Mladší žačky na Kynžvartském poháru (10. – 12. 6. 2022)


Mladší žačky na Kynžvartském poháru (10. – 12. 6. 2022)

Poslední velkou akcí v této sezoně byl pro mladší žačky oblíbený Kynžvartský pohár, který jsme (po úspěšně zvládnutém Házenkářském desetiboji) pojali již spíše jako přípravu na novou sezónu.

Družstvo mladších žaček bylo proto složeno převážně z hráček ročníku 2010 a nejlepší hráčky ročníku 2009 hrály již společně s ročníkem 2008 za starší kategorii (v níž vybojovaly skvělé bronzové medaile). Pro holky tak byl turnaj první velkou příležitostí, jak si zahrát proti silným soupeřům a ukázat, že i bez tradičních tahounů házenou hrát dokážou. To se v některých zápasech povedlo více, v některých méně.

Páteční vstup do turnaje byl velmi rozpačitý, a i přes poměrně dobře fungující obranu jsme plzeňské Slavii příliš vyrovnaným soupeřem nebyli, jelikož s pouze třemi vstřelenými brankami za 25min vyhrát nejde (3:8).

V dalších zápasech už ale holky pochopily, že tentokrát nelze spoléhat na zkušenější hráčky, ale že musí vzít zodpovědnost samy na sebe. Páteční výkony byly i tak velmi proměnlivé a paradoxně lépe holky zahrály proti velmi silnému Milevsku, se kterým se zápas zlomil až v posledních 5min (10:14). Proti slabším soupeřům se naopak holky příliš přizpůsobily úrovni soupeře a počet jak vstřelených, tak i obdržených branek měl být úplně jiný (Ústí 24:4, Háje B 17:7).

Vstup do soboty pak byl hodně nepovedený a utrápené výhry s Turnovem (11:2) a zejména Kynžvartem (15:10), rozhodně pochvalu nepřinesly. Proti silnému Písku s velkou pivotkou, kterou je velmi těžké bránit, ale holky opět zabraly, a i přes těsnou prohru 5:7 se jednalo o jeden z našich nejlepších výkonů na turnaji. Po pohodovém zápasu s Pardubicemi (19:3) nás v kynžvartské sluneční výhni čekali večer ještě dva velmi těžcí soupeři. S pražskou Slavií, která celý turnaj vyhrála, se holky dlouho držely, a i když nakonec soupeř výsledkově odskočil, tak o propadák určitě nešlo (4:14). Poslední zápas se Strakonicemi byl už na hranici fyzických sil a po zranění Gabči bylo velmi složité holky vůbec prostřídat (6:12).

Nedělní začátek byl jako přes kopírák. Stejně jako v sobotu nás čekal slabší soupeř a holky se proti Kobylisům vůbec nedokázaly nastartovat. Dlouho jsme dokonce prohrávali a až v druhé polovině zápasu se podařilo výsledek otočit (9:6). Poslední utkání proti Hájům A holky bojovaly, ale velké množství neproměněných šancí k bodům bohužel vést nemohlo (7:12).

Celkově jsme skončili na sedmém místě z 12 účastníků turnaje, což není výsledek, nad kterým bychom měli jásat, ale rozhodně ani truchlit. Turnaj přesně splnil účel, s jakým jsme na něj jeli, a proti silnějším soupeřů holky nabraly celou řadu zkušeností, které se jim budou hodit v příští sezoně.

Z jednotlivců odehrála výborný turnaj Egi, k níž se přidaly zejména Naty s Julčou, které všechny ukázaly, že právě o ně by se družstvo mladších žaček mělo opírat v příští sezoně. Se střídavými úspěchy se dařilo Čardě s Míšou Sedláčkovou a Míšou Pluhařovou, které se hodně trápily s úspěšností střelby. Oproti počátku sezony pak velké zlepšení předvedla Ellenka a rozhodně nezklamala (zejména v obraně) ani Gabča. Od dalších hráček bychom čekali o něco lepší výkony a především větší chuť střílet branky. Cenné ale je, že všechny se dokázaly střelecky prosadit. Z brankářek se nejvíce dařilo Denise, která po návratu k házené předvedla, že pokud bude trénovat, tak může být velkou oporou družstva.

Hrály:

Beráková 10 střel / 5 branek, Cvačková 6/4, Čardová 30/11, Dlesková 38/23, Egermajerová 48/30, Hodlová 18/10, Honalová 21/10, Hřebejková 3/1, Pluhařová 18/7, Růžičková 7/4, Sedláčková 28/8, Vodrážková 26/18

Chytaly:

Čardová, Hodlová, Pluhařová

 

2022-06-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň