Minižačky na Minicupu neuspěly (24. - 25.3.2012 Praha)


Minižačky na Minicupu neuspěly (24. - 25.3.2012 Praha)

O víkendu 24. - 25. 3. se minižačky zúčastnily silně obsazeného turnaje v Hájích. Turnaj se jim nevydařil - celkově obsadily šesté místo.

První zápas proti Astře jsme sice zvítězily 5 : 3, ale náš výkon nebyl nijak oslnivý a trápila nás zejména střelecká nemohoucnost. (Branky: Drozdová 2, Kantnerová 1, utáková 1, Vaňková 1).

Ve druhém zápase proti Zlínu se ke střelecké nemohoucnosti, která byla způsobená zejména nízkou razancí střelby, přidala ještě špatná obrana. Prohrály jsme vysokým rozdílem 2 : 9. (Branky: Drozdová 2).

Ve třetím zápase proti Žirovnici jsme zklamaly zejména samy sebe. Ukázalo se, že dokážeme hrát ještě hůře, než předchozí zápas proti Zlínu. 13 technických chyb za zápas je opravdu alarmující. Ke špatné střelbě se přidaly ještě špatné přihrávky a náš výkon, proti soupeřkám, které házenou teprve začínají, byl více než ostudný. (Branky: Drozdová 1, Kutáková 1).

Čtvrý zápas proti Tachovu, kterému se turnaj vůbec nevydařil a nakonec skončil poslední, jsme konečně hrály trochu lépe. Vstup do utkání byl sice znovu ve znamení neproměněných šancí - hned na úvod tři tyče, ale pak jsme konečně smůlu protrhly a začaly hrát trochu lépe. Zvítězily jsme 11 : 4. (Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 2, Kantnerová 1, Kotlanová 2, Kutáková 1, Vaňková 1, Walterová 1).

Náš nejlepší výkon jsme podaly v posledním sobotním zápase proti Havlíčkovu Brodu. Havlíčkův Brod strávil sobotu na vítězné vlně - kromě jiných porazil i Slávii Praha a Háje (pozdějšího vítěze turnaje). My jsme po poločase sice prohrávaly 3 : 6, ale ve druhém jsme zlepšenou obranou, lepší hrou v útoku, bojovností a zejména dobrým zakončováním dokázaly otočit na 10 : 8. V závěrečných minutách jsme bohužel nedokázaly vítězství udržet a zápas tak skončil remízou 10 : 10. Pochvalu zaslouží zejména Kantnerová, která družstvo dokázala strhnout k obratu v zápase, Drozdová, která dokázala dávat branky, a také Míša Malá, která ve druhém poločase z 10 střel pustila za svá záda jen 3. (Branky: Drozdová 6, Kantnerová 2, Walterová 2.)

V neděli ráno jsme nastoupily nejprve proti Slávii Praha. Malé nasazení v obraně, neschopnost ublokovat z dálky střílejcí soupeřky a opět nízká produktivita střelby byly příčinou naší poměrně vysoké prohry 3 : 10. (Branky: Kantnerová 2, Kotlanová 1.)

Poslední zápas proti Hájům byl podobný zápasu se Slávií Praha. Opět jsme pozdě přistupovaly a nedokázaly blokovat. Osm technických chyb jasně hovoří o naší hře. Střelecká "produktivita" spojek zůstala bohužel na stejné úrovni jako v předchozích zápasech (z 20 střel ze spojky 3! branky). Prohrály jsme 4 : 13. (Branky: Drozdová 2, Kutáková 1, Vaňková 1.)

Celkově náš výkon na turnaji byl (s výjimkou zápasu proti Havlíčkovu Brodu) hluboce pod naše možnosti. Při srovnání s ostatními soupeřkami obstály snad jen brankářky. Netrvalové se sice příliš nedařilo, ale přesto byla jednou z nejlepších brankářek turnaje. Ještě lepší však tento turnaj byla Míša Malá - úspěšnost 70 % je opravdu vynikající. Několikrát družstvo podržela v rozhodujících okamžicích. Ze spojek se dařilo jen Drozdové. Kantnerová se rozehrála až v posledních třech zápasech. Vůbec se nedařilo Kotlanové - z 24 střel dokázala dát jen 3 branky a její hra působila hodně stereotypním dojmem. Ještě hůře na tom byla Lucka Klementová - nedokázala se za celý turnaj trefit ani jednou (17 střel). Dobře nehrála ani Walterová - nedůraz při zakončení byl i u ní příčinou nízké produktivity střelby (21 střel, 3 góly). Z pivotů zahrála lépe Rittichová - často dobrým cloněním dokázala připravit šanci některé ze spojek. Musí ale ještě více pomáhat v obraně. Lásková musí zapracovat na technice odhodu - dokud nezačne správně házet, nemůže dávat více branek. Svůj standard odehrála Vaňková - v útoku dokázala často vybojovat odražený míč - je ale třeba ještě zapracovat na obraně. Hornsteinerová se musí na hru více soustředit a lépe orientovat - i ona střídala slabší okamžiky s lepšími. Pod očekáváním zůstal i výkon Kutákové - nepřesná střelba z dálky a stereotypní uvolňování byly příčinou malé úspěšnosti střelby (z 21 střel 4 branky).

Doufejme, že jsme si všechno špatné vybraly na tomto turnaji a že příště zahrajeme lépe.

2012-03-26 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň