Turnaj mini 6+1 (16.10.2011 na DHC Plzeň)

V neděli 16. 10. se v hale DHC Plzeň konal turnaj minižactva v házené 6+1. Turnaj byl součástí dlouhodobé soutěže mini, jíž se účastní kromě dvou družstev DHC Plzeň ještě družstva HC Plzeň A, HC Plzeň B, HK Slávia VŠ Plzeň, Talent, Rokycany, Tachov, Cheb a Háje Praha. Systém soutěže je obdobný jako v loňském roce - v základní části se družstva střetnou dvoukolově každý s každým. Utkání se odehrají během šesti turnajů. Tento turnaj byl již druhým v sérii (první turnaj se uskutečnil na HC Plzeň 25.9. a družstva DHC měla volno).

Hráčky DHC Plzeň měly ve svém prvním turnaji silné soupeře, kteří s výjimkou Chebu, jsou největšími favority na medaile v soutěži (Talent, Háje, HK Slávia VŠ Plzeň).

Hráčky z tréninkové skupiny Jarky Šmrhové byly rozděleny do dvou vyrovnaných družstev.

DHC Plzeň A

Družstvo nastoupilo nejprve proti Chebu. Naše vysunutá obrana působila soupeřkám značné potíže. Míče se dařilo získávat zejména Walterové, které nejčastěji skórovala z rychlých protiútoků. Vyhráli jsme 12 : 4.

Ve druhém utkání proti Hájům jsme po nepovedeném prvním poločase prohrávali 1 : 9 - ve druhém poločase jsme ale dokázali se soupeřkami držet krok a prohráli jsme ho jen o gól 4 : 5. Celkově zvítězily Háje 14 : 5.

Třetí zápas proti Talentu jsme nedokázali eliminovat rychlé útoky soupeřů a nedisciplinovaně jsme bránili - prohráli jsme 4 : 15.

Ve čtvrtém utkání znovu proti Hájům jsme nedokázali ubránit dobře hrající spojky soupeře. Také nás trápila nízká produktivita střelby (z 21 střel jsme dali jen 4 góly). Prohráli jsme 4 : 14.

Poslední utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň bylo vyrovnaným soubojem, ve kterém se obě družstva střídala ve vedení. Drama vrcholilo v posledních minutách utkání - nejprve došlo ke zranění Walterové - při rychlém protiútoku jí slávistický obránce vzal zezadu - následoval sice sedmimetrový hod, které jsme neproměnili, ale hráč nebyl nijak potrestán. Zraněná Walterová však nemohla dále pokračovat ve hře. V závěrečných minutách družstvo podržela několika výbornými zákroky Míša Malá (v tomto zápase úspěšnost 68 %). V posledních třiceti vteřinách utkání jsme měli v držení míč. Po time-outu však hráčky neuposlechly pokyny trenérky a, místo aby připravily střeleckou příležitost pro Klementovou, si nesmyslně přihrávaly mezi sebou a branku soupeře již neohrozily. Jak již bylo řečeno - remíza (8 : 8) je zasloužená pro obě družstva.

Celkové hodnocení:

Družstvo nedokázalo naplno využít svůj herní potenciál a podávalo jen průměrné výkony. Nízká produktivita střelby (průměrně kolem dvaceti procent, jen s Chebem 58 %) společně s obrovským množstvím technických chyb (nepřesné přihrávky, upadnutí míče, chyby při driblinku; průměrně 13! chyb na zápas) a nedisciplinovanou obranou byly hlavními znaky hry družstva. Pochválit je třeba bojovnost Walterové, herní aktivitu Hornsteinerové i zákroky Míši Malé v brance (celková úspěšnost 49 %). Rozhodně víc můžeme v příštím turnaji očekávat od Kotlanové a doufejme, že i od Rittichové. Příjemným překvapením byl výkon Šuhajdové, která sice nedokázala vstřelit ani gól, ale její hra byla bez chyb.

Branky:

Hornsteinerová Jana 9, Jurčová Iva 1, Kajerová Nela, Klementová Lucie 6, Kotlanová Michaela 9, Malá Michaela, Nosková Barbora, Rittichová Natálie, Šuhajdová Viktorie, Walterová Natálie 7.

DHC Plzeň B

Družstvo mělo famózní vstup do turnaje, když v prvním poločase naprosto přehrávalo plzeňského rivala z HK Slavia VŠ Plzeň 8 : 2. V naší brance zářila Netrvalová (úspěšnost 75 % proti tak silnému soupeři je vynikající), branku soupeře ohrožovaly téměř všechny naše hráčky. V druhém poločase přišel trochu útlum, ale i tak jsme si dokázaly pohlídat vítězství 10 : 5.

Druhé utkáni proti Talentu bylo ve znamení velkého množství chyb (celkem 14) a střelecké nemohoucnosti. V prvním poločase jsme dali jen dvě branky a ve druhém nepřidali ani jednu. Navíc jsme nevydrželi běhat a eliminovat rychlé útoky soupeře. Prohráli jsme 2 : 15.

Ve třetím utkání proti Chebu jsme v zápase s papírově nejslabším soupeřem nedokázali dlouho gólově odskočit. Až ve druhém poločase se to povedlo a zvítězili jsme 11 : 3 (pro zajímavost vystřelili jsme 22x a soupeř jen 9x za celé utkání).

Čtvrté utkání proti Hájům jsme sice prohráli první poločas 1 : 6, pak jsme se ale vyhecovali a ukázali jsme, že i tak silného soupeře dokážeme potrápit. Druhý poločas skončil remízou 3 : 3, celkově zvítězily Háje 9 : 4.

Po půlhodinové pauze jsme nastoupily znovu proti Hájům a tentokrát jsme dokázali hrát důstojnou roli většinu zápasu. O poločase vedly Háje 3 : 2. Drozdová pak zahájila druhý poločas tím nejlepším způsobem. Okamžitě po hvizdu rozhodčího místo rozehrání vystřelila na branku soupeře a využila tak nepozornosti hostující brankářky. Hned v prvních vteřinách druhého poločasu jsme tedy srovnali na 3 : 3. Bohužel jsme si nechali utéct závěr utkání a v rozhodujících chvílích jsme neproměňovali. Prohráli jsme 6 : 10, což je až příliš krutý výsledek na průběh zápasu.

Poslední utkání proti Talentu bylo jednoznačně v režii Verči Netrvalové. Dokázala chytit čtyři trháky a několik náskoků. Nedostala jediný gól z křídla. Ve druhém poločase pustila jen dvě branky. Co to však bylo platné, když spoluhráčky v poli nedokázaly skórovat. V prvním poločase jsme sice dokázali dát dvě branky, ale ve druhém už ani jedinou! Prohráli jsme po solidním výkonu 2 : 8.

Družstvo B hrálo o něco lépe než družstvo A. Dokázalo disciplinovaně bránit, tolik nechybovalo ("jen" 6 technických chyb na zápas) a o góly se podělilo více hráček. Navíc se po celý turnaj mohlo spolehnout na výbornou brankářku. Kromě spojek (Drozdová, Kantnerová a Kutáková) je třeba vyzdvihnout výkon Láskové na pivotu a Vaňkové na křídle. Pochvalu zaslouží i špuntovka Natálka Tomanová, která stejně jako její kamarádka Viktorka Šuhajdová, téměř nechybovala.