Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři


Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři

detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři
kliknutím na obrázek si zobrazíte
další obrázky k příspěvku
detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři detail Žákyně 31. ZŠ zvítězily v Novinářském kalamáři
Ve čtvrtek 29. 4. se v hale 31. ZŠ Plzeň konalo Okresní kolo Novinářského kalamáře v házené dívek 6. + 7. tříd. Žákyně 31. ZŠ obhájily loňské první místo, ale jejich cesta turnajem nebyla jednoduchá. Po prvním zápase s Boleveckou ZŠ, který naše hráčky jednoznačně prohrály, nikdo nevěřil, že tohle jsou budoucí vítězky turnaje. Turnaj byl velice vyrovnaný a kromě 10. ZŠ každé z družstev nejméně dvakrát vyhrálo. Až poslední dva zápasy definitivně rozhodly o tom, kdo bude vítězem turnaje a na koho zbyde černý Petr v podobě "bramborové" medaile.

V prvním, jak už bylo řečeno nepříliš povedeném utkání, prohrály naše hráčky s Boleveckou ZŠ 11 : 7, když v průběhu zápasu prohrávaly i šestibrankovým rozdílem. Naše děvčata velice špatně bránila a nedokázala pokrýt stále stejným způsobem střílející Mertlovou z Bolevecké ZŠ. Náš útok byl velmi nenápaditý a střelba nedůrazná a neumístěná.

Ve druhém zápase nastoupily naše hráčky proti 10. ZŠ. Naše útočná hra už byla pestřejší a obrana důraznější. V brance se rozchytala Lucka Randová. Zvítězily jsme 12 : 7.

Třetí zápas odehrály naše dívky proti 11. ZŠ, jejíž hra se opírala především o výborně hrající Elišku Dragounovou (v průběhu turnaje nastřílela ve 4 zápasech celkem 40 branek). Sára Kašparová dokázala osobní obranou eliminovat nejlepší hráčku soupeřek a díky taktické práci ostatních hráček v obraně jsme zvítězily přesvědčivě 18 : 12. 

Jak už bylo řečeno, poslední dva zápasy turnaje rozhodovaly o konečném pořadí. Ve hře o medaile byly 31. ZŠ, Bolevecká ZŠ, 26. ZŠ a 11. ZŠ.

Nejprve nastoupily hráčky z Bolevecké ZŠ proti 11. ZŠ. Hráčkám z Bolevecké ZŠ se v útoku příliš nedařilo a v obraně nedokázaly opakovaně ubránit nejlepší střelkyni turnaje Dragounovou. V utkání zvítězila 11. ZŠ výsledkem 18 : 16.

Poslední zápas byl vyvrcholením celého turnaje. Hráčky 31. ZŠ se vyhecovaly k velkému výkonu. Zejména Tereze Šroubkové se utkání velmi vydařilo, dokázala se prosazovat střelecky, a to i přes osobní obranu, kterou na ní soupeřky vysunuly. Dařilo se ale i Anče Haberové a v brance družstvo opět podržela Lucka Randová. Naše hráčky vedly po celý zápas a i v dramatickém závěru se jim podařilo udržet si jednobrankový rozdíl (10 : 9). Díky vítězství v tomto rozhodujícím zápase se tak staly celkovými vítězkami turnaje.

Moc gratulujeme a držíme palce do krajského finále, které se bude hrát v hale 31. ZŠ v úterý 11. 5.!

Branky 31. ZŠ Plzeň: Haberová Anna 18, Šroubková Tereza 16, Eiseltová Petra 9, Škopková Nikola 2, Kašparová Sarah 2, Škardová Lucie, Škardová Michaela, Randová Lucie.

 

Konečné pořadí

  1. 31. ZŠ
  2. 26. ZŠ
  3. 11. ZŠ
  4. Bolevecká ZŠ
  5. 10. ZŠ

2010-04-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň