Turnaj mini 6+1 (13. 11. 2011 Tachov)

V neděli 13. 11. proběhl v Tachově další ze série soutěžních turnajů minižactva v házené 6+1. Dařilo se na něm oběma družstvům DHC Plzeň.

DHC Plzeň A

První utkání celého tachovského turnaje bylo derby mezi DHC Plzeň A a DHC Plzeň B. Hráčky z DHC A nedokázaly ubránit Lucku Drozdovou a nedokázaly se střelecky prosadit proti Verče Netrvalové. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím družstva B 12 : 7. (Branky: Klementová 4, Kotlanová 1, Walterová 1, Svobodová 1).

Druhé utkání proti Tachovu se střelecky dařilo především Janě Hornsteinerové. Bohužel chyby v obraně, nepozornost a především neproměňování střeleckých příležitostí dalších dvou spojek (Klementová i Kotlanová dohromady 11 střel a jen 1 gól) bylo příčinou toho, že se z vítězství nakonec radoval domácí celek. Prohrály jsme 7 : 9 (branky: Hornsteinerová 4, Klementová 1, Walterová 2).

Třetí utkání proti klukům z HC A bylo plně v naší režii. Opět se dařilo Hornsteinerové a konečně se střelecky chytla i Míša Kotlanová. V jednoznačném zápase jsme zvítězily 13 : 3. (Branky: Hornsteinerová 4, Klementová 1, Kotlanová 3, Walterová 4).

Čtvrté utkání proti Rokycanům bylo ve znamení našeho trápení v prvním poločase. Přestože jsme měly jednoznačnou převahu, nedokázaly jsme ji gólově zúročit. Vyložené šance Walterové i Klementové končily v rukou rokycanského brankáře. Po prohraném poločase 2 :3 přišel další rychlý gól a na začátku druhého poločasu jsme prohrávaly již 2 : 4. Pak se ale v brance rozchytala Míša Malá. V útoku jsme dokázaly dát zásluhou Klementové během minuty dva rychlé góly a dostaly jsme se do zápasu zpět. Ke Klementové se střelecky přidala i Walterová a utkání jsme dotáhly do vítězného konce 10 : 5 (Branky: Hornsteinerová 1, Klementová 4, Kotlanová 1, Walterová 4).

V posledním utkání proti HC Plzeň B (dívkám) jsme bohužel nedokázaly navázat na dobrý výkon ve druhém poločase proti Rokycanům a opět se vrátila střelecká nemohoucnost - z 26 střel na branku jsme daly jen 3 góly. K tomu se samozřejmě přidala i špatná obrana a v nepoařeném zápase jsme prohrály 3 : 8 (Branky: Hornsteinerová 1, Walterová 2).

Branky:

Hornsteinerová 10, Klementová 10, Kotlanová 5, Svobodová 1, Walterová 13, Malá 1, Nosková, Turková, Plešmídová.

DHC Plzeň B

I na tomto turnaji bylo DHC Plzeň B herně lepší než DHC Plzeň A. Kromě Drozdové se konečně dařilo Kutákové. Po většinu zápasů opět držela družstvo v brance Verča Netrvalová.

O vítězném derby je psáno výše. (Branky: Drozdová 5, Kantnerová 3, Kliková 2, Lásková 2).

Druhý zápas proti HC Plzeň B holkám si v brance vybrala slabší chvilku Verča Netrvalová. Navíc v útoku jsme opět nedokázaly proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Střely Drozdové končily na blocích a střely z prostoru křídel bezpečně pokrývala brankářka HC. Druhý poločas jsme se sice mírně zlepšily a dokázaly dotáhnout do vyrovnaného výsledku, na vítězství však náš výkon nestačil. Remíza 6 : 6 (poznamenaná řadou chyb nepřesně pískajících rozhodčích) je ale spravedlivá pro všechny. (Branky: Drozdová 3, Kantnerová 2, Vaňková 1).

Třetí utkání proti HC Plzeň A (klukům) bylo naprosto jednoznačnou záležitostí. V brance chytala první poločas Raslová a druhý Kabátníková. Obě se po obdrženém gólu (Raslová po dvou) dostaly do pohody a za svá záda už více střel nepustily. Střelecky vynikaly zejména Kutáková a Drozdová, dařilo se i Vaňkové. Kromě množství gólů jsme předvedly i řadu pěkných akcí - zejména rychlých přechodů zakončených buď z dálky nebo přihrávkou do pivota. (Branky: Drozdová 5, Kantnerová 1, Kliková 2, Kutáková 9, Lásková 2, Vaňková 3, Netrvalová 1).

Čtvrý zápas proti Tachovu byl "nervák" od začátku až do konce. Po vyrovnaném prvním poločase Drozdová devítkou po čase vyrovnala na poločasovou remízu. I ve druhém poločase se střídaly góly na obou stranách s chybami. V závěru nás ale opět podržela v brance Netrvalová a v poslední minutě Kantnerová pojistila naše vedení 9 : 7. Závěrečná střílená devítka tachovských už změnu skóre nepřinesla, a tak jsme "vydřely" vítězství 9 : 7. (Branky: Drozdová 4, Kantnerová 2, Kutáková 2, Vaňková 1).

Poslední zápas proti Rokycanům jsme si sice udržovaly vedení od samého začátku, ale soupeř nepříjemně dotíral a nedovolil nám odskočit na vícebrankový rozdíl. Až ve druhém poločase jsme zpřesnily zakončení a zvítězily 14 : 7.