Minižačky ve Vršovicích stříbrné (1. 4. 2012)

Velkého úspěchu se konečně dočkaly minižačky DHC Plzeň. Po nevydařeném minulém víkendu v Hájích zamířily v neděli 1. 4. do Vršovic.

Hned na úvod se utkaly s nejtěžším soupeřem a tradičním rivalem kluky z Talentu. Po herně vyrovnaném prvním poločase, který ovšem skončil 5 : 1 pro kluky, jsme i ve druhém hrály velice pěkně (i když branky dávaly převážně kluci). Po statečném výkonu jsme s pozdějším vítězem turnaje prohrály 2 : 12. Branky: Kantnerová 1, Rittichová 1.

Ve druhém zápase jsme nastoupily proti Ledči a pokračovaly v dobré hře a dobrém výkonu ze zápasu prvního. Soupeřky jsme jasně přehrávaly a dostávaly se do vyložených šancí z prostoru pivota i křídel - bohužel jejich proměňování bylo v tomto zápase naší slabinou, a tak ještě v 16. minutě (hrálo se 2 x 10 minut) svítil na ukazateli stav 2 : 0 pro nás. Nakonec jsme zvítězili 5 : 0. Dařilo se zejména Walterové (3 střely a 3 branky). V brance nás držely obě brankářky (kdypak se v házené podaří odchytat zápas s nulou :-)) Branky: Drozdová 1, Kutáková 1, Walterová 3.

Třetí zápas proti Pardubicím jsme především výborně střílely - z 15ti střel jsme dali 11 branek, a to vysoké a dobře chytající brankářce. Obrana fungovala výborně, v brance nás držely brankářky a v útoku jsme se prosazovaly z prostorů křídel (Kutáková 2 branky, Vaňková 1, Walterová 5). Zvítězily jsme jednoznačně a zaslouženě 11 : 2. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 2, Kutáková 2, Vaňková 1, Walterová 5.

Bylo jasné, že skončíme nejhůře čtvrtí a že máme velkou šanci poprat se o medailové umístění.

Čtvrtý zápas proti Jičínu byl možná nejhezčím zápasem, který kdy naše družstvo odehrálo. V parádní atmosféře, o kterou se postarali kluci z Talentu, jsme výborně bránili a nepouštěli kluky z Jičína do vyložených šancí. Dařilo se nám i v útoku. Poločas 3 : 3 byl předzvěstí nervydrásající bitvy až do samého závěru. Minutu před koncem jsme si udržovali těsné jednobrankové vedení 4 : 3. A když Míša Malá chytla další nebezpečnou střelu, šli jsme do útoku, ve kterém se Kutyně podařilo z pravé spojky po kličce dát náš rozhodující gól na 5 : 3. Z posledního jičínského útoku jsme sice dostali gól z dálky - ale protože to byl vůbec první gól, který za svá záda po dvanácti minutách v brance pustila Míša Malá, vyhráli jsme zaslouženě 5 : 4.  Branky: Kantnerová 1, Kotlanová 1, Kutáková 1, Vaňková 1, Walterová 1.

Poslední zápas proti Vršovicím byl ve znamení naší poločasové herní i brankové převahy (5 : 1). Pak jsme ale v úvodu druhého poločasu polevili v obraně a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí v poslední minutě Čert vybojovala po náskoku z levého křídla sedmimetrový hod a Kopr proměnila. Zvítězili jsme 6 : 4. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 1, Klementová 1, Walterová 2.

Druhé místo je obrovským úspěchem a předvedená hra náplastí na výkony z minulého týdne. Na výsledku mají podíl všechny hráčky - snažily se, povzbuzovaly se a ty, které zrovna nebyly na hřišti, usilovně fandily. Po celý turnaj nás držely obě brankářky. Míša Malá byla vyhlášená nejlepší hráčkou našeho družstva. V poli se nejvíce dařilo Čertovi (Natálii Walterové), která byla vyhlášená i nejlepší hráčkou turnaje.