Minižákyně DHC Plzeň stříbrné na domácím turnaji

V neděli 6.11.2011 se v hale 31. ZŠ Plzeň uskutečnil Listopadový turnaj minižákyň. V turnaji se představila i tři domácí družstva - kromě minižaček A a B i nejsympatičtější družstvo turnaje - Špuntovky.

Akce se uskutečnila díky finanční podopoře Plzeňského kraje.

DHC Plzeň A

Ve svém prvním utkání nastoupily naše hráčky proti kolegyním z HC Plzeň, se kterými letos ještě nezměřily síly. Vstup do turnaje se nám příliš nevydařil. První poločas byl ve znamení gólové převahy HC Plzeň (poločas 3 : 1 pro naše soupeřky), když brankářka HC likvidovala jednu naši šanci za druhou. Ve druhém poločas dokázala naše děvčata dvakrát skórovat a naši branku pevně zamkla Verča Netrvalová. Výsledek zápasu byl tedy 3 : 3. Poměr střel však výrazně pro nás - vystřelily jsme 18x a soupeřky jen 7x!

Naštěstí druhý zápas se nám vydařil o hodně lépe. Proti Mostu už jsme lépě proměňovaly (z 21 střel 8 gólů) a v brance opět výborně chytala Verča Netrvalová (z 9 střel pustila za svá záda jen jedinou).

Před třetím zápasem proti Kobylisům bylo vše jasné - potřebovaly jsme vyhrát nejméně o tři branky, abychom do finálových bojů postoupily z prvního místa. Holky však zvládly zápas výborně - s nepříjemnou osobní obranou po celém hřišti se bez problémů vyrovnaly a naopak snadno získávaly míče při útoku soupeřek. Krásné rychlé útoky s přesnými přihrávkami předváděla trojice Walterová, Kantnerová a Klementová. I Netrvalová dokázala několikrát sama přihrát Walterové do rychlého útoku. Zápas byl jednoznačně v naší režii - vyhrály jsme 15 : 5.

Také další utkání (proti Písku o postup do finále a tedy jistotu medaile) zvládly holky na jedničku. Znovu výborně hrála Walterová a dařilo se i Kantnerové s Drozdovou. Navíc se přidala výborná obrana - za celých dvacet minut jsme dovolily soupeřkám jen čtyřikrát vystřelit! Z našich 19 střel prošlo za záda píseckých brankářek hned sedm střel. Zvítězily jsme 7 : 1.

Finálové utkání proti Slavii Praha mělo výbornou atmosféru. Holky dokázaly dobře bránit (Hornsteinerové v pivotu se podařilo výborně ubránit nebezpečnou pivotku soupeřek), ale opět jsme se nedokázaly střelecky prosazovat proti výborně chytající slávistické brankářce. Holky podaly bojovný výkon a favorita potrápily. Přesto je vítězství Slavie zasloužené.

Velkou pochvalu zaslouží všechny hráčky. Stříbrné medaile si zaslouženě vybojovaly. V brance celou dobu družstvo držela téměř bezchybným výkonem Verča Netrvalová - nejlepší brankářka turnaje.

Branky:

Drozdová 13, Hornsteinerová, Kantnerová 7, Klementová 2, Kotlanová 1, Kutáková 3, Vaňková 1, Walterová 8, Svobodová 1.

DHC Plzeň B

Výborný výkon podalo i družstvo DHC Plzeň B.

V prvním zápase si sice stejně jako jejich spoluhráčky z Áčka vybraly slabší chvilku - když ještě na začátku druhého poločasu prohrávaly se Špuntovkama 3 : 2.  Zásluhu na tomto výsledku měly zejména brankářky - v prvním poločase chytala Špuntovkám naše Iva Jurčová, ve druhém Eva Kabátníková. V naší brance se vůbec nedařilo brankářce Špuntovek Kristýně Křížové. Ve druhém poločase naštěstí naše hráčky zpřesnily přihrávky i střelbu a zvítězily 6 : 3.

Druhé utkání proti Písku zářila v naší brance Míša Malá. Díky jejím výborným zákrokům se družstvo dostalo do herní pohody a dlouho s Pískem vedlo. Bohužel závěr utkání se nám nevydařil a my jsme "jen" remizovaly 4 : 4. Tato nešťastná remíza nás kvůli horšímu skóre posunula do spodní části tabulky a my jsme bojovaly o 5. - 8. místo. Obě další utkání však naše děvčata zvládla výborně.

S přehledem a jistotou si dokázala poradit s osobní obranou Kobylis. V brance opět excelovala Míša Malá (ze 14 střel pustila jen 2 góly) a navíc dokázala hned po chycené střele přihrávat do rychlého útoku Káje klikové a ta bez problémů zakončovala. Zvítězily jsme 7 : 2.

I další utkání proti Mostu (o konečné 5. a 6. místo) bylo ve znamení naší dobré hry. Střelbou z dálky se prosazovala Kája Kliková a výborně hrála i Pavlína Lásková. V brance opět holky podržela Míša Malá. Vyhrály jsme zaslouženě 10 : 4.

Největšími oporami družstva byly bezesporu Míša Malá a Kája Kliková. Dobře hrály i dvě další spojky Pavlína Lásková a Bára Nosková (ta ale musí ještě zapracovat na umístění střelby). Bojovný výkon podaly i ostatní - Jurčové se podařilo několikrát získat míč, Kabátníková dobře clonila v prostoru pivota, Raslové se podařilo dát gól z dálky. Zkušenosti sbíraly Kajerová s Plešmídovou.

Branky:

Kajerová, Kabátníková, Jurčová 1, Kliková 9, Lásková 6, Nosková 6, Plešmídová, Raslová 1, Malá 3

DHC Plzeň Špuntovky

Miláček publika, družstvo Špuntovek, svými výkony nadchlo všechny diváky. Nebojácně a aktivně hrály Špuntovky proti všem soupeřkám. Po třech brankách vstřelených DHC Plzeň B dokázaly dát gól i Slavii Praha. Nejvíce se jim vydařil zápas proti Mostu - hned šest! gólů skončilo v síti soupeřek! A těchto šest gólů dalo dokonce pět různých hráček! Přestože Špuntovky nedokázaly nikoho porazit, všechny překvapily sympatickým výkonem.