Mini žačky na Kynžvartském poháru - MEMORIÁL MILANA PROKEŠE (10. – 12. 6. 2022)


Mini žačky na Kynžvartském poháru - MEMORIÁL MILANA PROKEŠE (10. – 12. 6. 2022)

Poslední velkou akcí v této sezoně byl pro minižačky oblíbený Kynžvartský pohár. Do kategorie mini se přihlásilo 11 týmů z celé ČR. Všechny zápasy se odehrávaly na hřišti v areálu Léčebných lázní.

 

V pátek nás čekaly dva zápasy se silnými soupeři. Prvním soupeřem nám bylya děvčata ze Strakonic. S týmem jsme se již potkali na Šulcáku a přestože jsme uhráli lepší výsledek, tak s hrou jsme nemohli být vůbec spokojeni (7:13). Míč nás moc neposlouchal, měli jsme spoustu tecnických chyb, špatnou střelbu a malou odvahu v osobních soubojích. Druhý zápas s týmem Písku (8:14) byl jak přes kopírák. Vypadalo to, že hráčky jsou ještě někde na cestě na turnaj. Oba soupeři nebyli vůbec nad naše síly a prohry byly v hlavách našich hráček ještě před úvodním hvizdem. Ve třetím zápase s DHC Plzeň 2012 (12:2) se projevily naše větší zkušenosti a fyzická převaha.

Sobotní zápasy jsme odehráli v jiném tempu než ty páteční - Háje 17:9, Milevsko 16:3, VŠ Plzeň 13:6, Kobylisy 12:5, Kynžvart 13:3. Během sobotních zápasů se nám zranila Kačka Rybů. Rád bych se zastavil u zápasu s hráčkami Kynžvartu. Za soupeře nastoupily hráčky ročníku 2013 s pramalou zkušeností s velkou házenou. Naše děvčata víceméně nebránila a nechala soupeřky rozehrát a pokusit se dát gól. To mělo velkou odezvu mezi kynžvartskými diváky, které podpořili svými hlasivkami naši příznivci z řad rodičů. Zápas měl úžasnou atmosféru, jak při ligovém utkání a malé soupeřky si to užívaly. Po zápase naše hráčky dostaly od soupeře sladkou odměnu.

V neděli nás čekal nejtěžší soupeř – DHC Slavia Praha, který do té doby neprohrál a soupeře přehrával v pohodovém tempu. Do utkání nastoupily hráčky velmi soustředěné, s fantastickou obranou, kdy jsme hráčkám soupeře nenechali na hřišti ani kousek volného prostoru. Dařila se nám střelba a dobré skóre v náš prospěch, podpořil fantastický výkon brankařky Neli Pivoňkové, která chytila 3 sedmimetrové hody. V průběhu utkání jsme měli neustále navrch a soupeř musel dotahovat. Průběh zápasu v náš neprospěch se začal lámat za stavu 7:7, kdy některým našim klíčovým hráčkám „odešla hlava“ a nechaly se ovládnou svými emocemi. Již jsme nedokázali být precizní v obraně a toho soupeřky využily ve svůj prospěch a utkání vyhrály 7:9. Tento zápas snese z naší strany jen slova chvály a uznání pro celé družstvo. Po zápase přišla pochvala za výkon nejen z tábora Slavie, ale i z řad diváků a přihlížejících trenérů a hráček jiných týmů.

Byl to náš nejlepší výkon za celý rok. Škoda jen, že jsme podobný výkon nepředvedli již v pátečních utkáních. Potom bychom určitě obsadili lepší než konečné 4 místo.

Čekalo nás ještě jedno utkání s Ústím (18:7), které jsme odehráli v dobrém tempu.

Celkově hodnotíme turnaj za úspěšný. Hrál se v nádherném prostředí kynžvartských lázní.

Velké díky holkám i rodičům za fandění a podporu.

Hrály:

Haberová Emílie, Kampfová Simone, Krejčí Kateřina, Krejzová Eliška, Kurešová Markéta, Markupová Adéla, Pivoňková Nela, Přerostová Amélie, Rampová Nicol, Randová Zuzana, Roubová Eliška, Rybová Kateřina.

 

 

2022-06-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň