Berušky na Kynžvartském poháru! (10. - 12.6.2022)


Berušky na Kynžvartském poháru! (10. - 12.6.2022)

Stejně jako jejich starší kolegyně i Berušky ročníku 2012 a 2013 vyrazily poměřit síly na tradiční turnaj do Kynžvartu. Holky hrály v kategorii MINI proti většinou starším a větším hráčkám, takže pro ně turnaj byl spíše zkouškou a možností posunout se zase o krůček dál.

V pátek nás čekaly hned čtyři zápasy. Den jsme odstartovaly proti Slavii VŠ Plzeň a jak už to tak na turnajích bývá, chvíli nám trvalo se rozehrát a dostat se do tempa velké házené. Navíc jsme s sebou měli hráčky, které velkou házenou viděli pouze z tribuny a museli jsme je do hry zapracovat. I tak se nám ale podařilo vstřelit celkem pět branek a odejít s prohrou 5:15.

Druhým soupeřem nám bylo Ústí, které na turnaj vyrazilo s minimálními zkušenostmi, stejně jako my. Výkonnostně soupeř nebyl o moc lepší a mohlo to být zajímavé utkání. Berušky se však zalekly větších a starších hráček a kupily chybu za chybou. Výsledkem toho byl poločasový stav 0:6. Po poločasovém výprasku se holky semkly a konečně začaly dávat branky a zjistily, že to vlastně jde. Bohužel soupeřův náskok stáhnout nedokázaly a výsledkem byla prohra 9:13.

Třetí utkání dne jsme odehrály se svými staršími kolegyněmi z DHC Plzeň. K utkání jsme přistoupily s pokorou a hráli s respektem. Našlo se spoustu světlých momentů a zajímavých akcí, které po většinou končily i střelou. Přes výbornou brankářku nám však do branky spadlo naprosté minimum, a tak tak jsme se mohly radovat ze dvou gólů. Za tento zápas si však zaslouží pochvalu obrana, která fungovala velice kompaktně a soupeř měl problém se prosadit. Výsledek 2:12.

Páteční dlouhý den jsme zakončili s domácím Kynžvartem. Hráčky Kynžvartu byly ještě o fous menší a méně zkušené. To pro nás znamenalo šanci na výhru a zisk nějakých bodů. Od začátku utkání jsme si za tímto cílem šli. Na holkách bylo vidět, že hrají s větším sebevědomím a lehkostí a sázeli jsme jednu branku za druhou. Jediný černý puntík mají holky za obranu, které se sice snažila fungovat, ale na malinké hráče Kynžvartu jsme se báli sáhnout. S konečným hvizdem jsme se radovali z první výhry ve velké házené 10:6.

V sobotu nás hned v prvním utkání čekal soupeř z Písku. Hráčky protějšího týmu nastoupily v plné sestavě a ani jsme se nestihli rozkoukat, už jsme prohrávali 8:1. Písek byl opravdu o několik levelů výše a nedovolil nám v podstatě nic. Berušky se sice snažily, ale byl na nich znát strach a kupily spoustu technických chyb. Písek nás přejel vysoko 2:25.

V dalším utkání jsme narazili na nám známé Háje. I ty ovšem do Kynžvartu přijely posílené. Holky ale musím pochválit za výbornou práci v útoku, kde se nám podařilo hodit si pár hezkých lajn. Na hřišti byl jednoznačný rychlostní rozdíl. Zatímco nám se moc běhat nechtělo, soupeř hrál vše v pohybu. Nakonec jsme prohráli 3:15.

Po dlouhé pauze jsme večer nastoupily k utkání s dalším hratelným soupeřem z Milevska. Bohužel jsme asi celou sobotu hráli pod nějakou kletbou a nedokázaly jsme se rozhýbat. V životě jsem neviděla tolik ztracených míčů z nepřesných přihrávek a tak odevzdaný výkon. V druhé půli se náš výkon diametrálně zvedla, ale stále to nebyl ani průměr toho, na co jsem od holek zvyklá. Prohra 6:16.

Po sobotních neuspěších jsem se trochu bála, co přidá v neděli únava, avšak úplně zbytečně. neděle pro nás byla tím nejhezčím a nejúspěšnějším dnem. V prvním utkání s pražskou Slávií jsme dokázali krásně nabíhat a spolupracovat v obraně. Konečně se také probudily do té doby spící hráčky 2013, které předvedly pár zajímavých akcí. Obrana fungovala na 100% a bylo to znát i na skóre 4:4. Pak ale sopeř přepl zpět na svůj level a rozdíl ve skóre se rázem začal zrychlovat. Výkon berušek však stále zůstal chválihodný. Na soupeře byly bohužel ještě krátké. Prohra 5:14.

Další velmi povedené utkání jsme odehráli s Kobilisami, které hrály velmi vysunutou obranu. To nám moc nevadilo, jelikož systém náběhů je pro nás stále tak trochu oříškem. Holky se výborně uvolňovaly pro míče a dostávaly se do brankový příležitostí, které však většinou nedokázaly proměnit. Prohra 4:17 tak vůbec neodpovídá předvedeným výkonům.

Posledním soupeřem byly Strakonice. Velmi těžký soupeř s výbornou brankářkou, který nakonec dosáhl na medaile. Ani vzrůst, ani rychlost hráček holky nezastavily od navázání na předchozí nedělní výkony. Berušky v sobě konečně probudily toho celý turnaj hledenáho bojovníka, který se chce prát o každý míč a nedat soupeři nic zadarmo. To vedlo ke krásné podívané na hru už vypadající jako házená. Prohra 6:15 pro nás byla výhrou v dlouhodobé cestě za odvahou.

I když to zpočátku tak nemuselo vypadat, po nedělních výkonech jsem si jistá, že turnaj splnil to co měl. Holky nasbíraly zkušenosti a každým dnem se zlepšovaly. Vymizely sólové akce a začínáme se na hřišti více hledat. V obraně se nebojíme na soupeře sáhnout a tvrdě ho přerušit a to jsou vše dílčí úspěchy na kterých jsme poslední část sezóny pracovali.

Závěrem dopisu bych ráda poděkovala rodičům, kteří dorazili a vytvořili hráčkám skvělou atmosféru a motivační pozadí v průběhu celého turnaje.

Hrály:

Domča Bergerová, Sofi Dobiášová, Kačka Duchková, Adél Hodková, Nikol Kiššová, Viky Mašková, Nella Michalidesová, Barča Pavízová, Nella Šliková, Lili Troníčková, Ivča Urbanová, Nina Zajíčková, Barča Zapletalová, Lili Žďánská

2022-06-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň