Soutěž minižactva 6+1 (nadstavbová skupina A, 29. 4. 2012, DHC Plzeň)

V neděli 29. dubna 2012 odstartovala v hale 31. ZŠ nadstavbová skupina A soutěže minižactva 6+1. Do bojů o medaile se kvalifikovala družstva Talent Plzeň, HC Háje Praha, Slavoj Tachov, HK Slavia VŠ Plzeň a DHC Plzeň.

Na úvod jsme se utkaly s kluky z Talentu. Po tradičním začátku (ve druhé minutě jsme prohrávaly 0 : 3), jsme se začaly pomalu rozehrávat. Ovšem sedm technických chyb, 12 neproměněných střel z křídla a čtyři neproměnněné sedmimetrové hody rozhodly o naší prohře 5 : 12. Branky: Kantnerová 1, Drozdová 2, Lásková 1, Walterová 1.

Druhý zápas proti Tachovu jsme byli lepší a po poločase 6 : 3 jsme utkání dotáhly do vítězného konce 11 : 9. Dařilo se zejména Kutáková a Walterové. V obraně obrovský kus práce odvedla zejména Kantnerová, která hrála téměř celou dobu osobní obranu na nejlepší střelkyni tachovských. Branky: Kutáková 4, Kantnerová 2, Drozdová 1, Walterová 4.

Velmi cenného vítězství jsme dosáhly i ve třetím zápase - opět proti jednomu z tradičních rivalů - plzeňské Slávii. Na osobní obraně nejlepšího střelce Slávie se tentokrát vystřídaly Kantnerová a Klementová. V brance se dařilo oběma brankářkám. V obraně výborně pracovaly i Kotlanová s Rittichovou a střelecky se prosadilo hned osm! našich hráček. Branky: Kutáková 2, Kantnerová 1, Drozdová 1, Vaňková 1, Lásková 2, Kliková 1, Hornsteinerová 1, Walterová 1. Zvítězily jsme zaslouženě 10 : 5.

V poslední utkání jsme Hájům podlehly poměrně vysokým rozdílem 8 : 15. O lepší výsledek nás piřpravily opět naše hrubé chyby, pomalý přechod z útoku do obrany a malá bojovnost. Branky: Kotlanová 1, Kutáková 3, Kantnerová 1, Drozdová 3.

Celkově je třeba holky pochválit za kolektivní výkon - třetí místo po prvním turnaji je výborné, doufejme, že ho udržíme nebo i vylepšíme na druhém turnaji (9. června na Slávii).