Mladší žákyně A ulovily Ivančickou želvu


Mladší žákyně A ulovily Ivančickou želvu

O prvním říjnovém víkendu se obě družstva DHC zúčastnila Vangl Želva cupu v Ivančicích.

DHC "A" se v sobotu utkalo se Zorou Olomouc (12:7), Jiskrou Otrokovice (18:4), Velkou nad Veličkou (13:4), DHC "B" (21:3)  a domácími Ivančicemi (19:8). Družstvo předvádělo celou sobotu moderní rychlou házenou, která vycházela z dobré obrany a rychlého přechodu do útoku.

V neděli v zápase s Veselím na Moravě družstvo během půl hodiny předvedlo nejlepší a zároveň nejhorší poločas na turnaji. V prvním předvedl tým neuvěřitelnou smršť v podobě 10:1. Ve druhém na co sáhly to zkazily (0:4) .Závěr turnaje se pořadatelům opravdu povedl. V předposledním zápase se utkala družstva Veselí a Olomouce v přímém souboji o třetí místo a v posledním dva do té doby neporažené týmy DHC Plzeň A a Slavia Praha. Slavia stačila držet krok se Západočeškami jen do stavu 2:2. Pak výborně sehraná rychlá lajna končící buď u Eksteinové nebo už u Sedlákové znamenala mírný náskok, a když k tomu přidala plzeňská brankářka několik pěkných zákroků, tak nikoho nepřekvapilo, že na konci svítilo na tabuli 12:5. Družstvo tak zlomilo stříbrné prokletí z posledních čtyř akcí. Zlatá radost byla obrovská a oprávněná. Celkové skore 105:36 hovoří za vše.

Pochvalu zaslouží všechny hráčky bez rozdílu. V sobotu se nejvíce střelecky dařilo T. Bušauerové a A. Tomíškové, v neděli zase M. Sedlákové a T. Eksteinové. Nejužitečnější hráčkou byla vyhlášena J.Franková, ale stejně tak se jí mohla stát nejlepší pivotmanka turnaje B.Jetlebová. Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena A. Jiskrová, která tvořila vyrovnanou brankářskou dvojici s T. Šafaříkovou. Spoustu pěkných okamžiků měla i střídající trojice D. Franzová, V. Oravcová a M. Bláhová, které si zahrály dosytosti. Dík patří i neúnavným fanouškům.

 

Branky DHC "A"

Bušauerová 21, Sedláková 19, Tomíšková 16, Eksteinová 15, Franzová 11, Franková 9, Oravcová 7, Jetlebová 6, Bláhová 1.

 

Konečné pořadí

  1. DHC Plzeň "A"  14 b.
  2. Slavia Praha    12 b
  3. Veselí n.Mor.     9 b.
  4. Zora Olomouc   7b.
  5. Ivančice             6 b.
  6. Velká nad Veličkou 4 b.
  7. Otrokovice  4 b.
  8. DHC Plzeň  0

2011-10-03 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň