Mladší žačky vezou zlato z Veselí nad Moravou


Mladší žačky vezou zlato z Veselí nad Moravou

detail Mladší žačky vezou zlato z Veselí nad Moravou
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Tentokrát bych rád napsal komentář k tomuto turnaji ne jako "závisle nezávislý pozorovatel", ale jako trenér, který se tři dny tohoto víkendu pohyboval mezi infarktem a chvílemi absolutního uspokojení.

Na turnaji ve Veselí na Moravě se tentokrát sešla absolutní česká i moravská žákovská špička. Kromě Severočechů a Severomoravanů (podle mých letošních zkušeností tyto krajské soutěže letos patří k tě slabším) sedm vítězů krajských soutěží v polovině sezony, dvě družstva na druhém místě a slovenský vicemistr. Čtrnáct družstev bylo rozděleno do dvou skupin.

Družstvo DHC se ve čtvrtek utkalo ve skupině B s relativně slabšími soupeři, Velkou nad Veličkou a kombinovaným družstvem Veselí-Zlín. V prvním utkání jsme se po delší cestě a kratším rozcvičení chvilku hledali (poločas 4-3), ale v druhém poločase jsme si  vítězství v klidu pohlídali.Ve večerním utkání proti nejslabšímu celku turnaje jsme v exhibičním utkání zvítězili 23-6, když soupeř naprosto nestačil v žádné herní činnosti.

Pátek jsme začínali proti loňské přeborníkovi ČR z Havlíčkova Brodu. Soupeře jsme překvapili aktivní obranou 2-4 a přestože výsledek 12-5 vypadá jako jednoznačný, zas tak jednoduché to nebylo. Nejlepším střelcem tohoto utkání byla Anička "Máňa" Šmrhová. Před pátečním obědem na nás čekal soupeř, s kterým jsme se ještě letos nesetkali a o kterém šli výborné reference. Setkali jsme se s velmi rychlým družstvem, které mělo v brance velmi dobré brankářky a v útoku vysokou střelkyni. Přesto jsme dokázali překonávat soupeřovu aktivní pohyblivou obranu. Ve velmi rychlém a pohledném utkání jsme zdolali  HC Zlín 9-6.

Utkání dne bylo pořád před námi. Na zápas s HC Háje, který měl být nejen soubojem o první místo ve skupině a lepší pozici ve finálové čtveřici, ale i odvetou za zbytečně zmedializované finále z minulého turnaje v Praze, se těšila celá hala. Obě družstva staví hru na výborných brankářkách, hráčky Hájů jsou přeci jen lépe hmotnostně a silově, na naší straně byla rychlost a touha po odvetě. První poločas byl ve znamení urputných obran a dobrých výkonů jednotlivců (5-5). O přestávce hráčky pochopily, že k úspěchu povede jen rychlá kolektivní hra a to beze zbytku splnily. Kdo čekal opět vyrovnaný druhý poločas, byl zklamaný. Rychlá "lajna" začínající u v tomto zápase výborně hrající Adély "Krtka" Tomíškové končila šancí nebo brankou buď už u "házenkářských dvojčat" Bušauerové a Frankové nebo pokračovala k další skvěle si rozumějící dvojici Sedláková - Eksteinová. Když se k  tomu přidaly chytré clony Báry Jetlebové, tvrdší nohy hájských obrákyň a dobrý výkon naší brankářky Andy Jiskrové (v druhém poločase jen dvě branky a to ještě ze sedmiček) bylo vítězství 11-7 na světě. V tomto zápase jsme soupeře přehráli především rychlostí a přesnou střelbou. Holky si vítězství naprosto zaslouží. (Už se těším na další zápas v lednu v Plzni.)

Poslední páteční zápas s Vršovicemi bych nazval nejnudnějším utkáním turnaje. U nás nastoupily všechny hráčky z lavičky. Hezký zápas sehrála Věrka "Gazela" Oravcová, větší rozvahu při zakončení by potřebovala Martina Řepka Bláhová. Soupeř působil odevzdaným dojmem a nám už na výsledku nezáleželo. Výsledek 10-4 nakonec uspokojil všechny.

V sobotu bylo naším prvním soupeřem domácí Veselí. Všichni jsme tento zápas strašlivě podcenili, vždyť poslední výsledky 9-2 v Praze a 13-4 v Ivančicích nesvědčily o tom, že by měl být problém. Ale byl !! Pomalá hra plná individuálních chyb a nepřesné střelby,  podpořená nepřesným rozhodčím znamenala i přes skvělý výkon naší brankářky prohru 7-8.  Následné litry prolitých slz, gesta vzteku a zmaru nevěstila před posledním zápasem s pražskou Slavií nic dobrého. Když pak Háje porazily o gól Veselí bylo jasné, že poslední zápas bude hop nebo trop. Vítězství - první místo, prohra - čtvrté.

Poslední zápas pro nás začal velmi špatně. Po první nešťastné brance z křídla následovalo nedorozumění v naší obraně a 2-0 pro Slavii. V té chvíli se ukázala síla družstva získaná mnoha odehranými zápasy. Do útoku zavelel největší tahoun družstva Tereza "Buši" Bušauerová. Nejprve přesnou ranou do svého oblíbeného pravého růžku zbavila slávistickou branku všech pavučin a pak odvážným průnikem sama srovnala na 2-2. Od té doby existovalo na hřišti jen jedno družstvo - DHC Plzeň. Brankářka uzavřela branku (chytila nejlepší hráčce turnaje T.Holečkové dvě sedmičky) a ostatní se přidaly k aktivní Bušauerové. V zápase hrála výborně Tereza "Šnek" Poslední. Konečný výsledek 8-4 byl doprovázen řevem vítězek a fanclubu Oldstars. Holky si zlaté medaile zasloužily nejen za své házenkářské umění, ale i za bojovnost a vynikající fyzickou kondicí.

Těžkým úkolem pro mne bylo určit nejužitečnější hráčku družstva.  Nakonec jsem se rozhodl pro Báru "Jety" Jetlebovou, pro její skvělou hru v obraně a černou práci v útoku. Ostatní střelkyně si své ocenění jistě vybojují na některém z dalších turnajů.

Poděkování za dopravu a třídenní diváckou podporu si zaslouží jak plzenští, tak bratislavští fanoušci, hlavně Lenka opravdu překvapila :-). O vzornou životosprávu se jim staral známý moravský vinař pan Kovár z Čejče.

 

Branky DHC:

Bušauerová 21, Eksteinová 15, Franková 13, Sedláková a Šmrhová po 12, Jetlebová a Poslední po 5, Tomíšková 4, Oravcová 3, Bláhová 1

 

Celkové pořadí:

 1. DHC Plzeň
 2. HC Háje
 3. DHC Slavia Praha
 4. Decro Veselí
 5. Škp Bratislava
 6. Velká nad Veličkou
 7. Zlín A
 8. Sokol Písek
 9. Sokol Vršovice
 10. HK Ivančice
 11. Jiskra Havl.Brod
 12. Zlín B
 13. Olomouc
 14. Zlín-Veselí

2011-11-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň