním poločase přinesl vedení 5:2. V té chvíli začaly hrát hosté na střelkyni domácích Terezu Bušauerovou osobku, a tím trošku narušily  hru DHC. Za chvíli si ale zbývající spojky na změnu rytmu zvykly a dotáhly utkání do vítězného konce (10:6).

Družstvo již letos poněkolikáté dokázalo, že se jen tak nějakého soupeře nezalekne, dokáže jít za svým cílem a prodat to, co se v tréninku naučilo. Ve svém středu má dvojici kvalitních brankářek, dvojici nasmírně pracovitých pivotů, několik kreativních spojek a stále se lepšící křídla. Hráčky dokážou nejen plnit úkoly trenérů, hrát nacvičené signály, ale i výborně improvizovat. Odměnou jim i všem nadšencům z řad rodičů a dobrovolníků je po více než sedmnácti letech opět vítězství DHC na tomto prestižním turnaji.