Minižačky v Praze páté (17. 9. 2011)

V sobotu 17. 9. 2011 se minižačky zúčastnily silně obsazeného turnaje v Praze Hájích. Kromě nich startovala i patrně nejlepší dvě dívčí minižákovská družstva DHC Slavia Praha a HC Háje Praha. Dále dvě chlapecká družstva - Talent a Strakonice. Šestým účastníkem bylo dívčí družstvo Kobylis.

V prvním zápase se naše hráčky utkaly s družstvem Slavia Praha. Start do turnaje se jim bohužel vůbec nevydařil. Po rozpačitém začátku nedokázaly ubránit spojky ani pivota soupeře. Kromě špatné obrany se v útoku nedokázaly prosadit přes nejlepší brankářku turnaje Karin Řezáčovou. Výsledkem byla zasloužená prohra 1 : 11. Jediný gól dala Walterová.

Druhé utkání s HC Háje Praha bylo opět ve znamení naší špatné obrany a hlavně nepřesné střelby (z 24 střeleckých pokusů jsme daly jen tři góly). Utkání skončilo naší prohrou 3 : 11. (Branky: Klementová 1, Kotlanová 1, Walterová 1).

Ve třetím utkání proti družstvu Kobylis jsme konečně zaznamenaly první vítězství. Nepříjemná kobyliská osobní obrana po celém hřišti sice značně ovlivnila herní projev, nicméně naše hráčky se dokázaly snadno prosazovat a zvítězily jednoznačně 15 : 4. (Branky: Drozdová 2, Kantnerová 5, Klementová 1, Kotlanová 1, Vaňková 2, Walterová 4.)

Zlepšená hra byla vidět i v dalším zápase proti pozdějšímu vítězi turnaje klukům ze Strakonic. Hned z počátku se nám podařilo zaskočit kluky prvním gólem. Vyrovnaný byl i celý první poločas, v němž kluci až v poslední minutě dokázaly odskočit dvoubrankovým rozdílem 6 : 4. Druhý poločas už byl více v režii kluků, přesto jsme dokázaly předvést několik pohledných akcí. Celková prohra 8 : 16 se dá považovat za velice slušný výsledek a zejména potěšilo 8 gólů dobře chytajícímu brankáři soupeře. (Drozdová 3, Kantnerová 1, Kotlanová 1, Vaňková 1, Walterová 2.)

Poslední utkání proti Talentu bylo opravdovým derby. Holky se dokázaly vyhecovat a vyšvihnout ke špičkovému výkonu. Po našem počátečním vedení dokázali kluci otočit a vedli o dvě branky. Holky ještě do poločasu vyrovnaly na smírných 3 : 3 (pěknou akcí se blýskla Hornsteinerová). I ve druhém poločase se nám herně dařilo - prosazovala se Walterová na křídle, z dálky dala gól Drozdová, po pěkném uvolnění Klementové zakončila další akci z pivota Lásková. Bohužel v poslední minutě dvacet vteřin před koncem holky v útoku ztratily míč a Darek Zach z trháku vyrovnal. Rozhodl tak o pro nás smolné remíze 7 : 7. Ještě je třeba zmínit nešťastný okamžik z průběhu zápasu, když kluci z levého křídla trefili horní břevno velké branky - holky měly rozehrávat, ale rozhodčí špatně vyhodnotila situaci, nechala hru pokračovat a z dorážky jsme dostali gól. Tento smolný gól víceméně rozhodl o našem konečném umístění v turnaji.

Remíza znamenala pro družstvo Talentu stejný bodový zisk jako pro DHC (oba jsme porazili Kobylisy a vzájemně remízovali). Bohužel lepší skóre vyneslo kluky na čtvrté místo, holky skončily páté.

Zápas s Talentem byl rozhodně ohromným zážitkem - patrně nejlepším zápasem, který kdy družstvo sehrálo. Kromě pěkné hry v útoku se holky dokázaly vyhecovat a výborně bránily - zejména je třeba vyzdvihnout výkon Míši Kotlanové - která ubránila nejlepšího hráče Talentu Darka Zacha. (Branky: Drozdová 2, Hornsteinerová 1, Kantnerová 1, Lásková 1, Walterová 2.)

Celkově měl náš výkon na turnaji stoupající tendenci. Od nepřesvědčivé hry v prvních zápasech až po vynikající výkon v posledním zápase proti Talentu. Zbývá jen doufat, že ve výborném výkonu bude družstvo pokračovat i po zápasové pauze na říjnových turnajích.