První nadstavbový turnaj soutěže mini (22. 4. 2012 Cheb)


První nadstavbový turnaj soutěže mini (22. 4. 2012 Cheb)

V neděli 22. 4. odstartovala v Chebu nadstavbová část turnajů O pohár PSU (= neoficiální soutěž minižactva 6+1 v Západočeské oblasti). Po základní části soutěže se každé ze dvou startujících družstev DHC Plzeň kvalifikovalo do jiné nadstavbové skupiny. V Chebu se konal turnaj skupiny B, ve kterém startovala kromě DHC družstva Rokycan, Chebu, HC Plzeň dívek a HC Plzeň hochů.

Naše družstvo (v pozměněné sestavě oproti základní části) odjíždělo s cílem vybojovat minimálně dvě vítězství a umístit se do třetího místa.

První zápas proti dívkám z HC Plzeň byl z naší strany nejméně vydařený v celém turnaji. Špatná obrana, nepřesná střelba a individiuální chyby stojí za naší prohrou 3 : 11. Všechny tři branky dala Hornsteinerová.

Druhé utkání proti Rokycanům bylo ve znamení naší převahy. Jednoznačné vedení 3 : 0 jsme záhy po zbytečných chybách ztratili. Naštěstí ve druhém poločase se nám opět podařilo vybudovat si náskok, který jsme se štěstím udrželi. Zvítězili jsme 7 : 6 (Branky: Hornsteinerová 2, Kliková 4, Lásková 1).

Třetí zápas proti Chebu jsme si snadno vypracovávali šance (po uvolněních i střelbou z dálky). Jejich neproměňování se odráží v pouhých pěti brankách, které jsme za zápas vstřelili. Naštěstí v tomto utkání fungovala obrana a dobře chytaly obě brankářky (Jurčová i Raslová). Zvítězili jsme 5 : 2. (Branky: Hornsteinerová 2, Kliková 3).

Poslední utkání proti HC Plzeň klukům jsme byli jednoznačnými favority a svou roli jsme zvládli. Zvítězili jsme 8 : 4. Stínem mohou být snad jen čtyři obdržené branky (to je s takovýmto soupeřem opravdu dost). Vinu ovšem nenesou brankářky, ale špatná obrana. (Branky: Hornsteinerová 1, Jurčová 1, Kliková 4, Lásková 1.)

Jednoznačně nejlepší hráčkou a největší osobností družstva byla Kája Kliková. Výborně dirigovala obranu, hrála s přehledem, v útoku na sebe brala zodpovědnost a hlavně dávala branky (celkem 11). Pochvalu zaslouží i další spojky - Hornsteinerová s Noskovou - obě ale musí zpřesnit střelbu (vybíjení brankářů soupeře a střely mimo branku by nás příště mohly stát vítězství). Za poslední dva zápasy je třeba pochválit i obě brankářky (zejména Raslová družstvo několikrát v důležitých okamžicích podržela, ale musí ještě více zapracovat na technice). Velmi dobře hrály i ostatní hráčky - bojovaly a v obraně se snažily. Snad příště přidají i góly.

Celkově byl výkon družstva příjemným překvapením. Dobré umístění se, doufejme, podaří potvrdit i v dalším turnaji.

Neoficiální pořadí po prvním nadstavbovém turnaji:

  1. HC Plzeň dívky
  2. DHC Plzeň
  3. Lokomotiva Cheb
  4. Rokycany
  5. HC Plzeň hoši

2012-04-23 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň