V okresním kole Novinářského kalamáře zvítězila 31. ZŠ

detail V okresním kole Novinářského kalamáře zvítězila 31. ZŠ
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku
V úterý 10. 11. 2009 se konal v hale 31. ZŠ Novinářský kalamář dívek 8. + 9. tříd.

Turnaje se zúčastnily tyto školy: 10. ZŠ Plzeň, 11. ZŠ Plzeň, 26. ZŠ Plzeň a  31. ZŠ Plzeň. Původně měla na turnaji startovat ještě ZŠ Starý Plzenec, ale na poslední chvíli se z důvodu onemocnění většího počtu hráček omluvili.

V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým. V prvním zápase proti sobě nastoupily 10. ZŠ (za níž startovalo několik hráček HC Plzeň) a 31. ZŠ (za níž hrály hráčky DHC Plzeň). 31. ZŠ si od začátku udržovala jasné vedení a s přehledem zvítězila.

Ve druhém utkání nastoupily naše hráčky proti 11. ZŠ. Díky soustředěnému výkonu dovedly také tento zápas k jednoznačnému vítězství, přestože obrana (viď Kutyno!) nepracovala příliš dobře.

Ve třetím utkání se pak rozhodovalo o celkovém vítězi turnaje. Naše hráčky se utkaly s 26. ZŠ (družstvem složeným z hráček HK Slávia VŠ Plzeň). Stejně jako naše družstvo ani tato škola v turnaji ještě neprohrála. Naše dívky nevstoupily do utkání nejlépe. Hrály nepozorně a neproměňovaly ani jasné šance. Proto také zaslouženě prohrávaly 3 : 0. Ještě o poločase bylo vedení na straně 26. ZŠ. Druhý poločas však zvládly naše hráčky výrazně lépe, dokázaly zápas otočit a zvítězit ...

Vítězstvím si hráčky zajistily postup do krajského kola, které se bude hrát na 31. ZŠ Plzeň v úterý 24. 11. 2009.