Minižačky v Pardubicích páté

Minižačky se ve dnech 19. a 20. 11. 2011 zúčastnily tradičního pardubického turnaje Pramínek Cup. Na turnaj se sjelo 12 družstev z celé republiky z Prahy (Slávie Praha, Háje, Kobylisy), dále Zlín, Turnov, Žirovnice, Ledeč nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Jindřichův Hradec a samozřejmě domácí Pardubice.

V silné konkurenci si naše hráčky vedly velmi dobře - žádné z družstev nás vyloženě herně nepřevyšovalo. Za naše prohry mohou především neproměněné šance a také množství technických chyb.

V prvním utkání proti Kobylisům (hrajícím tradičně osobní obranu po celém hrišti) jsme po obrovském množství vyložených šancí v prvním poločase, v tom druhém už jasně dominovaly a zvítězily 10 : 4. (Branky: Drozdová 1, Kantnerová 4, Klementová 1, Kotlanová 1, Walterová 3).

Ve druhém utkání proti Havlíčkovu Brodu se nám zase výrazně vydařil první poločas. Vedly jsme 5 : 1 a soupeře jasně přehrávaly. Bohužel ve druhém poločase jsme přestaly proměňovat i ty nejvyloženější šance. Naopak soupeřkám jsme chybami v obraně dovolovaly dostávat se do ideálních střeleckých příležitostí. Naštěstí většinu z nich chytla Verča Netrvalová. Utkání tak pro nás skončilo remízou 6 : 6. (Branky: Drozdová 1, Kantnerová 1, Kotlanová 1, Lásková 1, Vaňková 1, Walterová 1).

Ve třetím utkání proti Pardubicím nastoupila do naší branky hned od začátku Míša Malá. K několika vynikajícím zákrokům přidala i přesné přihrávky do rychlého útoku. Také holky v poli se rozehrály (několik pěkných akcí předvedla Kotlanová), a tak jsme zvítězily jednoznačně 9 : 3. (Branky: Drozdová 1, Hornsteinerová 1, Kantnerová 1, Kotlanová 2, Walterová 4.)

Také čtvrté utkání proti Turnovu jsme hrály velmi pěkně. O góly se podělilo hned sedm hráček a zvítězily jsme 11 : 3. (Branky: Drozdová 3, Hornsteinerová 2, Kantnerová 1, Klementová 1, Kotlanová 1, Malá 1, Vaňková 1, Walterová 1).

Poslední utkání ve skupině proti Hájům bylo zároveň i utkáním, které se nám výsledkově započítávalo do finálové skupiny. Po prohraném poločase 2 : 4 jsme dotáhly na 4 : 4 a dlouho favorita trápily. Pak ale přišly během dvou minut čtyři naše nevynucené chyby (nepřesné přihrávky, noha apod.), za které nás soupeř potrestal. Výsledek 4 : 8 je až příliš krutý s ohledem na to, jak se zápas vyvíjel.

V dalším utkání (nyní již finálové skupiny) jsme nastoupily proti Slávii Praha. Předváděly jsme velice pěkné akce a byl to jeden z našich nelepších zápasů. Bohužel chybělo to hlavní - góly. Všechny naše šance (i ty nejvyloženější - trháky a sedmimetrové hody) končily v rukou výborné brankářky Slávie Praha. Přestože herně byl obraz na hřišti téměř vyrovnaný, když nedáme góly, nemůžeme vyhrávat.

V neděli ráno jsme se utkaly s Jindřichovým Hradcem. Pestrá hra v útoku a dobrá obrana byly naší devizou. Opět jsme pokulhávaly v proměňování šancí. Z 22 střel za celý zápas jsme daly jen 5 branek! Soupeř vystřelil jen devětkrát, zato míč skončil v naší síti třikrát. Zvítězily jsme 5 : 3 (Branky: Drozdová 2, Vaňková 1, Walterová 2).

Poslední utkání proti Zlínu mělo pro nás krutý začátek. Špatně jsme bránily a soupeřky ze Zlína procházely naší obranou, kdy si vzpomněly. Poločasový stav 4 :7 odpovídal situaci na hřišti. Naše zlepšená hra ve druhém poločase sice přinesla vyrovnání hry, ale pokračující chyby v obraně a nepřesná střelba znamenaly sice remízový druhý poločas, ale celkově výhru Zlína 10 : 7 (Branky: Drozdová 3, Kantnerová 1, Klementová 1, Walterová 2).

Celkově lze naše účinkování na turnaji považovat za zdařilé. Obě brankářky chytaly výborně a v poli se střelecky prosazovaly téměř všechny hráčky. Po celý turnaj družstvo herně táhly Walterová (nejlepší hráčka družstva), společně s Drozdovou a Kantnerovou. Velmi dobrý výkon předvedla i Míša Kotlanová, která zaslouží velkou pochvalu hlavně za první turnajový den. V pivotu se lepší turnaj od turnaje Lásková (nejen že vybojuje spoustu míčů a udělá místo i pro ostatní, ale dokáže i dávat góly).

Předváděly jsme pěkné akce. K lepšímu celkovému umístění nám chybí větší úspěšnost střelby. A samozřejmě musíme dělat méně chyb.