Turnaj minižaček 6+1 v Rokycanech (14. 1. 2012)


Turnaj minižaček 6+1 v Rokycanech (14. 1. 2012)

V sobotu 14. 1. 2012 se odehrál další z turnajů minižactva v házené 6+1 tentokrát v Rokycanech. Turnaj byl součástí dlouhodobé soutěže.

DHC Plzeň A

V prvním zápase nastoupily naše hráčky proti klukům z Rokycan. Zejména díky dobré spolupráci levé strany (Klementová, Kotlanová a Walterová) vedly holky brzy 4 : 1. Pak se ale přestalo dařit Míše Malé v brance a kluci nás dotáhli. Na počátku druhé půle se dokonce dostali do vedení 7 : 5. Pak se ale rozehrála Míša Kotalnová, nejprve se jí podařilo srovnat skóre a později přidaly důležité góly i další hráčky. V zápase, ve kterém jsme měly jasnou herní převahu, jsme opět neproměnily řadu šancí, ale nakonec překonaly krizi a vítězství v zápase vybojovaly. Vyhrály jsme 12 : 10 (branky: Hornsteinerová 2, Klementová 4, Kotlanová 3, Walterová 3).

Druhý zápas proti Tachovu jsme sice prohrávaly prvním gólem soupeřek, ale pak otočily a celý zápas vedly. Ve druhém poločase se nám přestalo střelecky dařit (neproměnily jsme sedmičku ani další šance) a dovolily soupeřkám dotáhnout. Nakonec jsme se bály až do samého závěru, abychom v dramatickém souboji uhrály alespoň bod. Nakonec se to podařilo - remizovaly jsme 9 : 9. Branky: Hornsteinerová 1, Klementová 1, Kotlanová 3, Walterová 4.

Třetí utkání proti Chebu skončilo konečně naším o něco větším vítězstvím 10 : 4 - když se podařilo skórovat i dalším hráčkám. Branky: Klementová 3, Kotlanová 2, Nosková 1, Rittichová 1, Walterová 3.

Čtvrté utkání proti Slavii VŠ rozhodlo v náš neprospěch několik faktorů - především naše neproměněné střely z větší vzdálenosti (hrálo se bez břeven a brankář Slávie nebyl vysoký), dále nepřesné výroky rozhodčí a také větší fyzická vyspělost jednoho hráček Slávie, který naše hráčky vždy doslova převálcoval. Největší tíha v obraně spočívala na výborně bránící Míše Kotlanové, která i přes maximální snahu a pomoc ostatních nedokázala tohoto hráče udržet. Prohrály jsme 8 : 10. Branky: Hornsteinerová 1, Klementová 3, Kotlanová 3, Walterová 1.

Celkově:

U všech hráček byl patrný herní pokrok. Výborně v útoku i obraně hrála Kotlanová. Střelecky se konečně začala více prosazovat Klementová. Dobrý výkon podala i Walterová - s přehledem rozhazovala v útoku a poměrně dobře i bránila. Její slabinou však bylo velké množství ztrát míče (nezpracované dlouhé přihrávky do trháků, ztráty míče při driblinku apod.). V rozhodujících chvílích přispěla svými góly i Hornsteinerová. Zejména dobrá obrana zdobila Báru Noskovou, brzy se, doufejme, přidají i branky v útoku. Svůj standard odehrály i Rittichová, Šuhajdová a Svobodová. Zkušenosti z prvního turnaje si odnesla Šauerová. Nepodařený první zápas v brance chytající Míša Malá plně nahradila v ostatních zápasech. Především s Tachovem a Chebem družstvo v rozhodujících chvílích podpořila.

Branky celkem:

Hornsteinerová 3, Klementová 11, Kotlanová 11, Nosková 1, Rittichová 1, Walterová 11.

DHC Plzeň B

První zápas proti Chebu byl v naší režii od začátku až do samého konce. Tlak na soupeřky vyvíjely všechny hráčky (snad jen kromě Špuntovek Natálky Tomanové a Adélky Pitulové, které si zatím na střelbu netroufly). Vyhrály jsme 12 : 4. Branky: Drozdová 4, Kantnerová 1, Kliková 1, Lásková 2, Raslová 1, Vaňková 3.

Druhé utkání proti Tachovu jsme opět měly jednoznačnou převahu a na soupeřky vyvíjely tlak. V úvodu druhého poločasu přišlo drobné zakolísání a chvíli se zdálo, že se soupeřkám podaří dotáhnout. Nakonec jsme ale v rozhodujících chvílích dokázaly znovu skórovat a vyhrát 9 : 5. Branky: Kantnerová 5, Lásková 2, Vaňková 2,

Poslední utkání proti Rokycanům bylo už od začátku jasné, kdo vyhraje. Naše hráčky soupeře přehrávaly a dařilo se jim i proměňovat vypracované šance. Dobře hrála Kája Kliková. Zvítězily jsme 9 : 3. Branky: Drozdová 2, Kantnerová 1, Kliková 3, Netrvalová 1, Vaňková 2.

Celkově:

Družstvo podává stabilní a jisté výkony. Může se spolehnout na výborně chytající Veroniku Netrvalovou (která s výjimkou slabší chvilky proti Tachovu), chytila téměř vše, co na naši branku letělo. V útoku se daří spolupráce dvojice Drozdová a Kantnerová a svůj díl práce odvede i Lásková (která sice musí stále pracovat na technice střelby, ale svým pohybem na brankovišti a zejména góly přispívá k celkovým dobrým výsledkům družstva). Dále je třeba vyzdvihnout výkon Báry Vaňkové, která už v druhém turnaji v řadě patří k nejlepším střelkyním družstva - její hru zdobila pěkná uvolnění i proměňování šancí. Svůj podíl ve hře má i Kája Kliková, které se konečně dařila i střelba z dálky. Také Eva Kabátníková neudělala větší chyby a dokonce chyceným míčem a přihrávkou na volnou hráčku vytvořila vytvořila gólovou šanci. Nevyrovnané jsou zatím výkony Káji Raslové - která se nebojí jít do kliček i střelby z dálky, ale leckdy je to z nepřipravených pozic. Také Špuntovky nezklamaly - Adélka Pitulová poměrně dobře bránila a jednou se pokusila i o samostatné uvolnění v útoku. Natálce Tomanové se nedařilo v posledním zápase, ale v prvních dvou dobře bránila a nedělala větší chyby. Příště, doufejme, si troufne něco vyzkoušet i v útoku.

Branky celkem:

Drozdová 6, Kantnerová 7, Kliková 4, Lásková 4, Netrvalová 1, Vaňková 7.

2012-01-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň