Mladší žačky si vychutnaly Tachovský dortík


Mladší žačky si vychutnaly Tachovský dortík

Mladší žačky si zpestřily podzimní prázdniny účastí na tradičním západočeském turnaji "Tachovském Dortíku".
V pátek ráno si vybraly  jeden ze svých nepříliš povedených zápasů, a přestože porazily domácí Tachov 11:6, zápas rozhodně nikoho nenadchl. Příliš velké množství zmatků v obraně i v útoku mělo za výsledek šest obdržených branek (za další čtyři zápasy v součtu jen tři). V šatně po zápase hráčky samotné nebyly s hrou spokojené a daly si za úkol do dalších zápasů hru zrychlit a zpřesnit. To splnily beze zbytku už v dalším zápase s DHC "B", když dovolily nejlepší hráčce soupeře Kristýně Křišťanové vstřelit jen jednu branku a zvítězily v příjemném tempu 17:1.

V sobotu ráno čekal na DHC tradiční pražský soupeř z Vršovic. Plzeňanky byly ve výborné náladě a nakonec třetí Vršovice smetly 14:0. Po čtyřhodinové pauze a výborném obědě v restauraci River se v předčasném finále utkaly dva nejlepší celky turnaje Sokol Písek a DHC Plzeň "A". K dobré ranní náladě se přidala i velká dávka zodpovědnosti a DHC dobře hrajícímu Písku povolilo vstřelit za dvacet minut pouze jednu branku ze sedmičky. Samy vstřelily osm pěkných branek a po vítězství 8:1 měly prakticky vítězství v turnaji v kapse. V posledním utkání celého turnaje se hráčky DHC utkaly se slabým Chebem a zvítězily 16:1.

Turnaj splnil svůj cíl, který byl nejen zvítězit, ale hlavně zapojit do hry všech třináct hráček. To se podařilo .Většinou nebylo poznat jestli je na hřišti hráčka z lavičky nebo z elitní šestky. Pochvalu zaslouží tradiční opory za kolektivní výkon, Anička Šmrhová za naprosto neuvěřitelné a netradiční nasazení v obraně, Simča Paulusová za bojovnost a přehled na pivotu a Martinka Bláhová za úspěšný návrat po nemoci. Celé družstvo se již těší na následující tři turnaje v Hájích, Veselí a Mostě, kde je čekají zajímavější a kvalitnější soupeři .

Tam si družstvo může vylepšit svou letošní zápasovou bilanci (27:1).

Nejlepší střelkyní turnaje byla vyhlášena Tereza Eksteinová z DHC.

Branky DHC "A"

T. Eksteinová 12, T. Bušauerová 9, S. Paulusová 8, M. Sedláková 7, A. Tomíšková 6, A.Šmrhová 5, V. Oravcová a J. Franková po 4, T. Poslední, M. Bláhová a B. Jetlebová (hrála jen v neděli) po 3.

 

Konečné pořadí:

  1. DHC "A"
  2. Sokol Písek
  3. Sokol Vršovice
  4. Slavoj Tachov
  5. DHC "B"
  6. Loko Cheb

 

2011-10-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň