Minižačky šesté ve Veselí nad Moravou

O prvním prosincovém víkendu se minižačky zúčastnily Mikulášského turnaje ve Veselí nad Moravou. Sjela se zde nejlepší družstva minižákyň z celé republiky. O vysoké úrovni turnaje svědčí i to, že v první osmičce mohl každý porazit každého.

Naše hráčky po několikahodinové cestě nastoupily k prvnímu utkání v pátek večer proti Zlínu. Velmi dobrá hra byla bohužel stále doprovázena nízkou produktivitou střelby, a to i z nejvyloženějších šancí. Poměr střel 22 : 13 vyjadřoval naši herní převahu na hřišti. Gólově jsme však spíše dotahovaly. V poslední půl minutě se Klementové podařilo vyrovnat na 4 : 4. V závěrečných vteřinách jsme však nešťastnou střelou z velké dálky dostaly rozhodující gól a prohrály jsme 4 : 5. Branky: Drozdová 2, Klementová 1, Kotlanová 1.

Druhý den ráno jsme opět pokračovaly ve velmi dobrém výkonu. Naším soupeřem byla Karviná a zvítězily jsme jednoznačně 10 : 1. Gólově se prosazovaly všechny hráčky Drozdová 1, Kantnerová 1, Kotlanová 2, Kutáková 3, Lásková 1, Walterová 2.

Třetí utkání proti slovenským soupeřkám ze Sence jsme po jednoznačném prvním poločase 11 : 4 trochu polevily v tom druhém, ale celkové vítězství jsme si jasně pohlídaly 14 : 6. Branky: Drozdová 1, Kantnerová 1, Klementová 1, Kotlanová 2, Kutáková 2, Lásková 1, Netrvalová 1, Vaňková 1, Walterová 4.

Čtvrté utkání bylo naše nejhorší v celém turnaji. Proti Havlíčkovu Brodu (se kterým jsme na minulém turnaji jen remizovaly, poté, co jsme celý zápas vedly) jsme nezodpovědně bránily a v útoku působily chvílemi bezradným dojmem. Prohrály jsme zaslouženě 3 : 6. Branky: Kantnerová 1, Klementová 1, Vaňková 1.

K dalšímu utkání proti Veselí nad Moravou jako by nastoupilo jiné družstvo. Rychlé kombinace, přesná střelba (ze 17 střel na branku jsme daly 13 gólů) a výborná obrana nedaly soupeřkám sebemenší šanci. Když se přidal i bezchybný výkon obou brankářek (Netrvalové i Jurčové), svítil na konci zápasu na ukazateli výsledek 13 : 0 (což bylo pro soupeřky až příliš kruté). Branky: Drozdová 2, Kantnerová 3, Klementová 2, Kotlanová 3, Kutáková 1, Lásková 1, Walterová 1.

Bohužel díky smolné prohře se Zlínem a nevydařenému zápasu s Havlíčkovým Brodem jsme skončily v základní skupině jen na 3. místě, což nás posunulo do bojů o konečné 5. - 8. místo.

V neděli ráno jsme nastoupily proti velice silnému družstvu Velké nad Veličkou (Velička např. porazila Slavii Praha). Bylo to jednoznačně nejhezčí a nejnapínavější utkání celého turnaje. Zároveň bylo toto utkání velkým soubojem dvou výborně chytajících brankářek. Naše Verča Netrvalová pustila za svá záda v prvním poločase pouze jedinou střelu z pravého křídla (a to ještě po chybě obrany). Brankářka z Veličky chytila postupně tři trháky a semimetrový hod. Poločas skončil fotbalovým výsledkem 0 : 1 pro Veličku. I druhý poločas byl plný dramatických situací. Naše dívky výborně bránily. Zejména Míša Kotlanová dokázala odbránit nejlepší hráčku soupeřek, která nám nevstřelila ani gól. Nám se podařilo nejprve střelou ze sedmimetrového hodu vyrovnat. Později přihrávala Kotlanová do rychlého útoku Drozdové, ta však míč naštěstí nezachytila a ten prolétl až ke Kantnerové, která z křídla krásnou střelou do horního rohu branky dala náš druhý gól. Při závěrečném náporu měla ještě výbornou střelu Drozdová, ale tu dokázala jako zázrakem brankářka Veličky chytit. Utkání skončilo 2 : 1 i díky velké podpoře fan-clubu z rodičů - řidičů. Branky: Kantnerová 2.

Naše poslední utkání proti Ivančicím bylo opět ve znamení špatné obrany a nepřesné střelby (z 24 střel jen 4 branky, soupeřky z 18 střel 6 branek). Potěšila snad jen krásná akce Svobodové na levém křídle. Prohrály jsme 4 : 6. Branky. Drozdová 1, Kantnerová 1, Klementová 1, Kutáková 1.

Celkově šesté místo není úspěchem, ale při vyrovnanosti a kvalitě soupeřek ani ostudou. Do postupu do finálové skupiny nám nechybělo mnoho. Předváděly jsme rychlou házenou a pestrou hru v postupném útoku. Herně a gólově se prosazovaly téměř všechny hráčky - to je samozřejmě vynikající a herně nás to odlišuje od soupeřek (ve většině ostatních družstev se střelba odvíjí od dvou nebo tří hráček). Byly jsme družstvem z největším počtem střelených branek a určitě i družstvem s největším množstvím neproměněných vyložených gólových šancí.