Turnaj minižactva 6+1 (18. 3. 2012 Slavia VŠ Plzeň)

V neděli 18. března 2012 se v hale Slavia VŠ Plzeň konal další turnaj minižactva v házené 6+1. Turnaj byl posledním ze základní části soutěže.

DHC Plzeň A

Bylo tentokrát herně lepší a i bodově úspěšnější než družstvo DHC B. Nejprve v prvním utkání nastoupily naše hráčky proti klukům z HC Plzeň. Herní převaha nebyla však dlouho gólově patrná a po nejistém poločasovém vedení 3 : 1, jsme zvítězily celkově 9 : 3. Neuvěřitelné množství chyb - 10! - je opravdu alarmující. Navíc nás jsme se opět trápily při proměňování šancí - ze 31 střel jsme daly jen 9 gólů! Pochvalu zaslouží velmi dobře chytající Jurčová - z 11 střel dostala jen 3 branky. Branky: Hornsteinerová 1, Kotlanová 2, Rittichová 1, Nosková 1, Walterová 4.

Druhé utkání proti Talentu už jsme sice méně chybovaly, ale oproti prvnímu zápasu ještě hůře proměňovaly - pouze 4 góly z 24 střel na dobrý výsledek opravdu nestačí - zvlášť v utkání s tak silným soupeřem. Branky: Klementová 1, Kotlanová 2, Walterová 1.

Ve třetím utkání - jako vždy nervydrásajícím derby - bylo družstvo DHC A lepším týmem. Vynikaly zejména Walterová s Kotlanovou. Hráčky z DHC B zachraňovaly remízu až v posledních vteřinách. Branky: Hornsteinerová 1, Klementová 1, Kotlanová 2, Walterová 6.

Čtvrté utkání proti HC Plzeň B (dívkám) bylo naše jednoznačně nejlepší. Dívky z HC B byly mírnými favoritkami - porazily Slavii, naše DHC Plzeň B a dlouho trápily i Talent. Naše děvčata se ale v zápase vyhecovala, výborně bránila a i v útoku se dokázala prosazovat. Vycházela spolupráce Rittichové s Klementovou, z dálky se prosadila Kotlanová a z křídla Nosková. Ve druhém poločase jsme hru ještě zlepšily a soupeřky začaly pomalu odpadat. K tomu družstvo podpořila výbornými zákroky v rozhujících okažmicích Jurčová. Zvítězily jsme 7 : 5. Branky: Klementová 3, Kotlanová 1, Nosková 1, Walterová 2.

DHC Plzeň B

Družstvo se muselo vyrovnat se ztrátou tradičních opor Kantnerové a Vaňkové (obě sádra).

V prvním zápase proti Slávii se střelecky dařilo Drozdové. Bohužel zápas vůbec nevyšel Kutákové (žádný gól a tři technické chyby). Po poločase jsme sice vedly 5 : 4, ale ve druhém jsme hrály třikrát v oslabení, z toho jednou dokonce ve dvojnásobném. V brance se příliš nedařilo Netrvalové. Sečteno a podtrženo prohrály jsme 8 : 10. Branky: Drozdová 5, Kliková 2, Lásková 1.

Druhé utkání proti HC Plzeň A jsme byly herně lepší a přestože jsme moc proměňovaly, zvítězily jsme přesvědčivě 9 : 4. Branky: Drozdová 1, Kutáková 5, Lásková 1, Netrvalová 1, Raslová 1.

Třetí zápas proti dívkám z HC Plzeň jsme ve druhém poločase dokázaly dotáhnout z poločasového 2 : 5 na rozdíl jediného gólu. V závěru už nám ale došly síly a prohrály jsme o gól 6 : 7. Branky: Drozdová 1, Kutáková 5.

V derby s DHC Plzeň A jsme také dotahovaly a nakonec v závěrečných vteřinách urvaly cenný bod za remízu. Tento bod nakonec rozhodl o našem průběžně třetím místě po základní části. Branky: Drozdová 4, Kliková 2, Kutáková 4.