Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře


Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře

detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře
kliknutím na obrázek si zobrazíte
další obrázky k příspěvku
detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily i v krajském kole Novinářského kalamáře
V úterý 11. 5. se v hale 31. ZŠ Plzeň uskutečnilo Krajské kolo Novinářského kalamáře v házené dívek 6. + 7. tříd. Žákyně 31. ZŠ obhájily loňské první místo, i když se až do posledního zápasu musely obávat, zda se jim to podaří.

V prvním zápase nastoupily naše hráčky proti ZŠ Třemošná. Na tu zbyl nakonec v turnaji "černý Petr" v podobně posledního pátého místa. Naše hráčky zvítězily v nepříliš pohledném utkání 14 : 4.

Druhé utkání se hrály naše hráčky proti družstvu Přeštic. Od začátku osobně střežená nejlepší střelkyně Přeštic Levorová ale dokázala naše hráčky trápit až do samého závěru. Podařilo se nám sice vybojovat až tříbrankový náskok, ale díky neproměněným šancím v posledních třech minutách (naše hráčky neproměnily 7! vyložených šancí) z toho byla jen remíza.

Naše hráčky se tedy musely vyhecovat k dobrým výkonům v ostatních zápasech. Nejprve to byly Rokycany, které přehrály jasně 25 : 1.

V závěrečném zápase proti Tachovu už stačilo "jen vyhrát" jakýmkoli rozdílem. I to se ale ukázalo být poměrně náročné. Po nepříliš přesvědčivém výkonu zvítězily naše hráčky 10 : 7, když opět neproměnily několik jasných příležitostí.

Družstvo se opíralo především o dobře hrající Terezu Šroubkovou a také o Anču Haberovou. V brance po všechny zápasy velmi dobře chytala Míša Schwetzová.

Branky a sestava 31. ZŠ:

Šroubková Tereza 22, Haberová Anna 17, Škopková Nikola 6, Eiseltová Petra 4, Kovářová Nina 4, Kašparová Sarah 2, Sedláková Michaela 2, Schwetzová Michaela 1. Dále hrály: Škardová Lucie, Škardová Michaela.

Konečné pořadí:

  1. 31. ZŠ Plzeň
  2. ZŠ Přeštice
  3. ZŠ Zárečná Tachov
  4. ZŠ Rokycany
  5. ZŠ Třemošná

2010-05-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň